Julia Przyłębska „Człowiekiem Wolności”. W sieci wrze

Posłanka Sobecka powątpiewa czy Julia Przyłębska „dokłada wszelkich starań" w sprawie dopuszczania aborcji.

„Choć nad jej głową (i innych sędziów TK) świstały polityczne kule i latały medialne maczugi, nie poszła w ślady swojego poprzednika – nie udała się na żaden polityczny wiec, nie wzywała tłumów na pomoc, nie naradzała się z politykami. Z godnością, odwagą, spokojem broniła sędziowskiej niezależności, prawniczego dystansu, konstytucyjnego ładu państwa. Tego wszystkiego, co zapewnia obywatelom Rzeczypospolitej wolność” – w tak poetyckiej formie Michał Karnowski uzasadnia na Twitterze decyzję prawicowego tygodnika „Sieci,” o przyznaniu Julii Przyłębskiej, obecnej szefowej TK tytuł „Człowieka Wolności”.

W internecie wrze. Za co? – pytają internaci . „Za odważną i skuteczną obronę Konstytucji” – pada odpowiedź z prawej strony sceny politycznej.

„Umielibyście wymienić trzy przykłady?” – dopytuje – znana blogerka Kataryna.

Jedna z internautek zwraca uwagę Karnowskiemu: „Panie Michale, prima aprilis jest w kwietniu, a nie w lutym”.

Inna użytkowniczka Twittera szydząc uderza w elektorat PiS.  „Jakie ony majom szczęście, że w Polsce jest tylu durniów. Takie cuda, to raz na tysiące lat. Jak w Biblii” – oceniła.

„Jak za komuny, ordery zamiast celi!” – dodaje ktoś inny…

https://twitter.com/WitoldGlowacki/status/962977345681461248

Prawicowe media utrzymują, że Przyłębska to doskonały wybór, a sam Karnowski dowodzi, dlaczego wybrano właśnie Przyłębską. „Uznaliśmy, że była ona kluczową postacią w bitwie o praworządność, jaką stoczono w kraju w ostatnich kilkunastu miesiącach”. Jak dodał, wykazała się „charakterem, profesjonalizmem, odpornością na wulgarne ataki” i „stanęła w obronie ładu konstytucyjnego, praworządności i demokracji”.

Całą wyjaśniająca kampanię przebił swoim twittem poseł PO Borys Budka.  „Wstydu nie mają! Konstytucja została złamana przy jej wyborze na prezesa TK. Nie była kandydatem zgłoszonym przez Zgromadzenie Ogólne, a tylko kilku sędziów. A jej zastępcą jest dubler, działający na podstawie nielegalnych pełnomocnictw” – napisał Budka.

/p/

Źródło: wp.pl/Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
paragraf22AndrzejRyszardPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Dajcie spokój! Towarzysze Karnowscy walczą o kasę dla swojego piśmidła, więc jak będzie potrzeba, to nawet towarzysza Suskiego ogłoszą naukowcem roku – od razu z wnioskiem o Nobla!

Ryszard
Ryszard

Zupełnie nie rozumiem emocji – gazeta ludzi umysłowo sprawnych inaczej, przeznaczona dla innych umysłowo sprawnych inaczej wręcza jakąś nagrodę osobie umysłowo sprawnej inaczej. Jest demokracja, prywatny szmacior karnoski może se wręczać co chce i komu chce. Pośmiać się można nawet żabim rechotem, ale wkurwiać się?

Andrzej
Andrzej

„Człowiek nicości”.

paragraf22
paragraf22

„nie naradzała się z politykami.”
To po co politycy PiSs do niej chodzili? Na kawę i ciasteczka?