Joanna Mucha opuszcza PO i przechodzi do Hołowni

Joanna Mucha opuszcza PO i przechodzi do Hołowni

Ruch Polska 2050 zyskał kolejną parlamentarzystkę. Jest nią Joanna Mucha, która opuściła szeregi PO i Koalicji Obywatelskiej. Lubelska posłanka jest drugą po Hannie Gil-Piątek przedstawicielką Sejmu, która przeszła do formacji Szymona Hołowni – czytamy na wp.pl

 

Przypominamy, że w poniedziałek barwy klubowe Ruchu Polska 2050 przywdział, niezależny do tej pory, senator Jacek Bury, popierany wcześniej przez KO.

W trakcie konferencji prasowej Mucha powiedziała: „Moje drogi z PO od jakiegoś czasu się rozchodziły”.

Cytowani przez portal wp.pl politycy PO reagują na odejście  Muchy: „Podejrzewaliśmy, że coś się dzieje. I że Aśka od nas odejdzie”.

„Szkoda tylko, że Mucha odeszła w tygodniu, gdy powinniśmy obchodzić 20-lecie powstania Platformy. Gorzkie rozstanie” – twierdzi kolejny.

 

Poseł Arkadiusz Myrcha napisał: „Powodzenia Joanna! Dzięki za te kilka lat współpracy w PO”

Rok temu Joanna Mucha wystartowała do walki o przywództwo w PO. Ostatecznie jednak zrezygnowała i poparła Borysa Budkę.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/as/

Źródo:

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spitwajer
spitwajer
20 stycznia 2021 15:09

Mam wrażenie, że ten cały Hołownia, który mówi tak pięknie o powrocie do uczciwych standardów demokratycznych i o rozdziale państwa i kościoła zrobi dokładnie to co zrobił pis kiedy obiął władze czyli dokładnie wszystko na odwrót a, który przed wyborami też tak pięknie mówił o naprawie państwa i tak dalej, nie po słowach a po czynach ich poznacie a te czyny odrzucają zamiast zachęcać panie Hołownia.

Marek
Marek
20 stycznia 2021 17:27
Reply to  spitwajer

Mam podobne obawy. Wzbogacone o wątpliwość czy Hołownia i jego ekipa mają dobrą definicję demokracji, bo na razie nic w kwestiach ustrojowych z tego kierunku nie słyszałem.

Jantar
Jantar
20 stycznia 2021 23:32
Reply to  Marek

Marku, od samego początku Hołownia jest dla mnie bardzo podejrzany. Nie będę się już powtarzać, dlaczego – wszystko jest w moim wpisie niżej.

I chyba wszyscy krytykujący Hołownię mamy podobne obawy i zdanie. Wydaje się też, że trafiliśmy w punkt, bo wszystkie nasze wpisy na ten temat mają zawsze mnóstwo minusów, a przeważnie minusują tylko pisowsko-katolickie trolle.

antyuzurpator
antyuzurpator
21 stycznia 2021 10:19
Reply to  Jantar

Też uważam go za pisowską piątą kolumnę, specjalnie utworzoną dla przeciągana posłów i senatorów opozycji i wyłapywania wyborców, którzy zwątpili w jedynie słuszną linię pis, jak i tych którym przestały podobać się partie opozycyjne.
Ciekawe tylko, czy hołotownia zacznie głosować na polecenie pis już teraz (np. przy RPO), czy ściągną maski dopiero przy wyborach.
I też zwróciłem uwagę na minusowanie większe niż pod krytyką pisu i kościoła.

irena
irena
21 stycznia 2021 16:15
Reply to  Jantar

Trafione w punkt !!!

irena
irena
21 stycznia 2021 16:12
Reply to  spitwajer

Ciekawi mnie kto stawia te minusy od czasu jak sie pisze o psotniku !!!

irena
irena
20 stycznia 2021 15:09

Szkodnik….mowie , ze szkodnik bez dwoch zdan !!!

antyuzurpator
antyuzurpator
20 stycznia 2021 15:14

Na Nowogrodzkiej otwierają szampany. Piąta kolumna pisu okazała się nader skuteczna.
Jeszcze trochę, a za sprawą hołownianych zdrajców pisiate zdobędą w końcu większość w senacie. A wtedy np. obecny kandydat pisowski na RPO będzie miał duże szanse na przegłosowanie w senacie.
Ludzie hołowni w parlamencie będą głosować rzekomo merytorycznie, ale w praktyce według zasady „przede wszystkim nie szkodzić” pisowi. Np. hołownia będzie popierał pisowców deklarujących swoją silną wiarę katolicką (bo przecież tacy są „z definicji uczciwi i porządni)”.
Dopinanie bandyckiej „dobrej zmiany”.

irena
irena
21 stycznia 2021 16:19
Reply to  antyuzurpator

Psotnik wyrzucil lustro na smietnik….juz nawet pic nie moze z wlasnym odbiciem !!!

Maciek123454321
Maciek123454321
20 stycznia 2021 16:07

Zamiast biadolić, kochani platformersi, bierzcie się do roboty! Zacznijcie wreszcie obrabiać pisiorów, to niemożliwe, żeby kilku z nich nie pękło i porzuciło wstrętnego Karalucha. Tłuką się między sobą, podgryzają, a opozycja udaje cnotliwą panienkę. Bardzo możliwe, że kilku pisiorów przejdzie do Hołowni, a wtedy nagle okaże się, że Szymon, któremu nikt nie dawał złamanego grosza, zacznie rozdawać karty.

antyuzurpator
antyuzurpator
21 stycznia 2021 10:24

A ilu pisiorów przeszło już do hołowni? Więcej niż z opozycji?

irena
irena
21 stycznia 2021 16:24

Te klotnie i podgryzania to sa zwyczjne …gry growe….a psotnik jak chce grac w karty to proponuje robote w kasynie bo zyciem PRAWDZIWYCH ludzi grac sie nie godzi !!!

greg
greg
20 stycznia 2021 16:19

Patrząc na efekty kłusownictwa Hołowni od razu widać jaki jest program tego tworu – sprowadza się jedynie do rozbicia aktualnej opozycji. W przypadku Nowoczesnej i lewicy Zandberga media lewicowe i liberalne przynajmniej mogły chwalić spójny program i jestem bardzo ciekawy co w tym przypadku będą chwaliły, może jedyne osiągnięcia Hołowni na niwie katolickiej publicystyki, czy występow w TVN, a może tak jak w przypadku „tygryska” największym atutem będzie żona w tym przypadku znana z pilotowania F-16. Tak więc jeśli media te nie przestaną „pompować” tego celebryty, to będą zwykłymi kolaborantami pisowatych i kleru KK.

Zbyszek
Zbyszek
20 stycznia 2021 16:28

Dobrze. Kolejna rozpoznawalna twarz u Szymona.

paragraf22
paragraf22
20 stycznia 2021 18:25
Reply to  Zbyszek

Teraz to raczej potwarz.

irena
irena
21 stycznia 2021 16:27
Reply to  Zbyszek

Psotnik ….twarzy juz nie ma !!!

Jantar
Jantar
20 stycznia 2021 16:56

Nie wiem, dlaczego, ale mam wrażenie, że Hołownia chce rozbić obecną w sejmie i senacie koalicję opozycyjną do PiS.

Od początku trudno mi uwierzyć w szczerość słów Hołowni o Kościele. On, który całe życie spędził u boku kościoła, który z zawodu jest KATOLICKIM publicystą, mówi o konieczności rozdziału i o świeckim państwie, a Kościół na to w ogóle nie reaguje??? No halo, ale tu coś bardzo śmierdzi!!! Przecież jak tylko o tym samym wspomni Lewica czy Platforma to natychmiast jest wielki jazgot kleru i pisowców!!! Jak to możliwe, że nikt nie zwraca na to uwagi i traktuje te słowa poważnie? Na mój gust Hołownię cicho popiera Episkopat – w razie, gdyby PiS nie wprowadził państwa wyznaniowego postarają się, żeby władza przeszła do Hołowni i jego partyjki, a ten już zadba o spełnienie ich woli. W końcu plotki przecież głoszą, że Kaczyński tylko udaje wielką miłość do Boga i przywiązanie do religii katolickiej i dziwne by było, gdyby biskupi nie zdawali sobie z tego sprawy.

A tak na marginesie to moim zdaniem takie transfery powinny być zabronione w trakcie kadencji. Chodzi mi o transfery osoby z mandatem poselskim i senatorskim do ugrupowania, które w trakcie ostatnich wyborów jeszcze nie istniało. Bo zupełnie czym innym jest transfer z ugrupowania, które startowało do Sejmu i się w nim znalazło do innego, które także startowało i się w nim znalazło. Jeszcze trochę takich transferów i Hołownia zażąda subwencji partyjnej, bo będzie miał odpowiednią ilość posłów, chociaż nie miał kampanii wyborczej i nie startował w wyborach. I to jest największy też skandal tych transferów. Hołownia chce budować swoją partię to niech buduje, ale transfery powinny być możliwe dopiero przed kampanią wyborczą do następnej kadencji sejmu i senatu. Takie postępowanie jest nieuczciwe w stosunku do nas, wyborców i z uczciwością polityczną tak gorąco zapowiadaną przez Hołownię nie ma to nic wspólnego. To hańba Hołowni, że nie potrafił się od tego powstrzymać.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
22 stycznia 2021 10:14
Reply to  Jantar

Mam takie same podejrzenia co do celów pana Hołowni. Niestety.
A jeśli chodzi o tych, którzy zmieniają ugrupowanie w trakcie kadencji, uważam, że powinni z automatu składać mandat i zwalniać miejsce dla kolejnego z listy przedstawiciela swojej dotychczasowej partii. Takie wchodzenie do Parlamentu „kuchennymi drzwiami” powinno być prawnie niemożliwe.

Stanisław
Stanisław
20 stycznia 2021 18:40

No to oczywiste, okręcik zwany PO nabiera wody, więc trzeba wiać. Kto pierwszy, ten ma większe szanse w późniejszym rozdaniu. A że wzmacnia to PiS? W jednym z psalmów jest napisane: „Pan kocha prawo i sprawiedliwość.”

AntyKaczor
AntyKaczor
21 stycznia 2021 11:43

Duopol POPIS jest dla Polaków niestrawny. Dlatego u władzy są pisowscy towarzysze. Nie wzięli jej siłą tylko wykorzystali samozadowolenie i gnuśność poprzedników i wygrali wybory. Platforma nie odbuduje szeregów wyborców tak, by wygrać samodzielnie wybory. Chyba lepiej dogadać się z ruchem Hołowni i ugrupowaniami o zbliżonych celach politycznych niż kolejny raz przegrać wybory. Dlatego fochy należy schować do kieszeni i tworzyć mądrą koalicję. Ale na to musi pozwolić partyjne ego. W przeciwnym razie będziemy mieli piękną katastrofę. Unia Wolności po przegranych wyborach się rozsypała. A uważali, że są fajni i mają patent na wygrywanie wyborów. Zdenerwowany prof. Geremek stwierdził, że Polacy nie dojrzeli do demokracji. A może wpadający w samozadowolenie politycy też mają z nią kłopot? Nic nie jest wieczne i historia powinna być dla nas przestrogą. Podobnie było z lewicą. Mam nadzieję, że towarzysze z PISu wkrótce odejdą w niesławie. Ale do tego trzeba opozycji, która jest w stanie zaspokoić aspiracje większej ilości wyborców a nie jednego „plemienia”. Polska polityka nie powinna przypominać walk Tutsi z Hutu.

Jantar
Jantar
21 stycznia 2021 13:12
Reply to  AntyKaczor

Wszystko zgoda, ale nie widzę chęci współpracy z pozostałą opozycją ze strony Hołowni. Wszystkich traktuje jak ostrą konkurencję i sam to regularnie powtarza. Jak było przy wyborach prezydenckich, kiedy do 2-ej tury przeszedł Trzaskowski? Zamiast przekazać mu poparcie, jak zrobili to inni kandydaci opozycji, Hołownia powiedział, że nie poprze Trzaskowskiego i lepiej, żeby jego wyborcy nie głosowali. Rezultat taki, że mamy Dudę na następne 5 lat.

irena
irena
21 stycznia 2021 16:36
Reply to  AntyKaczor

Chyba jednego…plemnika !!!

Antykaczor
Antykaczor
21 stycznia 2021 18:36
Reply to  irena

I to na p i to na p. Tak jak polityka i pieprznie.

irena
irena
21 stycznia 2021 16:09

To jest tak marna politycznie osoba , ze musi szukac schronienia przy psotniku !!! Upewniam sie , ze misternie ulozony plan psotnika jest cwaniacko realizowany !!!