Jerzy Stuhr o Piotrze Glińskim: „To jest człowiek po prostu bez pojęcia”

Jerzy Stuhr o Piotrze Glińskim: „To jest człowiek po prostu bez pojęcia"

W najnowszym wydaniu  tygodnika „Newsweek” Tomasz Lis rozmawia z Jerzym Stuhrem. To pierwszy wywiad wybitnego aktora po tym jak opuścił on szpital po dwutygodniowym pobycie. Ostatnia hospitalizacja była związana z podejrzeniem udaru mózgu. Wcześniej aktor przeszedł dwa zawały serca, stoczył również zwycięską walkę z nowotworem.

 

O swoim stanie zdrowia Jerzy Stuhr mówi: „Zawał to panika, ogromny stres. W onkologii z kolei czai się to w człowieku, tli i jest obawa przed eksplozją. A tutaj takiego stresu nie ma, czeka mnie pełna rehabilitacja, że tak powiem, narządu mowy” – czytamy na wp.pl

Jerzy Stuhr nigdy nie stronił od komentowania bieżącej sytuacji w kraju. Jego poglądy polityczne nie są dla nikogo tajemnicą. Powszechnie wiadomo, że sprzyja opozycji a nie ekipie sprawującej aktualnie władzę. Mimo choroby nie mógł nie skomentować awantury jaka rozpętała się wokół Janusza Gajosa po jego wypowiedzi w trakcie ASP na temat Jarosława Kaczyńskiego.

 

„Zawsze jestem bardzo ostrożny z wszelkimi wypowiedziami na temat rzeczywistości w Polsce, bo miernoty natychmiast będą dworować i oceniać tylko poprzez moje role. Maksa z „Seksmisji” albo komisarza Ryby. Dla nich jestem tylko komikiem. Janusz Gajos jest wielkim artystą i jego wielkości nikt nie podważy. Jego dzieło pozostanie dla kultury w Polsce, a miernoty odejdą w nicość. I właśnie dlatego Gajos ma prawo powiedzieć, co myśli o tym kraju, w którym żyje i tworzy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Dwa  zdania znakomity aktor poświęcił także działalności ministra kultury Piotra Glińskiego:To jest człowiek po prostu bez pojęcia. Ten most do wyburzenia i żeby Tom Cruise zagrał Pileckiego. To wszystko jest takie amatorskie” – stwierdził Jerzy Stuhr.

/as/

Źródła:Newsweek, wp.pl   

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
10 sierpnia 2020 18:57

Panie Jerzy do Pana i do Pana Gajosa tym obszczyjmurkom z pisu w kwestii inteligencji i kultury osobistej, dzielą was lata świetlne. Taki gliński, kurdupel, ozdoba, czy inny z tego ugrupowania to banda debili którymi nie warto się zajmować, w końcu skończą się ich rządy i nikt o tych debilach nie będzie pamiętać. Te osobniki to gówno na wietrze, ktore wiatr rozwieje.

Solonaryba
Solonaryba
11 sierpnia 2020 02:52

Gajos i Shtur są dobrymi aktorami i tylko aktorami. Żaden z nich nie zasługuje na miano autorytetu, co ci panowie reprezentują przy panu profesorze Wolniewiczowi?

malgoska
malgoska
11 sierpnia 2020 20:07
Reply to  Solonaryba

Soloneryby głosu nie majo