Już PiS zadba o to, by nikt nie odpowiedział za maseczki, respiratory czy wybory 10. maja…

Już PiS zadba o to, by nikt nie odpowiedział za maseczki, respiratory czy wybory 10. maja…

To, co wyczyniają posłowie PiS, byle tylko stać na straży własnego nepotyzmu i przekrętów, woła o pomstę do nieba. Mimo powszechnego oburzenia, politycy tej partii chcą przeforsować specustawę, która gwarantuje urzędnikom państwowym całkowitą bezkarność za złamanie prawa w czasie pandemii koronawirusa.

Zgodnie z nią nie odpowie za przestępstwo lub naruszenie obowiązków służbowych każdy, kto „działa w interesie społecznym” i walczy z pandemią. Zjednoczonej Prawicy bardzo się spieszy zagwarantowaniem sobie bezkarności, bo już dzisiaj ustawa będzie procedowana w Sejmie.

Oczywiście abolicją objęte zostaną również te działania, które zostały podjęte przed wejściem ustawy w życie. Tak więc wszyscy ci, którzy powinni odpowiedzieć za zamówienie wadliwych maseczek, respiratorów czy organizacją wyborów prezydenckich 10 maja, mogą spać spokojnie. Nikt ich palcem nawet nie tknie.

Pod specustawą podpisali się m. in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i Marek Suski.

Jak mówi w rozmowie z „Faktem” Krzysztof Brejza, „To ordynarny list żelazny i próba zagwarantowania sobie bezkarności w przyszłości. Rzecz skandaliczna i niebywała w państwie demokratycznym, żeby politycy uchylali się w taki sposób od odpowiedzialności za swoje czyny. Może od razu wprowadzą przepis, że do polityków PiS nie stosuje się kodeksu karnego?”.

Według prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, byłego ministra sprawiedliwości, „ten projekt ustawy jest niekonstytucyjny, więc w przyszłości będzie można ją podważyć. Chodzi o to, że nie można gwarantować komuś bezkarności, i to jeszcze po fakcie, w sytuacji, gdy nie ma żadnego racjonalnego usprawiedliwienia dla tego czynu. Okoliczności wyłączające bezprawność czynu są w Kodeksie karnym, ale są zastrzeżone dla bardzo szczególnych sytuacji i muszą one wystąpić w chwili dokonania tego czynu”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Nie ma co! To prawo i sprawiedliwość w wersji PiS to już totalne dno.

Tamara Olszewska

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RomanKundziagreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
greg
greg

Skoro można ‚uchwalić’ działającą wstecz ustawę o bezkarności przestępców, to można również uchylić tą ustawę i ustalić działającą wstecz ustawę o karalności przestępców bezkarnych na mocy uchylonej ustawy o bezkarności.

Roman
Roman

Wspaniały pomysł

Kundzia
Kundzia

A mówiono że prawo jest jednakowe i równe dla wszystkich. Widać że nie dla pisiorów. Oni są bezkarni chociaż jeszcze wierzę że historia ich rozliczy.