Jest decyzja – ETPCz rozpatrzy sprawy sędziów Juszczyszyna i Bilińskiego

Sędzia Paweł Juszczyszyn nie ustaje w walce o przywrócenie go do orzekania

Zaczyna się kolejny etap spawy olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna. Jego przypadkiem zajmie się Europejski Trybunał Praw człowieka w Strasburgu – czytamy na tvn24.pl

 

Przypominamy, że sędzia został zawieszony w czynnościach decyzją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, który to sąd tej izby nie uznaje. Podobne stanowisko reprezentuje wielu sędziów, prawników i oczywiście sam Paweł Juszczyszyn, który konsekwentnie twierdzi, że izba nie jest sądem.

Co więcej bydgoski Sąd Rejonowy stwierdził ostatnio, że sędzia musi zostać przywrócony do pracy. Jednak jego bezpośredni zwierzchnik prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nowacki zignorował to orzeczenie.

 

Właśnie dzisiaj ETPCz zakomunikował polskiemu rządowi, że będzie rozpatrywał  sprawę Pawła Juszczyszyna. Zgodnie z procedurami do sprawy powinien odnieść się teraz nasz rząd.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Ten sam europejski trybunał rozpatrzy sprawę innego polskiego sędziego Łukasza Bilńskiego i o tej decyzji nasze władze również zostały poinformowane.

/as/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ramzes
Ramzes
10 maja 2021 13:49

Europejski Trybunał Praw człowieka w Strasburgu rozpatrzy sprawę i wyda wyrok. Korzystny dla sędziego Pawła Juszczyszyna! I zgadnijcie co będzie dalej? Polski TK wyda także wyrok, Specjalistka od „unijnej szmaty” będzie innego zdania i – ujmując to bardziej popularnie – czyje będzie na wierzchu? Strach już się bać nieobliczalności tej władzy.

Stanisław
Stanisław
11 maja 2021 21:46
Reply to  Ramzes

„Europejski Trybunał Praw człowieka w Strasburgu rozpatrzy sprawę i wyda wyrok. Korzystny dla sędziego Pawła Juszczyszyna”!- to już wiadomo, co kanclerz Angela postanowiła?