Jedyny sukces PiS – wzrost zapotrzebowania na usługi adwokackie

Jest pogoda dla adwokatów

Dawno tak nie było. Dobra zmiana napełnia kieszenie adwokatów bo zapędziła ich do tytanicznej nieraz pracy. Roman Giertych, na którego usługi zapotrzebowanie rośnie z dnia na dzień, przyznał że dzięki PiS ma pełne ręce roboty.

Zgodnie z tym co wieszczą internauci sytuacja robi się rozwojowa: „Za rok zabraknie prokuratorów i sędziów, żeby ścigać i sądzić wszystkie przestępstwa i niegodziwości „dojnej zmiany”. Adwokatów, żeby ich bronić też zabraknie” – zapowiadają na Twitterze.

Bardziej przewidujący dodają: „I miejsc w puszkach zabraknie, po 12 w celi trzeba będzie siedzieć. Od roku głoszę i apeluje do ministra budownictwa żeby rozpoczął budowy nowych zakładów penitencjarnych”.

„Tak serio. Znacie choć jedną rzeczywiście pozytywną zmianę, wprowadzoną przez rząd PiS?” – zapytał na Twitterze znany dziennikarz Jerzy Skoczylas.

Jego post, skomentował m. in. były wicepremier, prawnik Roman Giertych.

„Oczywiście. Zwiększyli zapotrzebowanie na usługi adwokackie” –  odpowiedział mecenas.

W istocie, Roman Giertych w ostatnich czasach dwoi się i troi. Jako mecenas występuje w głośnych sprawach, nierzadko przeciwko rządowi PiS.

Jest mecenasem Donalda Tuska w przesłuchaniach przed komisją ds. Amber Gold oraz syna byłego premiera – Michała. Reprezentował też m. in. Stanisława Gawłowskiego z PO.

Teraz, razem  z Jackiem Dubois reprezentuje interesy Geralda Birgfellnera, austriackiego biznesmena, który oskarża Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo. Austriak domaga się od spółki Srebrna zapłaty prawie 40 milionów złotych, czyli kosztów przygotowań, do budowy „K-Towers”, które miały stanąć w centrum stolicy. Birgfellner będzie w poniedziałek zeznawał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Ja opowiadam się za wprowadzeniem, dla niszczycieli Polski, kary infamii i robót publicznych. Będzie z tego wymierna korzyść.