Jeśli chodzi o kasę to opozycja i PiS stoją za sobą murem

Jeśli chodzi o kasę to opozycja i PiS stoją za sobą murem

Tym razem Zjednoczona Prawica i opozycja mówią jednym głosem. Sprawa dotyczy wzrostu wynagrodzenia prezydenta, parlamentarzystów, premiera, ministrów, wojewodów i marszałków województwa oraz pensji dla pierwszej damy. Projekt ustawy już wpłynął do Sejmu.

Projektodawcy uzasadniają proponowane zmiany w wynagrodzeniu tym, że nie wzrastały one od lat i przypominają, że dwa lata posłom, senatorom i pracownikom samorządowym temu zostały obniżone o 20%.

Jak podaje portal gazeta.pl, nowy projekt „wiąże wynagrodzenia funkcjonariuszy publicznych z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego. Podstawę ustalenia wynagrodzenia zasadniczego sędziego w danym roku stanowi przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale roku poprzedniego. Dla obliczenia wynagrodzenia zasadniczego sędziego Sądu Najwyższego przyjmuje się wielokrotność tej podstawy z zastosowaniem mnożnika 4,13”.

Tak więc zarobki parlamentarzystów wzrosną o 40%, prezydent dostanie teraz 25 981 zł brutto, marszałkowie Sejmu i Senatu 21 984 zł brutto, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu 17 987 zł brutto, premier 21 984 zł brutto, ministrowie 17 987 zł brutto, wiceministrowie 16 988 zł brutto, wojewodowie 14 989 zł brutto, wicewojewodowie 12 990 zł brutto, a pierwsza dama ok. 18 tys. zł.

Zostań patronem KODUJ24.PL

No cóż, im się ta kasa po prostu należy…

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
smętekKundziaxyzJantarJanina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Opozycja ma szansę zaprotestować przeciw podwyżkom i zyskać uznanie suwerena bez żadnego ryzyka. Pisowcy i tak przeforsują podwyżki i tylko oni wyszliby na chciwców. Opozycja jest jednak tępa.

Janina
Janina

Jest tępa i niemrawa. Albo może wprost przeciwnie, chytra i przebiegła jeśli chodzi o pieniądze. Słychać pojedyncze głosy krytyczne z tej strony, a po cichu zacierają ręce i szykują większe portfele. Oni, tam na górze wszyscy są siebie warci, czyli ZERO !

smętek
smętek

Właśnie mamy pamiętny miesiąc, może ludzie ockną się, i jak Białorusini< powiedzą mamy was wszystkich dość.

Jantar
Jantar

Opozycja się nie popisała: 341 zagłosowało za błyskawicznym drugim czytaniem. Tylko Konfederacja zagłosowała przeciwko.

Janina
Janina

Wybory za nami, następne za trzy lata, więc pisiory spieszą się z wprowadzaniem w życie wszelkich kontrowersyjnych pomysłów. Dalej będą psuć prawo, zmieniać przepisy dla własnych celów, umacniać się na zasiedziałych pozycjach. Uchwalą 40 % podwyżki dla rządu, parlamentu (a dla emerytów niecałe 4 %! ). Opozycja też skorzysta, aby nie sprzeciwiała się. Dalej : uchwalą pierwszej damie pensję ok 17 tys. zł (dlaczego nie tyle, ile zarabiała w poprzednim miejscu pracy ?). Dama dalej będzie milczeć, ale teraz zatrudni sobie rzecznika, który będzie „kłapał” w jej imieniu. Następnie : uchwalą sobie ustawę o niekaralności urzędników na najwyższych szczeblach władzy… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

To samo mówię, ale kilku forumowiczów tutaj + moja mama uważają, że wszystko widzę w czarnych barwach, że nie mam za grosz optymizmu. Ale coraz więcej osób myśli i mówi to samo, co my. Te rządy nie skończą się dobrze – dojdzie do tego, co teraz jest na Białorusi.

Jantar
Jantar

18 tysięcy dla pierwszej damy, która kompletnie nic nie robi? No to już wiadomo, dlaczego Dudowa taka ucieszona z wygranej. Jako nauczycielka dostałaby zaledwie 3-4 tysiące pensji. Teraz PiS postara się jeszcze zmienić konstytucję, żeby Duda mógł do emerytury siedzieć w pałacu, bo drugiego takiego przecież w PiS nie znajdzie. Przy okazji i Dudowa będzie miała 18 tys. co miesiąc do emerytury, a potem 20 tys. samej emerytury jej wyjdzie.

xyz
xyz

„Ojczyznę dojną…”

smętek
smętek

To nie „Pan” a głupi Polacy oddali państwo tym złodziejom.

Kundzia
Kundzia

A jaka to pierwsza dama?.Dudowa musi za coś spłacić kredyt na willę,zrobić remont,umeblować.Głupi luď pozwala i toleruje to czemu nie.Z pensji nauczycielki nie mogłaby spełnić swoich zachcianek.Podobno milczenie jest zlotem i ciężką pracą za którą trzeba brać tysiączki.Dalej to tolerujmy a daleko nie zajedziemy bo pisiory już pokazują gdzie jest suwerena miejsce.