Jurek Owsiak chce wyjaśnień od Szumowskiego. Chodzi o zakup respiratorów

Owsiak: Kaczyński wygląda na zmęczonego i oderwanego od świata

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił swoje rozstanie z ministerstwem zdrowia. Decyzja polityka została dobrze przyjęta przez polityków i zwolenników opozycji. Komentarz w sprawie zabrał też szef WOŚP Jurek Owsiak.

 

Wypowiedział się on za pośrednictwem swojego konta na portalu Facebooku. „Wiceminister i minister zdrowia podali się do dymisji. Jeśli chodzi o pana ministra Łukasza Szumowskiego, to odzyskamy doskonałego kardiologa, jeśli wróci do zawodu” – rozpoczął swój wpis Owsiak. „Ale, Szanowy Panie ministrze, hola, hola. Zanim Pan pójdzie leczyć chorych Polaków, proszę pilnie doprowadzić do wyjaśnienia nieprawdopodobnego zakupu przez Pana resort respiratorów za ponad 200 milionów złotych”.

Jako prezes Fundacji WOŚP wiem jaka jest odpowiedzialność za pieniądze, w moim przypadku społeczne, w Pana przypadku publiczne. Proszę więc nie zostawiać żadnego pola domysłom i wraz ze swoim uśmiechniętym zastępcą na cito rozliczyć te zakupy. A potem… spokojnie może się Pan dymisjonować” – zakończył.

 

Owsiak w powyższym wpisie odwołał się oczywiście do sprawy zakupu respiratorów za 200 mln zł, które zostały zamówione w firmie E&K byłego handlarza bronią. Sprawa zakupu jest badana przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Następca Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach – tak przynajmniej zapowiedział dzisiaj Mateusz Morawiecki.

/nt/

Źródła: Facebook, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stary Wuj
Stary Wuj
19 sierpnia 2020 15:49

Jurku! Realne miliony zadatkowane za wirtualne respiratory, już od miesięcy grzeją tajne konta w rajach podatkowych i obrastają w odsetki. Tylko patrzeć jak szumowina oraz kumple i rodzina polecą żeby je przytulic. Może nawet przyślą na fejsie pozdrowienia spod palmy?