Jest skarga na przewlekłość postępowania w sprawie zdjęć europosłów PO na szubienicach

Symboliczny mord dopuszczalną formą krytyki? Prokuratura z Katowic twierdzi, że owszem

Pełnomocnik europosłów Platformy Obywatelskiej Józef Marcinkiewicz złożył do Sądu Apelacyjnego w Katowicach skargę na przewlekłość postępowania. Chodzi o śledztwo prokuratury, które trwa już półtora roku, a dotyczy ono powieszenia przez narodowców tablic ze zdjęciami europosłów PO na szubienicach. W listopadzie 2017 r. w Katowicach pojawiły się fotografie: Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun.

Okazuje się, że prokuratura teraz zamierza je po raz kolejny… przedłużyć! Ma ono trwać do 26 listopada. Jak stwierdziła w TVN24 rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek, postępowanie toczy się obecnie w dwóch wątkach. – „To śledztwo prowadzone jest pod kątem przestępstwa, polegającego na kierowaniu gróźb bezprawnych z powodu przynależności politycznej. Drugi wątek jest związany z groźbami, treściami znieważającymi w korespondencji mailowej kierowanej do biur poselskich, jak również kierowanej telefonicznie. Prokurator nadal nie dysponuje w tym śledztwie pełnym materiałem dowodowym, który jest niezbędny do podjęcia decyzji merytorycznych” – powiedziała Zawada-Dybek. Rzeczniczka oświadczyła, że skarga europosłów PO jest „niezasadna, dlatego też wnieśliśmy o jej oddalenie”.

Według pełnomocnika europosłów, wątek dotyczący wieszania tych zdjęć prokuratura powinna zakończyć, a nie łączyć z kolejnym. Narodowcy powinni usłyszeć zarzuty, a jeśli prokuratura umorzyłaby śledztwo, mec. Marcinkiewicz zapowiedział natychmiastowe zaskarżenie tej decyzji.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MirekObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Ruskie metody prokuratury (jak w sprawie wraku w Smoleńsku)- pojętni uczniowie Putina.

Mirek
Mirek

WOLNE SĄDY