„Jojo – zdziwisz się!” Epidemia kładzie pokotem policję

„Chuliganeria” - Joachim Brudziński o protestujących rolnikach

„Jak państwo może doprowadzać do takich sytuacji?”; „To teraz kula śnieżna nabiera rozpędu. Jojo zdziwisz się” – oburzają się internauci na facebookowym profilu „Zarząd Główny NSZZ Policjantów”.

Nie od dziś policjanci sygnalizują, że sytuacja jest groźna, a niezadowolenie w środowisku służb mundurowych narasta. Z obecnych szacunków wynika, że 20 proc. policjantów w całym kraju znalazło się na zwolnieniach lekarskich – informuje RMFFM. W niektórych komisariatach na służbie pozostał jedynie komendant…

W Kostrzynie nad Odrą w pracy nie stawił się np. ani jeden policjant. „Na posterunku” pozostał tylko komendant i naczelnicy – donosi „Gazeta Lubuska”.  Braki kadrowe w Kostrzynie mają uzupełnić policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego, choć i tam sytuacja nie jest najlepsza.

Jednocześnie słychać, że w kolejnych miastach, część policjantów nie przyszła do pracy. W Łodzi na L4 jest jedna czwarta garnizonu, a na ulice wysłano kursantów. „KPP Płońsk padło – leży”. To samo w Stargardzie czy w WRD KMP Częstochowa.

„Dziennik Zachodni” podaje, że na zwolnienie w Częstochowie udali się wszyscy policjanci. „Służbę za ruch drogowy pełnią dochodzeniowcy z Wydziału Kryminalnego oraz wykroczeniowcy ‚wypożyczeni’ z komisariatów” – czytamy na łamach „DZ”. Sytuacja jest teraz tak dynamiczna w opinii rzeczników kolejnych komend, że trudno podać wiarygodną liczbę zwolnień.

„Część policjantów wraca ze zwolnień lekarskich, a niektórzy dostarczają nowe zwolnienia lekarskie, przy czym zwolnienia dostarczane są elektronicznie, osobiście lub poprzez inne osoby, często po kilku dniach” – opowiada portalowi naTemat mł. asp. Michał Gaweł z KGP.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w wielu miejscach w Polsce wszyscy policjanci przebywają na L4. „Są i takie komisariaty, w których kilka lub kilkanaście procent funkcjonariuszy wzięło zwolnienie” – tłumaczy jeden z policjantów.

„Wiem, że sytuacja jest kiepska w województwie lubuskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, kieleckim, świętokrzyskim, pomorskim. Tak naprawdę to nie wiem, gdzie jest dobrze. Przecież nie może dojść do sytuacji, że ktoś z Radomia zadzwoni po pomoc i będzie czekał na radiowóz z Piotrkowa Trybunalskiego” – komentuje Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Nie mniej w KGP nie widzą konieczności ogłaszania alarmów dla jednostek czy przesuwania sił i funkcjonariuszy z jednego województwa do innego. Fakt, że policjanci masowo biorą zwolnienia lekarskie – zdaniem KGP – jest jedną z form trwającego protestu policyjnego.

„Nie jest to żadna zaplanowana i wyreżyserowana akcja. Mieliśmy oddawać krew, wycofywać telefony prywatne z obiegu, a nagle zadziało się coś, po czym trudno będzie posprzątać. Środowisko zareagowało na ten pat w rozmowach między nami a MSWiA” – mówi portalowi Jankowski.

/p/

Źródło: naTemat

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuMarekNihilRafałZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Niech się Kulsony kurują i po nabraniu sił wypieprzają do … uczciwej, pożytecznej społecznie roboty.
Nikomu niepotrzebna taka upolityczniona formacja.
Skoro porządni obywatele nie mogą liczyć na ochronę, to lepiej nie trzymać ich w złudnym przeświadczeniu praworządności.

Rafał
Rafał

Mam wierzyć, że do policji brali jakieś lebiegi i chuderlaki? Ktoś im te L4 wypisuje na krzywy ryj.
Ale nie ma co narzekać, bo im gorzej tym lepiej. PiSuary widać się zatkały i wszystko leje się na podłogę. I nie zazdroszczę tym, co to im przyjdzie czyścić to PiS-owskie szambo.

Nihil
Nihil

Wiadomo że płacę policjantów zawsze były marne. Ale pisdzielcy obiecywałi kokosy wszystkim,sluzbom mundurów również. I co? Obstawialiscie miesiączki, szarpaliscie i biliscie niewinnych ludzi którzy nie zgadzali się na niszczenie demokracji przez pokraki i terrorystów kaczo-partii. Coś w Was pękło. To dobrze, bo Wasza służba powinna chronić demokrację i działać według zapisów konstytucji, a nie słuchać ślepo rozkazów które płyną z Nowogrodzkiej
Macie szansę na rehabilitację, chociaż pewnych kulsonów i tak trzeba będzie rozliczyc

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wielka próba już niebawem: 11 listopada. Oby nadzieja mnie nie zawiodła.

Marek
Marek

Wie ktoś, albo ktoś z Warszawy może sprawdzić czy policjanci od pilnowania pomnika smoleńskiego zostali przeniesieni by zastąpić chorych? Czy też pomnik jest tak ważnym miejscem, że ich zwalnia się w ostatniej kolejności?