Joanna Szczepkowska do Ozdoby: „Niech pan się nie podpina pod cudze gesty”

Minister Ozdoba atakuje posłankę KO Joannę Scheuring-Wielgus

– „25 maja 2020roku skończył się w Sądzie Najwyższym „komuniuzm” [pisownia oryg. – przyp.red.] – napisał na Twitterze Jacek Ozdoba, poseł PiS i wiceminister klimatu. – „Nawet napisać tego po polsku nie potrafisz. A przy okazji niechcący całkiem sensownie użyłeś cudzysłowu…” – skomentował jeden z internautów.

 

Ozdoba dołączył do swojego wpisu fragment słynnej wypowiedzi Joanny Szczepkowskiej, która w „Dzienniku Telewizyjnym” obwieściła, że „4 czerwca 89 roku skończył się w Polsce komunizm”. W wersji przytoczonej przez Ozdobę „4 czerwca 89 roku” wycięto.

„Pani Joanna na pewno będzie „przeszczęśliwa”, jak zobaczy, kto i w jakim celu wykorzystał jej wizerunek” – napisał internauta i miał rację. – „Niech pan się nie podpina się pod cudze gesty- to jest taka sama kradzież, jakby pan komuś wyjął dowód osobisty z kieszeni. Nie po to mówiłam te słowa, żeby Polska była taka jaka jest za PiS. Oburzonych uspokajam- to żałosny złodziej i tyle” – napisała do Ozdoby aktorka.

 

„5 grudnia 2019 r. Andrzej Duda pod osłoną nocy wprowadził komunizm do Trybunału Konstytucyjnego” – dodała kolejna internautka i dołączyła zdjęcie wychodzących z Belwederu Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza. Tego dnia bez obecności mediów odbyło się ich zaprzysiężenie na sędziów TK.

Przypomnijmy, że taką samą retorykę, jak Ozdoba, zastosował były wicemarszałek Senatu, o czym pisaliśmy w artykule „Kuriozalny wpis Karczewskiego po powołaniu Manowskiej na I prezes SN”.

bt

Źródło: Facebook, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PredatorMirandaHerodAntypisMajaJacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

On jest „ozdobą”tej mafijnej ferajny.

Jacek
Jacek

To żałosne że tacy młodzi ludzie , którzy nic o tamtych czasach nie wiedzą , a tym bardziej o sędziach którzy w tamtych latach rozpoczynali swoją pracę w zawodzie , dziś tak stanowczo stają w pierwszym szeregu walki z komuną. Ale o co oni walczą ? Chyba o ich prawo i ich sprawiedliwość która jest lepsza od PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI

Maja
Maja

Tępy i bezczelny typ – i faktycznie, złodziej cudzych słów.

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie omieszkałem tej kradzieży zauważyć przy karczewskim właśnie. Ten powołał się na klasyka, pewnie myślał, że to naczelny dekomunizator powiedział -. 13-tego grudnia przez sen. W piżamie oczywiście.

Miranda
Miranda

facet bez honoru , przyzwoitości , kultury, mądrości a do tego pełen buty i pychy, Typowy aparatczyk partyjny . Partia PiS to muł , w którym ów dobrze się czuje.

Predator
Predator

W słowniku ludzi kulturalnych nie ma dostatecznie obraźliwego słowa aby okreslic tego typa.