Jeśli ministrowie zostaną odwołani, będzie wniosek o dymisję Morawieckiego

Jeśli ministrowie zostaną odwołani, będzie wniosek o dymisję Morawieckiego

Jeśli odwołani zostaną trzej ministrowie, to będzie także (wniosek o) wotum nieufności wobec premiera” – powiedział wiceszef PO, Tomasz Siemoniak. W związku z doniesieniami NIK do prokuratury, Koalicja domaga się odwołania trzech powiązanych z tą sprawą ministrów: Jacka Sasina, Michała Dworczyka i Mariusza Kamińskiego.

 

Wotum nieufności wobec premiera to zupełnie inny porządek, bo wymaga przedstawienia kandydata na nowego premiera, to jest tzw. konstruktywne wotum nieufności” – powiedział radiu RMF FM. Równocześnie podkreślił, że na premiera spada największa odpowiedzialność za organizację tych wyborów.

Czy wobec tego będzie wniosek o Trybunał Stanu? Siemoniak był dość ostrożny w odpowiedzi: „stawianie przed Trybunałem Stanu ma ten minus, że jak Trybunał Stanu raz odrzuci taki wniosek, to nie ma już do niego powrotu. Więc nie działałbym tu pochopnie”.

Co do sytuacji wewnątrz Platformy, mówił, że problemem nie jest przywództwo, ale niskie notowania partii. „A ciągła dyskusja o zmianie przewodniczącego donikąd nie prowadzi” . Obecnie dużo dyskutuje się o relacjach pomiędzy ruchem Trzaskowskiego a Platformą. „Moja ocena jest taka, że on nie ma żadnego interesu ani nie chce Platformy zatapiać”. Mało tego, opóźnienie w tworzeniu ruchu należy odczytać jako gest Trzaskowskiego wobec PO.

 

Siemoniak nie żałuje tego, że głosował za usunięciem Rasia i Zalewskiego z partii. Nie wyklucza jednak ich powrotu. „Zależy, co powiedzą sądowi (koleżeńskiemu – przyp. red) i czy chcą dalej współpracować”. Ma do nich żal o milczenie na posiedzeniu Rady Krajowej.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Na końcu odniósł się do sytuacji z kopalnią w Turowie. „Powinna działać. Premier musi stanąć na głowie i przekonać Czechów”. Powinien namawiać ich na wycofanie skargi z trybunału Sprawiedliwości.

Musimy zrobić wszystko prawnie i politycznie, żeby jej nie zamykać” – podkreślił.

/td/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments