Jest pan marnym prezydentem – ocenił Dudę sędzia. Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie

Radzik będzie ścigał sędziów, którym nie podoba się sposób organizacji wyborów

„Prezydent RP uosabia majestat Rzeczypospolitej i jest jej najwyższym przedstawicielem. Znieważenie Prezydenta jest przestępstwem. Niepojęte, że czyni to sędzia, który ślubował wierność swojej Ojczyźnie.
Podjąłem czynności w sprawie Jarosława”
– oznajmił na Twitterze rzecznik dyscyplinarny Przemysław Radzik po tym, jak sędzia Ochocki skomentował rolę prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

„Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością.
Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce!”
– napisał na Twitterze sędzia Jarosław Ochocki.

Było to po wysłuchaniu sobotniego wystąpienia Dudy w Katowicach. Atakując sędziów zaapelował on do górników o wsparcie.

Sędzia, nie zachowując powściągliwości w korzystaniu z mediów społecznościowych, na portalu Twitter zamieścił wpisy znieważające Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przez co wyczerpał znamiona ściganego z urzędu przestępstwa z art. 135 paragraf 2 Kodeksu karnego w zw. z art. 12 paragraf 1 Kodeksu karnego” – ocenił wpis sędziego PiSowski rzecznik dyscyplinarny.

 

Przemysław Radzik miał należeć do grupy mającej na celu dyskredytować sędziów, którzy nie popierają zmian w wymiarze sprawiedliwości wprowadzonych przez rząd PiS – czytamy w naTemat.

Radzik dał się poznać zaraz po objęciu stanowiska rzecznika dyscyplinarnego sędziów podejmując czynności dyscyplinarne wobec tych, którzy protestowali przeciwko reformie sądownictwa PiS, m.in. wobec Igora Tulei i Bartłomieja Przymusińskiego.

Według doniesień medialnych z sierpnia minionego roku na komunikatorze WhatsApp miała powstać zamknięta grupa o nazwie „Kasta”. Jej celem miało być wysyłanie sobie pomysłów na oczernianie niektórych sędziów. Mieli do niej należeć m.in. dwaj zastępcy głównego rzecznika dyscyplinarnego sędziów – Przemysław Radzik i Michał Lasota, sędzia Konrad Wytrykowski z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, członkowie KRS – Dariusz Drajewicz, Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz, a także Tomasz Szmydt z biura prawnego Rady oraz były prezes Sądu Okręgowego w Katowicach i obecnie sędzia NSA Rafał Stasikowski – podaje portal

/p/

Źródło: Polsat News

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JózefMarcingustawShaqIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obserwator
obserwator

Prawda nie może obrażać, ale w oczy kole!
Było to bardzo delikatna i elegancka ocena prawdziwego zachowania nadętego Maliniaka, widoczne podczas jego każdego wystąpienia! Z przerażeniem teraz jeszcze dostrzegam ” coś dziwnego” w oczach pokrzykującego Maliniaka! Jego spojrzenie mnie niepokoi!

Nihil
Nihil

Nie oceniam ludzi po wyglądzie ale ta dziwna gębą zionie nienawiścią i fałszem. O mózgojadzie który już dawno zdechł z głodu w tej pusej czaszce nie trzeba wspominać. Topowy aparatczyk z lat 50 tych minionego wieku

Irena
Irena

PRAWDA….. już dawno , dawno jest obca politykom dojnej zmiany….. a ZLY człowiek to ZLY człowiek i żadne perfumy mu nie pomoga !!!

Shaq
Shaq

Czy mnie się tylko wydaje, czy prześladowany przez pana o wieprzkowatej fizjonomii sędzia wyjątkowo delikatnie ocenił fatalaną i szkodliwą dla Polski prezydenturę? Większość normalnych komentatorów używa dużo bardziej dosadnych określeń – marionetka, niesamodzielny, pozbawiony moralnego kręgosłupa etc.

gustaw
gustaw

Zgadza się. W całej historii Polski nie było tak miernej postaci prezydenckiej jak Duda. Prezydent jednego obywatela. Brak szacunku, brak honoru, brak godności i dystansu do siebie. Jedyna zaleta – jeździ na nartach ale jest strasznie drogi.

Józef
Józef

Przeraża ten porażający brak szacunku dla wybranej w demokratycznych wyborach Głowy Państwa. Jest to także brak szacunku dla Naszej Ojczyzny. Wypowiedzi oszczercze, kłamliwe i ziejące nienawiścią.Ich autorzy w żadnym stopniu nie zasługują na miano Polaków.

Marcin
Marcin

Tak szatański pomysł przyszedł mi do głowy. A gdyby o znieważanie prezydenta oskarżyć Dudę? W końcu prezydent to nie Duda a urząd. Co prawda Duda sam siebie nie mógł znieważyć, ale mógł urząd. Wystarczy wybrać co bardziej smakowite zachowania Adriana i już można wysyłać wniosek.