Joachim Brudziński w knajackim stylu zaatakował dziennikarza TVN

New York Times wymienia Wałęsę, Dudy nie zauważa. Brudziński musiał to skompensować

Nie od dziś wiadomo, że wiceszef Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński nie pała sympatią do TVN, a w szczególności do „Faktów”, nie mówiąc już o jednym z czołowych dziennikarzy stacji Jakubie Sobieniowskim.

Jak widomo jest to reporter polityczny związany z redakcją, października 1997 roku. Dziennikarz najczęściej zajmuje się w relacjonowaniem najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Sobieniowski nieraz był traktowany przez PiS niczym wróg numer jeden, m.in. nie został wpuszczony na wieczór wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.

Minister, miał teraz niepowtarzalną okazję dać wyraz swojemu emocjonalnemu stosunkowi do reportera, w związku z jego relacją z akcji ratunkowej na zakopiance, gdzie w wypadu ucierpieli uczniowie ze szkoły podstawowej w Warszawie.

https://twitter.com/zetAnd65/status/1005521802339201026

Bezpośrednią inspiracją stał się wpis internauty. „„Fakty” TVN o akcji ratunkowej: «Na medal spisali się wszyscy (…): strażacy, policjanci (…) działali jak świetnie zaprogramowany komputer» i ani jednego dobrego słowa w kierunku Joachima Brudzińskiego czy Jarosława Zielińskiego. Lecz gdy tylko jakiś policjant zrobi coś złego, to winny minister” – napisał na Twitterze anonimowy internauta, oznaczając w tweetcie ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego oraz sekretarza stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego.

Na odzew długo nie trzeba było czekać. „Mocno stąpam po ziemi. Nie oczekuję pochwał od „Faktów” TVN. Do dobrego samopoczucia wystarczą mi manipulacje redaktora Jakuba Sobieniowskiego. Poza tym, jak polityk jest chwalony przez media, to pojawia się duże niebezpieczeństwo „zerwania beretki”. Ale na pewno duże brawa dla straży pożarnej i policji” – odpowiedział Brudziński.

 „…o rany, ze zdziwieniem stwierdzam, że zgadzam się z delfinem Kaczyńskiego. Rzeczywiście, hektolitry wazeliny i rzeki pochwał płynące dzień w dzień z TVPiS sprawiły, że zdecydowanej większości politykom PiS „zerwało beretki”. Ich wyznawcom zresztą też” – skomentował „wyznanie” Brudzińskiego internauta Wojtek Kedziora.

Przypomnijmy, że 8 czerwca uczniowie z warszawskiej podstawówki wracali z zielonej szkoły. Podczas przejazdu autobus zderzył się z samochodem ciężarowym i osobowym na zakopiance. Nikt nie zginął, lecz rannych było kilkadziesiąt osób, w tym dzieci. Ofiary zostały przetransportowane do szpitali karetkami i śmigłowcami.

/jp/

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Oj widzę te beretki, widzę ich chmurę coraz większą. To doby nomen. omen.