Jest śledztwo ws. Kornela Morawieckiego – nie zapłacił za remont siedziby swojej partii

Jest śledztwo ws. Kornela Morawieckiego – nie zapłacił za remont siedziby swojej partii

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ojca premiera złożył w kwietniu w prokuraturze Janusz Kulesza, właściciel firmy, która przeprowadziła remont siedziby Wolnych i Solidarnych, partii Kornela Morawieckiego. – „Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła dochodzenie w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Janusza K.  w związku z podpisaną w sierpniu 2017 r. umową o wykonanie robót budowlanych w lokalu biurowym położonym w Warszawie przy ul. Wiejskiej (tam mieści się siedziba partii Kornela Morawieckiego – red.) i nieuiszczeniem należności za wystawione przez przedsiębiorcę faktury” – poinformowała onet.pl. prokuratura.

Według Kuleszy, Kornel Morawiecki, reprezentując swoje ugrupowanie, wielokrotnie obiecywał mu spłatę 146 tys. zł – tyle kosztował remont biura partii. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Marszałek senior Kornel Morawiecki jest niedostępny” czyli historia zerowania faktur”.

Prokuratura poinformowała dziś także, że „na etapie czynności sprawdzających m.in. dokonano oględzin akt sądowych sprawy cywilnej, przesłuchano w charakterze świadka zawiadamiającego oraz uzyskano od niego dodatkową dokumentację, o którą się zwrócił prokurator”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndrzejantyuzurpatorJabisAntyKaczorNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Ciekawe czy syn będzie doradzał tacie, czy tatuś doradzi synowi…. Są „mistrzami” w wymyślaniu kłamstw

AntyKaczor
AntyKaczor

Oni tak mają. Wzorem ojczulków w czarnych kiecach myślą, że wszystko jest za Bóg zapłać.

antyuzurpator
antyuzurpator

Przecież to właśnie ten tatuś uważa, że prawa boskie stoją ponad ziemskimi.
Nie chce przyjąć do wiadomości, że właśnie z takiego rojenia wzięła się inkwizycja, wyprawy krzyżowe, wszelkie wojny religijne i czystki etniczne, które w rzeczywistości często były religijnymi..

Jabis
Jabis

ŁOD rzemyka do kamyka … od ojca do synka – taka rodzinka.
Bogobojni … bez bojaźni o swoje grzechy. W dodatku ten ziemski spekulant i sądownie skazywany kłamca … ODCHUDZIŁ procesje Bożego Ciała. Przeniósł zakończenie roku szkolnego z 21 na 19. I … jak tu, w wakacje zmusić do procesji? 😀

antyuzurpator
antyuzurpator

Z komunikatu zerokuratury już widać, kto zostanie podany do sądu (personalia oszusta musiała dopisać redakcja, bo zerokuratura całkiem je utajniła):
„Prokuratura Okręgowa (…) wszczęła dochodzenie w sprawie (…) Janusza K. w związku z (…) umową o wykonanie robót budowlanych w lokalu biurowym (…) Kornela Morawieckiego – red.) i nieuiszczeniem należności(…).”

Chyba to podejrzanego a nie poszkodowanego zasłania się inicjałami, nieprawdaż? Powinno być:
„Prokuratura Okręgowa (…) wszczęła dochodzenie w sprawie (…) Kornela M. w związku z (…) umową o wykonanie robót budowlanych przez Janusza Kuleszę w lokalu biurowym Kornela M. (…) i nieuiszczeniem należności (…).”

Andrzej
Andrzej

Bo członkom dojnej zmiany się po prostu należy! Wassermann i jego sławna nie zapłacona wanna, prezes i brak zapłaty za ducktower, teraz starszy Morawiecki.