Już jest. Radio Nowy Świat nadaje

Już jest - Radio Nowy Świat nadaje

Po miesiącach oczekiwania w końcu zagrało Radio Nowy Świat. Dla bardzo wielu osób to nie tylko stacja radiowa, to nie tylko piosenki, to nie tylko wytęsknione głosy. Dla tysięcy ludzi to fragment przestrzeni, w której czują się u siebie. Przestrzeni, którą im jakiś czas temu zabrano. Kiedy zabrakło nadziei na odzyskanie utraconego miejsca słuchacze postanowili je stworzyć. Od zera.

 

Tak najkrócej można opisać wstęp do historii, która dzisiaj zaczęła się pisać. Dzięki technologii dzisiejsze radio ma wymiar totalny. Wystarczy mieć przy sobie telefon i być w zasięgu internetu. Tylko tyle aby być razem. Bo o bycie razem tu chodzi najbardziej. Rzecz w tym aby wzajemnie się słuchać i na siebie reagować.

Widziałem wpisy na prywatnych komunikatorach twórców radia: „Ekstra, wzruszające – nie wiem jak to zrobiliście ale moja żona rano aż się popłakała”, słyszałem słuchaczkę, która powiedziała, że przecież chodzi o to abyśmy mówili „my” a nie „ja”, czytałem na FB wpis młodej mamy, która mieszka w Szwajcarii i mimo, że jej dopiero co urodzony synek, zagłusza to ona…kocha RNŚ.

[

 

Jest wiele nadziei wśród tych, którzy słuchają i tych, którzy mówią do mikrofonu. To co ważne zarówno jedni jak i drudzy zdają sobie znakomicie sprawę, że tych nadziei nie można zawieść.

Słyszałem osiemnastoletnią dziewczyną, która walczy o swoje miejsce w radiu i jeśli je wywalczy to radiowo będzie dojrzewała pod okiem największych. To właśnie przejaw nadziei dla mówiących i słuchających.

„To nie jest stara Trójka. To nie jest nowa Trójka. To jest Radio Nowy Świat”

 

/as/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jacek DolińskiMaZumalgoska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malgoska
malgoska

Znowu można słuchać radia, po 5 latach.

MaZu
MaZu

Byliśmy cały dzień z nowym radiem. To jak powrót do domu z długiej podróży… Dziękujemy!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Inne radio – ale ta sama atmosfera! Atmosfera dawnej Trójki sprzed podłej zmiany.
Włączyłem RNS rano – i do wieczora prawie nie odrywałem uszu od głośnika.
A teraz, po zakończeniu programu też nie ma ciszy. Gra bardzo dobra muzyka, jakiej dawno nie słyszałem.