Już 1/3 Polaków chce samodzielnego startu Nowej Solidarności w wyborach

Już 1/3 Polaków chce mieć Nową Solidarność w Parlamencie

„Rzeczpospolita” zamówiła sondaż w pracowni SW Research i zadała w nim pytanie: „Czy tworzony przez Rafała Trzaskowskiego ruch Nowa Solidarność powinien wystartować samodzielnie w wyborach do Sejmu?”.

34,60% respondentów wybrało odpowiedź – „TAK”, 26,20% – „NIE”. Zdania w tej sprawie nie ma natomiast aż 39,20% zapytanych Polaków.

Nowa Solidarność jest ruchem społecznym Rafała Trzaskowskiego – prezydenta Warszawy i kandydata na urząd prezydenta RP w tegorocznych wyborach. Wspomniana NS, czysto teoretycznie, ma nie stanowić konkurencji dla istniejącej Koalicji Obywatelskiej i innych ugrupowań opozycyjnych. Bardziej ma być uzupełnieniem opozycji oraz narzędziem służącym większej mobilizacji demokratów.

Co ciekawe, swoje poparcie dla startu Nowej Solidarności w sondażu dla „RP” wykazały: osoby przyzwoicie zarabiające (3-5 tys. zł) oraz z największych miast. Nowa Solidarność jest natomiast znacznie mniej popularna wśród osób młodszych (25-34 lat) i tych z wykształceniem zasadniczym zawodowym.

Sondaż SW Research przeprowadzono w dniach od 01.09 do 02.09 bieżącego roku. To zresztą niejedyne badanie, w którym uwzględniono Nową Solidarność, ponieważ w sondażu Kantar z sierpnia NS uwzględniono nawet w badaniu partyjnym. Wówczas głos na to ugrupowanie wskazało aż 5% respondentów – tyle samo osób zadeklarowało powierzenie głosu ruchowi „Polska 2050” Szymona Hołowni.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DronAntyKlerGrzegorzewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

to polityk jakiego Polska mogła sobie wymarzyć, ale spoleczeństwo takich nie docenia, Jego wykształcenie budzi podziw, Scieżka zawodowa tez imponująca. Poza tym klasa sama w sobie. Dzisiaj stał sie workiem treningowym dla pisowcow , walą w niego jak w bęben, zreszta opozycja też, Nie znoszą takich ludzi. Jest silny i na pewno da sobie rade i znajdzie wyborców, którzy go podziwiają i mu kibicują. ma tez coś najcenniejszego wspaniałą rodzinę. Zadna nagonka, żadne liczniki tego nie zniszczą

Grzegorz
Grzegorz

Trzymam kciuki za Nową Solidarność Rafała Trzaskowskiego i za niego samego, Już dwukrotnie pokazał , że jest politykiem największego formatu. Rafał ma mój głos i nie tylko głos. Czekam z nadzieją na start jego ruchu.

AntyKler
AntyKler

I bardzo dobrze! Popieram inicjatywę!!!

Dron
Dron

Chętnie się przyłączę, ponieważ mam niezwykle silny imperatyw pogonienia kota niektórym.