Jest zawiadomienie do prokuratury ws. Marszu Niepodległości w Warszawie

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. Marszu Niepodległości w Warszawie

Warszawski ratusz złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie symboli, znaków i haseł, które pojawiły się na tegorocznym Marszu Niepodległości – poinformował rzecznik Urzędu Miasta Kamil Dąbrowa.

Według stołecznego urzędu, wyczerpują one znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych. – „Chodzi między innymi o hasła „USA imperium zła”, „Czarny blok – biała siła”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, „Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”, „Tu jest Polska, nie Izrael” – powiedział Dąbrowa.

„Oprócz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych nasi eksperci, prawnicy znaleźli również takie czyny jak: sprowadzanie niebezpieczeństwa poprzez stosowanie otwartego ognia w zgromadzeniu podczas palenia flagi Unii Europejskiej i flagi LGBT” – dodał rzecznik.

Dabrowa poinformował, że w zawiadomieniu do prokuratury umieszczono także punkt o sprowadzeniu bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu lub zdrowiu osób, „mającego postać rozprzestrzeniania substancji duszących poprzez użycie na masą skalę środków pirotechnicznych”.

Podczas marszu bowiem narodowcy odpalali race i petardy. Policja poinformowała, że zabezpieczono ich wizerunki, jednak nie doszło do żadnej bezpośredniej interwencji.

bt

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BartIrenaAndaJantarHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Goool
Goool

Straszne te hasła. No ja cię nie mogę.

HerodAntypis
HerodAntypis

Zmień se koleg w nicku G na F, wywal jedno o a będziesz bardziej wiarygodny w swych głupawych opiniach.

Anda
Anda

„PiS imperium zła”, „Pisowski tłumok – siła przyzwoitości” , „A na drzewach zamiast liści będą wisieć kaczyści”, „Raz sierpem raz młotem pisowską hołotę” – o, to by były nienawistne hasła. Wtedy Goool i jego kumple z piss dopiero by z siebie skowyt i wycie wydawali

Goool
Goool

Poliglota się znalazł.

Irena
Irena

Nie zrozumie !!!…..mowilam nie zrozumie !!!

Bart
Bart

Właśnie zrozumiał. Goool ponad dobę grzebał w sieci, w końcu zajarzył. Tak to już działa pisowski „muzg”

Jantar
Jantar

I tak wiadomo, że prokuratura szybciutko śledztwo umorzy z powodu „braku dowodów”, albo stwierdzi, że żadnego przestępstwa nie było. Narodowcy są nietykalni pod rządami PiS, bo Kaczyński potrzebuje ich bojówek do zastraszania społeczeństwa. Na ich tle PiS ma wyglądać, jak łagodny baranek. Jednocześnie bojówki narodowców są trzymane w odwodzie na wypadek buntu społeczeństwa przeciwko rządom PiS. To właśnie one staną przeciwko demonstrantom w obronie władzy. Po to przecież Macierewicz powołał Obronę Terytorialną, którą wyszkolili i uzbroili lepiej, niż zawodowe wojsko.