„Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała. A nie ona powie, że ma teraz egzamin z filozofii” – powiedział ksiądz na kazaniu

Początek i koniec małżeństwa w USC?

On ma do ciebie prawo. I masz obowiązek być jako żona” – powiedział na kazaniu ksiądz Michał Woźnicki z Poznania. Ten sam ksiądz, którego kiedyś policja wyprowadzała z kościoła za złamanie reżimu sanitarnego.

Nie znamy daty nagranego kazania, w którym ksiądz tłumaczy, że jeśli mąż chce, to ma prawo do ciała żony, a ona nie może mu odmówić. „Bo inaczej będzie szukał kochanki albo perwersyjnie będzie szukał zmiany orientacji”.

Kontrowersyjne nagranie opublikowała u siebie Maja Staśko, aktywistka na rzecz praw kobiet i publicystka. Tłumaczy, że te słowa są w gruncie rzeczy namawianiem do gwałtu małżeńskiego. Komentuje, że wielokrotnie wspierała kobiety po doświadczeniu przemocy domowej, której sprawca uważał, że Bóg i kościół dają mu takie prawa.

Aktywistka apeluje o zmianę definicji gwałtu, pragnąc dodać do słów „że jest nim każdy stosunek bez zgody drugiej osoby” także w małżeństwie. Na koniec wystosowała apel do kobiet: „nie jesteście nic winne mężczyznom! Ani swoim ojcom, wujkom, ani chłopakom czy mężom. Możecie studiować, pracować i robić ze swoim ciałem i życiem, co tylko chcecie! Seks nie jest żadnym obowiązkiem w związku czy małżeństwie. Zawsze możecie odmówić!… Wy jesteście ważne”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Warto też zwrócić uwagę na zacytowane wyżej zakończenie kazania, zwłaszcza zawarty w nim szantaż emocjonalny. Jest to nie tylko zgoda na zdradę małżeńską, ale też wyjaśnienie, dlaczego mężczyźni zmieniają orientację seksualną. Czyżby była to próba wytłumaczenia żonatych kryptogejów z prawicy?

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
irena
irena
5 grudnia 2020 11:25

Proponuje aby ksiezulo wsypal sobie w majtasy szufle lodu…..i polozyl zimny kompres na glowe…..chociaz powinno byc na leb !!!

marian
marian
8 grudnia 2020 22:43
Reply to  irena

zauważyłaś,że żadnych danych identyfikujących osobę,i ty to komentujesz ?

Zwinka
Zwinka
5 grudnia 2020 11:35

No i nareszcie księżulo uświadomił nam, skąd się bierze homoseksualizm. Z głowy bolenia żony. Proste.

Dociekliwy
Dociekliwy
5 grudnia 2020 12:47

Dzisiaj mimo całej nagonki na LGBT ludzie są bardziej tolerancyjni. W przeszłości znacznie częściej homoseksualiści czy to pod wpływem rodziny czy z wyrachowania (by zapewnić sobie bezpieczeństwo) zakładali rodziny, mieli dzieci po czym rozwodzili się. Potem społeczeństwo nie stanowiło zagrożenia. Wszyscy wiedzieli, że to rozwodnik i pijak więc zakrapiane balangi w męskim gronie nie bulwersowały.
Co do wytłumaczenia żonatych kryptogejów to jak w tym wszystkim umiejscowić duchowych przewodników KK?

Maciek123454321
Maciek123454321
5 grudnia 2020 15:04

Polska Instytucja Kościelna się sypie, więc co poniektórzy jej funkcjonariusze dostają świra. Jest to problem, bo psychiatria u nas leży.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
5 grudnia 2020 23:37

Świra dostają, bo z powodu „nagonki na kościół” boją się molestować ministrantów (lub dziewczynki, w zależności od gustu) i na mózg im pada.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
5 grudnia 2020 23:34

Księżulo najwidoczniej seks zna tylko z własnych doświadczeń z ministrantami, z których tylko on miał rozkosz.

Lehoo
Lehoo
6 grudnia 2020 16:29

Czy to ten sam sutannowy półgłowek, co damskie spodnie wyklinał ?

HENRYKzGjsu
HENRYKzGjsu
8 grudnia 2020 17:49

DROGIE PARAFIANKI . KIEDY KONAR ZAPŁONIE WASZEMU PROBOSZCZOWI LUB WIKAREMU PILNIE KIECKA W GÓRĘ I PĘDEM NA PLEBANIĘ A JEŻELI ONI GUSTUJĄ W MAŁOLATACH NO TO PILNIE WYSYŁAMY DZIEWCZYNKI LUB CHŁOPCÓW (W/G GUSTU PLEBANA. JEŻELI DZIECKO WRÓCI ZE SNIKERSEM TO ZNACZY -OFIARA ZOSTAŁA SPEŁNIONA.

marian
marian
8 grudnia 2020 22:46
Reply to  HENRYKzGjsu

prymitywnie piszesz,dziwota ? NIE ! przeciez jestes wyborcą Hartmana.