Już niedługo Wielki Finał WOŚP!

Już niedługo Wielki Finał WOŚP!

W tym roku będzie on wyglądał inaczej niż zwykle. Zbiórka do puszek będzie w formie zdalnej za pośrednictwem  serwisu Siepomaga.pl., a cały dochód przeznaczony będzie na wsparcie laryngologii dziecięcej i zapewne na pomoc szpitalom działającym w trudnych czasach pandemii.

 

Jak ogłosił właśnie Jurek Owsiak, już na konto Orkiestry wpłynęło 6 mln. zł.

Rozpoczęła się też licytacja złotych serduszek, a na aukcjach będzie można licytować m. in. niebieską kurtka Marcina Najmana”, w której pojawił się on przed siedzibą klubu Raków Częstochowa,  wizytę na planie serialu od Magdaleny Różczki (aktualna cena: 3,3 tys. zł), możliwość bycia właścicielem żartu Szymona Majewskiego (3 tys. zł), kolację z Klaudią El Dursi (4 tys. zł), udział w Camp by Ann (11,6 tys. zł) czy krawat prezydencki Aleksandra Kwaśniewskiego (5,5 tys. zł).

 

Na stronie Orkiestry jest już podany pełen harmonogram tegorocznego grania.

Tak więc przed nami wielkie zadanie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Musimy pobić poprzedni rekord! Musimy pokazać, że gramy z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej! Nie damy zniszczyć obozowi władzy tej najwspanialszej inicjatywy łączącej miliony serc nie tylko w Polsce!

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antyuzurpator
antyuzurpator
11 stycznia 2021 12:38

Może 29 Finał to dodatkowy powód dla przepchnięcia właśnie teraz „poprawki mandatowej” – aby łatwiej było szykanować wolontariuszy, uczestników i sympatyków Orkiestry, chyba najbardziej znienawidzonej przez rząd pis organizacji i imprezy.

Wobec groźby przejęcia szpitali przez rząd pis, i co jest wielce prawdopodobne, zagrabienia przy okazji sprzętu wypożyczonego szpitalom przez WOŚP (która go zakupiła z naszych darowizn i pozostaje jego właścicielem), poważnie rozważam umieszczenie corocznej darowizny na moim subkoncie (później również dodanie równowartości 1% z PIT), i tak co roku, aż do odsunięcia pis od władzy i zwrotu szpitali obywatelom, czyli np. samorządom.
Gdy nadejdzie czas gdy znów będę w Polsce, a nie jak teraz w państwie pis, całą zgromadzoną sumę oczywiście przelałbym na WOŚP. Mam nadzieję, że stan tego konta nie zdąży zbyt mocno narosnąć, czyli nie będę musiał długo czekać.
Doposażanie szpitali przez WOŚP pozwala rządzącym nieco zmniejszać wydatki na służbę zdrowia, możemy się tylko domyślać, na jakie „dzieła” przeznaczają „zaoszczędzone” środki.
A po odsunięciu pis potrzebne będą duże pieniądze na odbudowę tego, co pisiate zdążą zmarnować, zagarnąć i zniszczyć.