„Jeżeli ktoś potrafi strzelać do bezbronnych bażantów, nie jest w stanie zrozumieć, co myślą i robią kobiety”

Jak się rysuje polityczna przyszłość Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

„Jeżeli ktoś potrafi strzelać do bezbronnych bażantów i to jest jego główny cel, w ogóle nie jest w stanie zrozumieć, co myślą i robią kobiety. Nie dopuścimy do tego, żeby politycy lekceważyli sprawę żłobków w naszym kraju i mówili, że to relikt komunizmu” – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka KO na premiera odniosła się do wypowiedzi byłego ministra środowiska podczas debaty w Pruszkowie. Przypomnijmy – „Szyszko zajął się… żłobkami – uważa, że to „sztuczna pomoc, ich budowa jest zupełnie niepotrzebna dla Polski

 

Kidawa-Błońska podkreśliła, że kobiety potrafią łączyć obowiązki matki i pracować zawodowo a żłobki są po to, by im w tym pomóc. – „Dają im poczucie samodzielności. Kobiety, które tego chcą, państwo powinno stwarzać możliwość pracy po urodzeniu dziecka” – stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

Odniosła się też do bulwersującej wypowiedzi kandydata PiS do Senatu w Krakowie Jana Dudy, ojca prezydenta, dla którego procedura in vitro to… eksperyment medyczny, niezgodny z Konstytucją. – „Skoro naturalnie sześć milionów plemników konkuruje o to, który dostanie się do komórki jajowej, to w metodzie in vitro wprowadza się tylko jeden wybrany” – tokował ojciec Andrzeja Dudy.

 

„Skandalem są słowa pana Dudy, który w obrzydliwy sposób o dzieciach z in vitro. On mówi o biologii, a my mówimy o miłości, największym pragnieniu każdej rodziny do posiadania własnego dziecka. On mówi o plemnikach, a zapomina, że mówi o dzieciach, które się urodziły, które mają rodziców, którzy je kochają, że mówi o rodzinach” – podkreśliła Kidawa-Błońska. Domaga się od Jana Dudy przeprosin „wszystkich polskich rodzin, zwłaszcza tych posiadających dzieci, które urodziły się z tej metody”.

Z kolei według posłanki PO Kamila Gasiuk-Pihowicz stwierdziła, że rząd PiS utrudnia życie kobietom. – „Wszyscy pamiętamy projekt zmuszający do rodzenia dzieci z gwałtów, dzieci śmiertelnie chorych, likwidację finansowania programu in vitro, ograniczenie dostępu do środków antykoncepcyjnych. Pamiętamy czarne pokojowe protesty, którym udało się zatrzymać to szaleństwo polityków PiS. W ostatnich dniach politycy PiS przypomnieli bardzo mocno, czym grożą dalsze ich rządy. Jeżeli żłobki i przedszkola są reliktem komunizmu, to trzeba powiedzieć, że podejście polityków PiS do kobiet jest reliktem dziewiętnastowiecznego myślenia o kobietach” – powiedziała posłanka PO.

bt

Źródło: bankier.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
OlgaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Kołtuneria ma się dobrze. Tylko patrzeć aż zaczną palić na stosach osoby poczęte dzięki in vitro, a nie jak powinny w katolickim kraju – pod kołdrą, w łóżku.

Czy faceci starzy, bezdzietni albo w czarnych sukienkach powinni zabierać głos w kwestiach rodzinnych?

Olga
Olga

Trzeba przyznać, że z tych szczerych pisowskich gąb na spotkaniach wyborczych wyłazi jednak to, co oficjalnie starają się ukryć. Żenująca ignorancja.