Jedynie dyrektor radiowej „Trójki” nie obawia się neonazistów

RPO pyta Polskie Radio, co zrobiono w sprawie nazwania w „Trójce” Władysława Bartoszewskiego „bydlakiem”

Donośnym echem odbił się w całej Polsce reportaż „Superwizjera” pokazujący skandaliczne praktyki polskich neonazistów, którzy z pompą obchodzili w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego, 128 rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. Z oburzeniem zareagowali na to telewidzowie, na portalach społecznościowych zawrzało, a w ostrych słowach potępili zdarzenie premier, prokurator generalny oraz szef resortu spraw wewnętrznych.

I tylko dyrektor radiowej „Trójki” Wiktor Świetlik z niespotykaną beztroską zjawisko bagatelizuje.

„Poznaję masę ludzi, dużo jeżdżę po Polsce, nie wiem czy w ciągu ostatnich 10 lat widziałem żywego neonazistę. To jakiś margines marginesu” – napisał na Twitterze.

Tymczasem Zbigniew Ziobro polecił wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez organizację „Duma i Nowoczesność”.  MSWiA poinformowało, że minister Joachim Brudziński spotka się w tej sprawie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści”.

Jak już pisaliśmy reporterzy „Superwizjera” TVN24 dotarli do środowiska polskich neonazistów związanych ze stowarzyszeniem „Duma i Nowoczesność”. Jest ono legalne, a ze statutu organizacji wynika, że działa na rzecz obronności kraju.

Dziennikarze, z ukrytą kamerą uczestniczyli w kilku neonazistowskich imprezach, m.in. obchodach rocznicy urodzin Hitlera. Na nagraniu widać ogromną płonącą swastykę, flagi ze swastykami, a nawet tort ze swastyką. Na honorowym miejscu – popiersie Adolfa Hitlera.

/p/

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZgredzinkaMordazdradzieckaPlus ujemnyZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ten „margines marginesu” doskonale wie, dlaczego chowa po lasach swoje prymitywne mordy, dlatego pan dyrektor nie napotyka nazioli na swojej drodze, ale to nie powód, aby rżnąć głupa.

Plus ujemny
Plus ujemny

Proszę pisać narodowi socjaliści.
Czyli socjaliści w gospodarce (państwowe najlepsze), narodowi w etyce (najlepiej wszystko spolonizować).
Faszyzm to nie to samo.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Rzeczy po imieniu. To Hitlerowcy.

Zgredzinka
Zgredzinka

Naziści?