Juliusz Braun napisał list do przewodniczącego KRRiT w sprawie wczorajszej debaty prezydenckiej

Pieniądze są znakiem, że Kurski może wszystko. To jak uzależnienie od narkotyków. On wykona każde polecenie

Były prezes TVP, członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun napisał list do przewodniczącego KRRiT w  sprawie przebiegu wczorajszej debaty prezydenckiej na antenie telewizji publicznej. To już drugie pismo Brauna  precyzujące jego zastrzeżenia w sprawie sposobu prowadzenia debat prezydenckich w TVP. Pierwsze zostało wysłane 7 maja i do wczoraj adresat nie doczekał się reakcji ze strony urzędu.

 

O co chodzi w najnowszym? Juliusz Braun przypomniał, że wszyscy kandydaci mieli do dyspozycji łącznie 6 minut na swoje wypowiedzi.

„Jednak bezpośrednio po zakończeniu debaty, na antenie TVP INFO nadana została trwająca ponad 10 minut wypowiedź jednego z kandydatów, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, który w gmachu TVP i na tle baneru TVP swobodnie rozwijał swoje odpowiedzi udzielone podczas debaty i szeroko, krytycznie odnosił się do wypowiedzi kontrkandydatów. Żaden z innych kandydatów nie miał takiej możliwości” – cytujemy za onet.pl

 

Poza tym były prezes TVP stwierdza: „należy również zauważyć brak bezstronności widoczny ze strony autora (autorów) pytań kierowanych do kandydatów, które w sposób oczywisty stanowiły element kampanii urzędującego prezydenta”.

Według TVP to, że urzędujący prezydent jako pierwszy komentował dopiero co zakończoną debatę było wynikiem…losowania kolejności wychodzenia ze studia. To, że odpowiadał wyłącznie na pytania przedstawicieli mediów publicznych i że mówił najdłużej to pewnie zbieg okoliczności. „Po zakończeniu debaty każdy z kandydatów miał możliwość zabrania głosu, wypowiedzieli się m.in. Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń i Mirosław Piotrowski. Ich komentarze były krótsze, niż prezydenta Dudy”.

Rafał Trzaskowski miał wyjść ze studia jako ósmy. Gmach TVP opuścił szybciej i nie komentował debaty na antenie TVP Info.

/as/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
18 czerwca 2020 11:21

Takie ma prerogatywy. Odkąd wyrzucił kurskiego robi w tvpis co chce. Prezenter też miał swoją prerogatywę. Pożegnał uczestników nie po hebrajsku – od prawej do lewej, nie po polsku – od lewej do prawej, a po pisowsku- od lewego półśrodka. Właśnie przez trzecie stanowisko przechodziła oś kandydatów na prezydenta i tylko losowanie można winić, że stał tam akurat „jeszcze prezydent”.