Joanna Szczepkowska przegrana w mediach publicznych

Joanna Szczepkowska przegrana w mediach publicznych

Znana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Joanna Szczepkowska – ta sama, która 28 października 1989 r. w „Dzienniku Telewizyjnym”, wygłosiła słynne „Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm” – szybko zapewne przed kamerami TVP już nie stanie. Wszystko za sprawą krótkiego wierszyka, własnego autorstwa, który wyrecytowała, odbierając nagrodę dla najlepszej aktorki na 17. festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2017″ organizowanym przez media publiczne – TVP i Polskie Radio.

Joannę Szczepkowską nagrodzono za role „Kobiety z Parasolką” i „Gołej Baby” w jej autorskim spektaklu. Galę wręczania nagród pokazała w środę przed północą TVP 1. Uroczystość prowadziła Danuta Stenka i Artur Żmijewski.

Nagrodę aktorce wręczał wiceprezes TVP Maciej Stanecki oraz Adam Kasprzyk, rzecznik obsadzonej przez PiS spółki skarbu państwa Energa, sponsora tej nagrody.

Rzecznik zagaił tak: „Choć ten komunizm może nie skończył się po ’89 roku tak jak wszyscy byśmy chcieli, to jest coraz jaśniej, z coraz większą energią”, co miało być aluzją do słynnej wypowiedzi Szczepkowskiej sprzed lat. Słuchała więc tego z nieukrywanym zdziwieniem i zachęcona do zabrania głosu oświadczyła: „Usłyszałam przed chwilą, że jest coraz jaśniej, bardzo różnie widzimy kolory (tu wymownie spojrzała na rzecznika, co sala nagrodziła najpierw śmiechem, a potem brawami). Jako kobieta z parasolką chciałabym naprawdę, naprawdę bardzo serdecznie podziękować całej ekipie, całej od realizatorów po księgową, którzy z wielką miłością podeszli do spektaklu na żywo. (…) Chciałam powiedzieć, że tłum czarnych parasoli wymyśliłam 20 lat temu”. Ta aluzja do marszu „czarnych parasolek” została nagrodzona przez salę brawami. Pewnie dlatego żeby nie było niedomówień dodała: „Jako Goła Baba chciałabym powiedzieć zaskakujący wierszyk: Żadne nagrody nie naprawią szkody, jakie nam funduje rząd, co państwo psuje. Dziękuję”. To sala skwitowała ponownymi gromkimi brawami.
(Źródło: gazeta.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PedziwiatrgboorjurekMaciek123454321Monika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika
Monika

Dobrze im przywaliła! Niech idzie w eter.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Joanno, nie jest Pani sama!!!!!!!

jurek
jurek

Klaskały tylne rzędy, buce w pierwszych siedziały naburmuszone lub zdezorientowane,
Staneckiego, wepchniętego do tvpis z polecenia antysystemowego Kukiza, troszkę oszołomiło i riposty nie znalazł. Zaskoczenie było pełne.

Pedziwiatr
Pedziwiatr

Cep nie spodziewał się,tak jak i inne cepy,że ktoś może cokolwiek powiedzieć.

gboor
gboor

Dzielna i inteligentna kobieta. Oby takich jak najwięcej.