Jędraszewskiemu zrobiło się cieplej na sercu. OMZRiK złożył doniesienie do Prokuratury

Wielowieyska wyśmiewa „ideologię singli” i proponuje zniesienie celibatu

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

 

Jako podstawę prawną OMZRiK wskazał art. 257 Kodeksu karnego: „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

Chodzi konkretnie o słowa: „Ja sobie mogę łatwo wyobrazić, że za jakiś czas, (…) powiedzmy w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim tu na terenie Europy, tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej”wypowiedziane przez metropolitę krakowskiego w 2013 roku.

 

„Biskup Marek Jędraszewski publicznie wypowiadał zdania w których straszył białe dzieci tym, że te o ciemnym kolorze skóry chcą im zrobić krzywdę. Jędraszewski przypisywał wszystkim ludziom o ciemnej karnacji złe intencje i twierdził że stanowią „zagrożenie dla białych ludzi” – uzasadniają złożenie zawiadomienia działacze OMZRiK.

Przedstawiciele Ośrodka zostali już w tej sprawie przesłuchani w charakterze świadków. W najbliższych dniach prokuratura powinna podjąć decyzję o wszczęciu śledztwa.

/as/

źródło: facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
marianZwinkaChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

„Biskup Marek Jędraszewski publicznie wypowiadał zdania w których straszył białe dzieci tym, że te o ciemnym kolorze skóry chcą im zrobić krzywdę. ”
A powinien je straszyć ludźmi w czarnych „sukniach”, z białymi „obrożami” na szyjach, którzy prawdziwą krzywdę im robią.

Zwinka
Zwinka

I na to pojawił się krótki, treściwy wpis internauty: „A ja straszę białe dzieci facetami w czarnych sukienkach, którzy chcą im zrobić krzywdę”.

marian
marian

I tak ,,prokuratura” umorzy śledztwo,za tym śmieciem poręczą kaczyński z dudą.