Jest porozumienie w sprawie pakietu klimatycznego! Co na to nasz rząd i jego „orły” w Brukseli?

Jest porozumienie w sprawie pakietu klimatycznego! Co na to nasz rząd i jego "orły" w Brukseli?

Tej wiadomości nie można pominąć milczeniem.

Udało się i jest wreszcie porozumienie negocjatorów Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów w sprawie pakietu klimatycznego.

Jak napisała na Twitterze Ursula von der Leyen: „Nasze polityczne zobowiązanie, by stać się pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem do 2050 roku, nabrał ram prawnych”.

Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Unii Europejskiej nie ukrywa, że to „przełomowy moment dla UE. Osiągnęliśmy ambitne porozumienie, aby wpisać cel neutralności klimatycznej do bieżącego prawodawstwa jako przewodnika po naszej polityce na następne 30 lat”.

Jest więc szansa, że zwiększy się redukcję gazów cieplarnianych w najbliższej dekadzie z 40 – 55 procent oraz by rok 2050 pozwolił osiągnąć neutralność klimatyczną, co dla naszej planety i przyszłych pokoleń, jest niezwykle ważne.

Zgodnie z ustaleniami ma powstać Europejska Naukowa Rada Doradcza ds. Zmian Klimatu. W jej skład wejdzie 15 ekspertów, którzy będą doradzali w sprawie klimatu i zajmą się całą sprawozdawczością z tym związaną.


Teraz wystarczy, żeby Europarlament i Rada Europejska zaakceptowali to wstępne porozumienie i już będzie można działać.

No właśnie…i tu pojawia się dla mnie problem. Nasz rząd i europarlamentarzyści PiS.

Jakoś trudno mi uwierzyć, że będą oni za wejściem tego porozumienia w życie. Zapewne pojawi się mnóstwo uwag, żądań, by coś zmienić czy też dodać. Zapewne staną oni ostro na sztorc.

Dlaczego?

Bo jakoś im z walką o ratowanie Ziemi i klimatu nie po drodze…

Oj, obym się myliła.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
21 kwietnia 2021 13:28

Co będą mówić posłowie PiS? Uraczą nas starą śpiewką że tylko węgiel zapewni nam „niezależność energetyczną ” będą banialuki o „dyktacie Brukseli” i „francusko- niemieckim spisku”. Dyżurny idiota z Solidarnej Polski będzie darł szaty i może zapowie kolejne „sepuku” tym razem pod hasłem „węgiel albo śmierć”. Tyle się można spodziewać po fachowcach co chcieli w XXI wieku budować elektrownię węglową. Do nich dopiero powoli dociera że węgiel to paliwo schyłkowe. Nikt w cywilizowanym świecie w węgiel nie inwestuje, ale trudno jest PiS zaliczyć do cywilizowanego świata.Pewnie dalej będziemy mówić o energii z atomu i z tej gadki niewiele będzie wynikać…….i dalej będziemy się truć spalinami z przydomowych palenisk, bo tempo ich wymiany jest wolniejsze od ślimaka. A przeciętny polak będzie płacił horrendalne rachunki za energię elektryczną i ciepło dostarcza w większości z węgla.
Niestety bez zmiany myślenia o środowisku niewiele się zmieni.Decydenci ciągle w wieloletnich planach wypisują że podstawą energetyki jest węgiel (kamienny do spółki z brunatnym) i nie zmienia się to od kilkunastu lat a odnawialne źródła energii to ciągle kilka do 10% w miksie energetycznym.
Perespektywa neutralności klimatycznej na rok 2050 to jak dla mnie zbyt odległy termin, ale mam nadzieję że może dożyję czasu gdy będzie można wyjść na wieczorny spacer i złapać oddech czystym powietrzem a nie smogiem

daroo
daroo
21 kwietnia 2021 20:31

No to zapowiada się ciekawy czas w świetle ostatnich zapewnień (nie )rządu w sprawie bezpieczeństwa górnictwa węglowego w Polsce

Last edited 23 dni temu by daroo
Dron
Dron
22 kwietnia 2021 13:50

Wszystkie pióra sobie ze skrzydeł wyrwą z tej złości i bezsilności..