Jeśli chodzi o kasę to opozycja i PiS stoją za sobą murem

Podwyżki dla posłów? Polacy oburzeni

Tym razem Zjednoczona Prawica i opozycja mówią jednym głosem. Sprawa dotyczy wzrostu wynagrodzenia prezydenta, parlamentarzystów, premiera, ministrów, wojewodów i marszałków województwa oraz pensji dla pierwszej damy. Projekt ustawy już wpłynął do Sejmu.

Projektodawcy uzasadniają proponowane zmiany w wynagrodzeniu tym, że nie wzrastały one od lat i przypominają, że dwa lata posłom, senatorom i pracownikom samorządowym temu zostały obniżone o 20%.

Jak podaje portal gazeta.pl, nowy projekt „wiąże wynagrodzenia funkcjonariuszy publicznych z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego. Podstawę ustalenia wynagrodzenia zasadniczego sędziego w danym roku stanowi przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale roku poprzedniego. Dla obliczenia wynagrodzenia zasadniczego sędziego Sądu Najwyższego przyjmuje się wielokrotność tej podstawy z zastosowaniem mnożnika 4,13”.

Tak więc zarobki parlamentarzystów wzrosną o 40%, prezydent dostanie teraz 25 981 zł brutto, marszałkowie Sejmu i Senatu 21 984 zł brutto, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu 17 987 zł brutto, premier 21 984 zł brutto, ministrowie 17 987 zł brutto, wiceministrowie 16 988 zł brutto, wojewodowie 14 989 zł brutto, wicewojewodowie 12 990 zł brutto, a pierwsza dama ok. 18 tys. zł.

Zostań patronem KODUJ24.PL

No cóż, im się ta kasa po prostu należy…

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
14 sierpnia 2020 09:33

Opozycja ma szansę zaprotestować przeciw podwyżkom i zyskać uznanie suwerena bez żadnego ryzyka. Pisowcy i tak przeforsują podwyżki i tylko oni wyszliby na chciwców. Opozycja jest jednak tępa.

Janina
Janina
14 sierpnia 2020 12:14
Reply to  HerodAntypis

Jest tępa i niemrawa. Albo może wprost przeciwnie, chytra i przebiegła jeśli chodzi o pieniądze. Słychać pojedyncze głosy krytyczne z tej strony, a po cichu zacierają ręce i szykują większe portfele. Oni, tam na górze wszyscy są siebie warci, czyli ZERO !

smętek
smętek
14 sierpnia 2020 17:12
Reply to  Janina

Właśnie mamy pamiętny miesiąc, może ludzie ockną się, i jak Białorusini< powiedzą mamy was wszystkich dość.

Jantar
Jantar
14 sierpnia 2020 12:53
Reply to  HerodAntypis

Opozycja się nie popisała: 341 zagłosowało za błyskawicznym drugim czytaniem. Tylko Konfederacja zagłosowała przeciwko.

Janina
Janina
14 sierpnia 2020 10:36

Wybory za nami, następne za trzy lata, więc pisiory spieszą się z wprowadzaniem w życie wszelkich kontrowersyjnych pomysłów. Dalej będą psuć prawo, zmieniać przepisy dla własnych celów, umacniać się na zasiedziałych pozycjach. Uchwalą 40 % podwyżki dla rządu, parlamentu (a dla emerytów niecałe 4 %! ). Opozycja też skorzysta, aby nie sprzeciwiała się. Dalej : uchwalą pierwszej damie pensję ok 17 tys. zł (dlaczego nie tyle, ile zarabiała w poprzednim miejscu pracy ?). Dama dalej będzie milczeć, ale teraz zatrudni sobie rzecznika, który będzie „kłapał” w jej imieniu. Następnie : uchwalą sobie ustawę o niekaralności urzędników na najwyższych szczeblach władzy (czyt. rząd i przybudówki) za wszelką niegospodarność, bezmyślną rozrzutność, niezgodne z prawem , ale pod przykryciem walki z zarazą – będziemy pierwsi na świecie w tej kwestii. Coraz bardziej będą wzmacniać i uzależniać od PIS policję i służby. W planie mają jeszcze upaństwowić niezależne media, za co też się wezmą szybko. Nie będą się liczyć ani z niemrawą, rozproszoną opozycją, ani z Unią, ani tym bardziej z ewentualnymi protestami różnych środowisk – te będą systematycznie wyciszać, rzucając od czasu do czasu różne ochłapy, nazywane kolokwialnie „plusami”. Te ostrzejsze zduszą siłą i kto im co zrobi ? Oni już wiedzą, że mogą wszystko i na koniec należy się spodziewać ,że nam zmienią w spółce z episkopatem Konstytucję. Trzeba było nie dopuszczać ich do władzy, wszak poznaliśmy ich intencje już 16 lat temu. Kto miał rację ? Śp. Andrzej Lepper, Janusz Palikot, a może historycznie Otto von Bismarck ?

Jantar
Jantar
14 sierpnia 2020 17:12
Reply to  Janina

To samo mówię, ale kilku forumowiczów tutaj + moja mama uważają, że wszystko widzę w czarnych barwach, że nie mam za grosz optymizmu. Ale coraz więcej osób myśli i mówi to samo, co my. Te rządy nie skończą się dobrze – dojdzie do tego, co teraz jest na Białorusi.

Jantar
Jantar
14 sierpnia 2020 10:44

18 tysięcy dla pierwszej damy, która kompletnie nic nie robi? No to już wiadomo, dlaczego Dudowa taka ucieszona z wygranej. Jako nauczycielka dostałaby zaledwie 3-4 tysiące pensji. Teraz PiS postara się jeszcze zmienić konstytucję, żeby Duda mógł do emerytury siedzieć w pałacu, bo drugiego takiego przecież w PiS nie znajdzie. Przy okazji i Dudowa będzie miała 18 tys. co miesiąc do emerytury, a potem 20 tys. samej emerytury jej wyjdzie.

xyz
xyz
14 sierpnia 2020 12:59

„Ojczyznę dojną…”

smętek
smętek
14 sierpnia 2020 17:15
Reply to  xyz

To nie „Pan” a głupi Polacy oddali państwo tym złodziejom.

Kundzia
Kundzia
14 sierpnia 2020 16:54

A jaka to pierwsza dama?.Dudowa musi za coś spłacić kredyt na willę,zrobić remont,umeblować.Głupi luď pozwala i toleruje to czemu nie.Z pensji nauczycielki nie mogłaby spełnić swoich zachcianek.Podobno milczenie jest zlotem i ciężką pracą za którą trzeba brać tysiączki.Dalej to tolerujmy a daleko nie zajedziemy bo pisiory już pokazują gdzie jest suwerena miejsce.