„Już 4 prokuratorów zostało wezwanych do złożenia wyjaśnień ws. udziału w Marszu Tysiąca Tóg”

„Już 4 prokuratorów zostało wezwanych do złożenia wyjaśnień ws. udziału w Marszu Tysiąca Tóg”

„Już czworo prokuratorów zostało wezwanych do złożenia wyjaśnień z powodu udziału w Marszu 1000 Tóg. Trwa analiza zdjęć z Marszu. Do wykrycia pozostało jeszcze 117 prokuratorów dumnych z swojej togi” – poinformował na Twitterze Krzysztof Parchimowicz, prezes Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia”. Marsz w proteście przeciw ustawie kagańcowej przeszedł ulicami Warszawy 11 stycznia.

 

Odpowiedziała mu prokurator Katarzyna Szeska – „Obiecuję, że jeśli do końca tygodnia nie otrzymam pisma w sprawie mojego udziału w Marszu Tysiąca Tóg dokonam samodenuncjacji. W mediach społecznościowych w dniu marszu osobiście umieściłam swoje zdjęcie. Jeśli powiedziało się „A”, to trzeba mieć odwagę powiedzieć „B”. Zresztą to przywilej znaleźć się w tym zacnym gronie”.

Pisaliśmy już wcześniej, że „Będzie dyscyplinarka dla prokurator z Warszawy, bo założyła togę podczas „Marszu Tysiąca Tóg”?”. A kolejny prokurator Dariusz Ślepokura umieścił na Twitterze wezwanie od rzecznika dyscyplinarnego.

Internauci komentowali wpis Parchimowicza: – „Kto pomaga w analizie, pewnie Kamiński, Bejda i Wąsik?”; – „Kaczyński będzie internował?”; – Szacunek dla niezależnych prokuratorów, zwłaszcza teraz, kiedy wiąże się to z konsekwencjami”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o