Jeśli Obajtek cierpi na Zespół Tourette’a to ja jestem Czerwonym Kapturkiem, który pożarł wilka

Naczelny „Nowin” z ramienia Orlenu zwolnił felietonistę za tekst o Obajtku

Od kilku dni cała Polska zastanawia się, czy pupilek prezesa, pan Obajtek, faktycznie cierpi na Zespół Tourette’a, czy to tylko sposób na usprawiedliwienie jego prymitywizmu i chamstwa.

Wreszcie głos w sprawie zabrali specjaliści i nikogo nie powinno zaskoczyć, że podpinanie Obajtka pod tę chorobę to najzwyklejsze kłamstwo.

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a wydało oświadczenie, w którym czytamy: „W imieniu Polskiego Towarzystwa Syndrom Tourette’a nie zgadzamy się na wykorzystywanie i manipulowanie wizerunkiem osób cierpiących na ZT. Ostatnie wydarzenia medialne mocno uderzają zarówno w osoby chore, jak i ich rodziny (…)Wypowiadający się w mediach „specjaliści” mylą podstawowe pojęcia związane z ZT i przekazują kłamstwa, które później odbijają się w społeczeństwie, przyczyniając się do powielania krzywdzących stereotypów, z którymi jako stowarzyszenie od lat walczymy”.

Stowarzyszenie zwraca uwagę koprolalię, jeden z najrzadszych tików, towarzyszących ZT. To przymus wypowiadania wulgaryzmów, z tymże „Koprolalia nie ma charakteru intencjonalnego, przekleństwa nie są merytorycznie związane z treścią wypowiedzi, lecz wyrwane z kontekstu, wtrącone, i nic nie wnoszące do rozmowy” i dalej: „Wypowiadane przez chorego słowa lub złożone frazy nie odzwierciedlają myśli przekonań lub opinii osoby z koprolalią. Można je traktować jak np. kichnięcie”.

A na koniec Stowarzyszenie dodaje: „Nie można każdego przekleństwa tłumaczyć tikami. Przekleństwa wypowiadane przez osoby nie dotknięte koprolalią są objawem braku kultury osobistej, a nie zespołu Tourette’a”.

Wstydu pan nie masz, panie Obajtek, podobnie jak pana kolesie, którzy wmawiają nam takie bzdury. Naprawdę uważacie, że naród jest tak tępy, tak głupi, że te bujdy kupi?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: interia.pl/oko.press.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stan
Stan
1 marca 2021 07:23

Tak się składa, że słyszałem osobę, która miała akurat ten przykry typ Touretta, więc wiem, jak brzmi nieintencjonalne wypowiadania wulgaryzmów. Oczywiste dla mnie jest, że Obajtek swoje słowa wypowiadał całkowicie intencjonalnie. To jest rynsztok, a nie objaw choroby.

Maciek123454321
Maciek123454321
1 marca 2021 08:37
Reply to  Stan

Całkowicie się zgadzam zarówno z treścią artykułu, jak i Pańską wypowiedzią. Obajtek to zwykły cham, burak i prostak w najgorszym tego słowa znaczeniu. Należy z wdzięcznością odnotować akcję „Gazety Wyborczej”, ponieważ „taśmy Obajtka” według mojej opinii skutecznie pogrzebały jego szanse na wykopanie Mateuszka ze stołka premiera. Oczywiście to wybór między dżumą i cholerą, jak był łaskaw zauważyć swego czasu sam Morawiecki u Moniki Olejnik, ale już chyba lepszy jest bydlak Morawiecki od bydlaka Obajtka. Różnica jest taka, że Morawiecki zrobi PRAWIE WSZYSTKO na polecenie Karalucha, ale Obajtek na rozkaz prezesa zrobi WSZYSTKO!!!. Gdyby dostał polecenie, żeby wieszać albo rozstrzeliwać, tez to zrobi.

Dociekliwy
Dociekliwy
1 marca 2021 11:28

Muszę cię zmartwić Maćku. Moim zdaniem to nie jest akcja Gazety Wyborczej to celowa wrzutka. Te informacje pojawiają się w czasie gdy pojawia się koncepcja Obajtek premierem. O dziwo nie słychać że nagrania są nielegalne. Nagrania te to rozmowy telefoniczne. Hmm kto może dysponować zapisem rozmów telefonicznych???

Realitat
Realitat
2 marca 2021 08:42
Reply to  Dociekliwy

Nie masz co tłumaczyć, mało kto orientuje się o co naprawdę chodzi w polityce. Ludzie chłoną medialną papkę bezrefleksyjnie, jeden do jednego. Od dawna wiadomo, że Obajtek jest w człowiekiem numer dwa w PiS-ie. Cały ten „wyciek” to ich wewnętrzne rozgrywki.

HerodAntypis
HerodAntypis
1 marca 2021 09:09
Reply to  Stan

A ja mam napady zespołu Touretta jak mówię o PISie, pisowcach i katolach. Znajoma psycholożka radzi się nie martwić, bo to przejdzie razem z PiSem.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
1 marca 2021 10:02
Reply to  HerodAntypis

Mam identyczne objawy.. 😉 Ale już się nie martwię i jeśli przy okazji „niechcący” dam w mordę jakiemuś pisiemu wyznawcy, powołam się na tę okoliczność łagodzącą.

Tom
Tom
1 marca 2021 15:05

A jak ci odda?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
1 marca 2021 20:13
Reply to  Tom

Może będzie tak osłupiały, że zdążę uciec. 😉

Mariola
Mariola
1 marca 2021 16:35
Reply to  HerodAntypis

Ja też.

Dociekliwy
Dociekliwy
1 marca 2021 11:33

Nasuwa mi się pytanie – do ilu odbiorców TVP Info, Rydzymediów i innych pokrewnych dotrze ten przekaz, że broniący obywatela O. robią z nich wała?

Marek
Marek
1 marca 2021 15:26

Ktoś się naprawdę nad tym zastanawiał? Przecież od samego początku było oczywiste, że to kolejne łgarstwo. Kłamstwo to ma tylko jeden cel, dać choćby minimalną wymówkę do uwierzenia przez najbardziej debilnych z wyborców. Może być jak najbardziej absurdalne byleby jakieś było. Równie dobrze mogliby powiedzieć, że to nie on jest na tych nagraniach, że to Lewacy przy użyciu komputera sfabrykowali materiał. Mogli powiedzieć, ze to jego sobowtór zły brat bliźniak, że demon go opętał, że to przekaz z alternatywnej rzeczywistości gdzie obajtek jest z PO i cokolwiek tam jeszcze by wymyślili. Wyznawcy pisu łykną wszystko. Ważne, żeby mieć pretekst do walki ze złymi lewakami i obrony świętego obajtka i prezesa.

Leszek
Leszek
1 marca 2021 23:22

Jest oczywiste, że tego nie można brać poważnie, a jego ZT jest zmodyfikowaną odmianą niegdysiejszej pomroczności jasnej. Chociaż należy zauważyć, że powstała przewidująco z wyprzedzeniem medialnym, bowiem wieść o niej wpuszczono do mediow wczesniej. W tym aspekcie jest to rzeczywiście „dobra zmiana”. I z pewnością zasługuje na całe osiem gwiazdek

Obserwator
Obserwator
2 marca 2021 13:20

A czego się spodziewaliście po związku starego z Kotem?