Już niedługo sami zapłacą za swoje wydatki?

Już niedługo sami zapłacą za swoje wydatki?

Ile kosztował podatnika Prezydent Andrzej Duda i jego kancelaria? Takie pytanie posłowie klubu Lewicy skierowali do Ministerstwa Finansów. O sprawie donosi wyborcza.pl. Z publikacji dowiadujemy się, że jego pięcioletnia kadencja kosztowała nas 880,00 mln złotych.

 

W imieniu wspomnianego ministerstwa pytającym posłom odpowiedzi udzielił podsekretarz Tomasz Rybaczyński. Urzędnik przedstawił zestawienia roczne z których wynika, że: „prezydent zaczynał skromnie od 164,1 mln złotych w 2016 roku, a niewielki wzrost tłumaczono szczytem NATO w Warszawie.


W 2018 nastąpiło gwałtowne przyspieszenie. Nagle budżet wyniósł 190,3 mln, by w 2020 roku osiągnąć 199,33 mln złotych. ”Bronisław Komorowski na koniec swojej kadencji wydawał 163,5 mln rocznie” – czytamy na wyborcza.pl

 

Wydatkami Andrzeja Dudy „Gazeta Wyborcza zajęła się w 2018r. „Wówczas okazało się, że na przykład zakładki książek kosztowały 38 tys., apaszki dla Agaty Dudy  –  18 tys., wieczne pióra – 158 tys. Efekt publikacji: strony z przetargami kancelarii zostały utajnione.” Ponadto ludzie prezydenta Dudy twierdzili, że: „za kadencji Bronisława Komorowskiego budżet został tak wydrenowany, że nie wystarczy na wypłaty. Tymczasem NIK podał, że wydano 4,1 mln złotych mniej, niż zakładał plan”.

Śledząc oficjalne dane dowiadujemy się, że w roku ubiegłym w Kancelarii pracowało 441 osób na które wydano 51 mln złotych. „Średnia pensja plus dodatki wyniosła ponad 10 tys. zł brutto miesięcznie”. „Prezydencki minister Paweł Mucha krytykowany za wzrost wydatków w budżecie 2020 roku stwierdził (w portalu Wp.pl), że “aktywna i dynamiczna prezydentura wiąże się z potrzebą wydatkowania określonych kwot finansowych”.

/as/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AdrsChermesO!-borowy na sa!onach Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
O!-borowy na sa!onach
O!-borowy na sa!onach

A rozbite auta i pęknięte opony są z budżetu SOP

Chermes
Chermes

Broszka do spółki z Antosiem za nie (podobno) płacą. Z własnych, ubożuchnych pensji. 🙂

Adrs
Adrs

Duda prztnajmniej jeździ i godnie reprezentuje , Bul był tylko od bigosów i Szogunów.