„Jest mi wstyd, czuję się totalnie rozczarowana”

Doniesienie do prokuratury w sprawie wulgarnych wypowiedzi Marcina Roli

Po wczorajszym głosowaniu w Sejmie w sprawie prawa do aborcji, w Internecie zawrzało. Internauci piszą „pseudoopozycja” – o nieobecnych na sali posłach Nowoczesnej i niezdyscyplinowanych posłach Platformy Obywatelskiej.

Wewnątrz obydwu ugrupowań doszło do tarć i nieprzyjemnej wymiany zdań. Posłowie N., którzy nie zagłosowali, bo po prostu nie przyszli, muszą zapłacić 1000 zł kary i otrzymali nagany. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy partii Joanna Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że zastanawia się nad opuszczeniem partii. Podobno nie tylko ona. „Powinnam soczyście przekląć publicznie” – zaznaczyła w rozmowie z WP. Jak dodała, jest zła nie tylko na posłów Nowoczesnej, ale na całą opozycję.

„Jest mi wstyd, czuję się totalnie rozczarowana” – oświadczyła.

Zapewniła, że „to nie ma nic wspólnego z Ryszardem Petru, ale za jego przywództwa partia była zarządzana. On potrafił tonować emocje, zarządzać nimi przez dwa lata. Media pewnych rzeczy nie widzą, ale on to robił po prostu bardzo dobrze”.

Teraz, jak powiedziała Scheuring – Wielgus „jest inaczej”, a w jej pojęciu „zarządzanie partią to nie jest zabawa”.

Jak podaje nieoficjalnie „Rzeczpospolita”, poza Scheuring-Wielgus odejście rozważają też Adam Szłapka, Paulina Hennig-Kloska i Monika Rosa.

https://twitter.com/1979Artik/status/951412146231037953

W sumie podczas czwartkowego głosowania zabrakło 57 posłów, w tym wielu z Nowoczesnej. Nie lepiej było w środowisku Platformy Obywatelskiej.

Trzech posłów Platformy Obywatelskiej – Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomczak – wyłamało się i zagłosowało inaczej niż koledzy z ugrupowania.

/p/

Źródło: Twitter/WP

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
StanisławSaraMaciek123454321Obserwatormędrkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mędrkowski
mędrkowski

Głosowanie to zmiotło z ziemi zaufanie wyborców do obecnej sejmowej opozycji. Poseł jest którąś kadencję w sejmie, a nie umie czytać podtekstów w ustawach. Nie potrzebujemy analfabetów politycznych w Sejmie po stronie opozycji.

Obserwator
Obserwator

I należy ich (tych co się wyłamali) natychmiast spuścić po brzytwie ponieważ matoły nie rozumieją za czym głosują!

Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Joanno, nie jest Pani jedyną osobą rozczarowaną. Opozycji NIE MA!!!! Proponuję Pani oraz Pani kolegom rozważyć wspomożenie Marceliny Zawiszy i Adriana Zandberga. Oni są bardzo radykalni, ale też twardo stąpają po ziemi. Dajmy szansę partii RAZEM.

Stanisław
Stanisław

Oj, chyba Pan Bóg tej opozycji nie lubi.

Maciek123454321
Maciek123454321

A kto ciebie lubi, pijaku Stanisławie??……………………

Stanisław
Stanisław

Może się ktoś znajdzie, kto przytuli…

Sara
Sara

Ten wasz to tylko nas sprzadawać umie ! Przykładem starucha Abrahama z młodą i urodziwą Sarą ! Może poczytasz ? Nie potrzebujemy sutenera , alfonsa ani utrzymanka !

Sara
Sara

No to chyba najlepiej by było założyć partię wolnych kobiet , odesłać ramoli i dewoty do lamusa , rozwiązać konkordat ze ssakami , i wybrać prezydent i premier – KOBIETY ! Teraz to już chyba potrzeba generalkę na wszystkich frontach : odmowy pracy , przekazanie obowiązków domowych facetom , strajk skrzyżowanych nóg , okupacja sejmu i ulic , i jednocześnie inicjatywa studentek z Krakowa – Zadarta kiecka z daleka (głowy możemy zasłonić , i tak większość tylko dół interesuje a nie nasz mózg) Jeśli czarne protesty nie pomogły zróbmy sexy protesty i bądżmy sexy (tylko dla siebie) ! Można też… Czytaj więcej »

Stanisław
Stanisław

Boskie….