Joanna Lichocka skarciła Magdalenę Ogórek

Pisowskie rozumienie sprawiedliwości i praworządności ma się świetnie

Ile w tym hipokryzji i zakłamania wie każdy, kto zna linię oraz priorytety Prawa i Sprawiedliwości, dlatego trudno uwierzyć w autentyzm słów członkini Rady Mediów Narodowych Joanny Lichockiej. Faktem jednak jest, że publicznie skrytykowała ona TVPInfo i postawę prowadzących program „Studio Polska”, którzy nie reagowali na komentarze obraźliwe w stosunku do osób homoseksualnych. „Bycie dziennikarzem (…) nie oznacza zgody i milczącej akceptacji na obrażanie innych” – oceniła, odnosząc się do programu „Studio Polska”, w toku którego debatowano na temat praw osób LGBT.

Jak informuje serwis Wirtualne Media, na audycję wpłynęło ponad 30 skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Z widowni padało bowiem wiele obraźliwych określeń, jak „zboczeńcy”, przekonywano, że „homoseksualne dziecko ma przywileje”, czy mówiono o „zezwierzęceniu”. Prowadzący program Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nie reagowali na komentarze. Nie zwrócili np. uwagi mężczyźnie, który osoby nieheteroseksualne określił mianem „zboczeńców”, a jedynie przekazali mikrofon dalej. Później temu samemu mężczyźnie ponownie udzielono głosu.

TVP stoi jednak przy swoim i broni prowadzących program, argumentując, że jest to program „bez cenzury i żadnych ideowych ograniczeń”, a rolą prowadzących jest „dbanie o pluralizm wypowiedzi, a nie ocenianie uczestników programu”.

Stanowisko inne niż TVP i sami prowadzący, zajęła posłanka Joanna Lichocka. Jej zdaniem brak kontry do opinii dowodzi tego, że „prowadzący nie panowali nad programem”. „Bycie dziennikarzem to także pełnienie funkcji publicznej, a to nie oznacza zgody i milczącej akceptacji na obrażanie innych” – powiedziała w rozmowie z serwisem.

Joanna Lichocka już wcześniej krytykowała Magdalenę Ogórek, gdy ta zaatakowała senatora Marka Borowskiego i sugerowała, że „zmienił nazwisko z Berman”. „Pani Magdo, Marek Borowski opowiadał publicznie o domu i pochodzeniu, np. w moim tekście przed laty. Pani wpis nie jest celny ani elegancki” – pisała na Twitterze.

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
HankaMariaAdam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Adam

„Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka.” – Piłsudski

Maria
Maria

choć niektórzy na kolanach…

*******
Wyborco wstydź się!

Hanka
Hanka

A czy Lichocką można nazywać dziennikarzem ?

Hanka
Hanka

una przy Panu Marku Borowskim nie warta jest stanąć – nędzna kreatura !!!!!!!!!!!!!!!1