Jeśli jest tak dobrze, to dlaczego jest gorzej nawet niż w Brazylii?

Jeśli jest tak dobrze, to dlaczego jest gorzej nawet niż w Brazylii?

Mamy już najnowsze dane WHO pokazujący, jak rozwijał się covid-19 w minionym tygodniu.

Wbrew temu, co próbuje nam wmówić Morawiecki, wcale nie jesteśmy w lepszej sytuacji niż inne państwa, a nawet wręcz przeciwnie.

Liczba zachorowań na świecie od 8 tygodni rośnie, a jeśli chodzi o liczbę zgonów w Europie, Polska jest na czele tej tragicznej listy.

Zmarło u nas 3 611 osób, a to stanowi 9,5 nowych zgonów na 100 tys. mieszkańców. To oznacza, że liczba zgonów w minionym tygodniu wzrosła w Polsce o 4 procent.

Za nami plasuje się Ukraina, gdzie odnotowano 6,3 nowych zgonów na 100 tysięcy mieszkańców i Włochy (4,6 na 100 tys. osób).

Internauci nie ukrywają gorzkich słów i piszą:

Dziękujemy Panie Morawiecki, Panie Kaczyński, dziękujemy rządzącym … nawet na Ukrainie jest bezpieczniej” czy też „Może Minister zdrowia poda jak wyglądają wskaźniki śmiertelności w porównaniu do poprzednich lat. oszołomy dorwały się do władzy i społeczeństwo mają w poważaniu. Karetka 24h/dobę stoi i czeka na pasibrzuchów pod sejmem, a zwykły obywatel ma płacić składki i leczyć się online. Rozliczą was za zbrodnię na narodzie”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
21 kwietnia 2021 12:04

Polacy umierają na covid, zakażeń jest ogrom, a Braun na twitterze zapowiada pierwszy dzień swojego urzędowania jako prezydenta Rzeszowa:

  • szkoły, przedszkola, żłobki ruszają w pełni w normalnym cyklu nauki (żadnej edukacji zdalnej, obowiązkowa obecność w szkołach)
  • ruszają ze zwykłą działalnością wszystkie biznesy: normalnie otwarte restauracje, puby, kluby, dyskoteki, kosmetyczki, fitnesy, etc. – straż miejska ma pilnować, żeby policja i sanepid nie karały przedsiębiorców mandatami
  • otwarte wszystkie stadiony, kluby sportowe, baseny, parki, etc.

Znając jego stosunek do maseczek i generalnie pandemii, można się spodziewać, że oczywiście wprowadzi zakaz ich stosowania, bo „pandemii nie ma, to wymysł lewactwa”. Oczywiście też zapewne zniesie wszelkie limity w kościołach, limity na imprezach rodzinnych i nie tylko.

I tylko patrzeć, jak z Rzeszowa ilość zakażeń rozleje się po całej Polsce i znów będziemy mieć twardy lockdown.