Już wiadomo co chodzi z Westerplatte. Joanna Lichocka zdradziła, że to PiSowska wojenka z PO

Uroczystości na Westerplatte..po nowemu

Zupełnie nie kontrolując się, szczerze i otwarcie, PiSowska funkcjonariuszka Joanna Lichocka wykrzyczała podczas obrad jednej z ostatnich komisji sejmowych: Westerplatte trzeba odebrać z rąk polityków Platformy Obywatelskiej, ponieważ realizują politykę historyczną niezgodną z polską racją stanu!”

 

I tak wydało się, o co w tym wszystkim chodzi. Chodzi po prostu o rywalizację z Platformą Obywatelską, dla której – w pojęciu Prawa i Sprawiedliwości – Gdańsk jest bastionem partii.

Ani formuła, ani wybuch PISowskiej funkcjonariuszki w zasadzie dziwić nie powinny.

Wcześniej w TVP Info w podobnym stylu Lichocka ostro zaatakowała prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz przekonując, że „polski rząd ma prawo przeciwstawić się różnym działaniom sprzyjającym obcej polityce historycznej” i że „Westerplatte nie jest tylko symbolem Gdańska, ale też jednym z najważniejszych symboli polskiego heroizmu”.

Z pasją godną lepszej sprawy dowodziła, że w mieście „trwa pedagogika, która pozwala prezydentowi odwoływać się do Wolnego Miasta Gdańska”.

 

Wojna „dobrej zmiany” z Gdańskiem trwa nie od dziś. Tym razem to dość logiczna realizacja koncepcji prawicowego tygodnika „Sieci”, w którym wcześniej zobaczyliśmy Pawła Adamowicza, Aleksandrę Dulkiewicz i Donalda Tuska na tle Westerplatte oraz swastyk.

Wcześniej rządowe zakusy wobec Westerplatte i chęć zagarnięcia tego skrawka Polski politycy PiS tłumaczyli chęcią uporządkowania go i nadania mu stosownej rangi.

Dowodzili, że z tej części Gdańska zrobiono zapomniany „śmietnik”, co na szczęście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Polka gorszego sortutaka jest prawdahm...מְנֵאHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Rozumiem, że PiS-owcy chcieli by na Westerplatte postawić pomnik Zimnego Lecha.

HerodAntypis
HerodAntypis

Oświeciłeś mnie! Teraz już wiem po co tyle tych pomników. Pisiory stawiają je masowo w ramach walki z globalnym ociepleniem.

hm...
hm...

Przecież już od 4 lat wiadomo, że obroną Westerplatte kierował nie jakiś tam major Sucharski, ale bohaterski prezes drabinkowy-lew Europy, więc miejsce to należy upstrzyć właściwymi pomnikami!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A ja myślałam, że to był Matołusz! Najwyraźniej pozostawałam w mylnym błędzie. 😉

Asptuna
Asptuna

Moja babcia mieszkajaca w Gdansku od pokolen mowila Danzig nygdy ne byl Polsky jako Hanza mieszkaly tam rozne narodowosci ludzie madrzy przeciembiorczy oswieceni to oni stworzyli Gdańsk a nie jakies tam buraki Niech Gdańsk znowu bedzie Wolnym Miiastem pobozne zyczenie ale fajne co nie….

מְנֵא
מְנֵא

Przyznaję rację tej mądrej, starszej kobiecie. Na poparcie jej słów nieco informacji na gorący obecnie temat Westerplatte, jego obrony i muzeum, które ma powstać na jego terenie. Otóż na mocy traktatu wersalskiego Polsce został przyznany fragment bałtyckiego wybrzeża, na którym brakowało jednak portu z prawdziwego zdarzenia, stąd państwo polskie miało korzystać z tego w Wolnym Mieście Gdańsku. Traktat gwarantował Polakom między innymi swobodę wwozu, przeładunku i wywozu broni i sprzętu wojskowego. 14 marca 1924 roku Liga Narodów przyznała Polsce Westerplatte. Miała tam powstać wojskowa składnica tranzytowa, która ułatwiłaby przeładunek broni i amunicji. Półtora roku później półwysep został oficjalnie przekazany Rzeczypospolitej… Czytaj więcej »

taka jest prawda
taka jest prawda

Przyznać muszę, że to pokrętna interpretacja faktów! Znam bezpośrednie relacje ustne jednego z obrońców – por. Pająka, i nie było tam tak „sielankowo”!

HerodAntypis
HerodAntypis

Historia historią ale co to za nick? Możesz go choćby przybliżyć? Nawet nie da się określić płci. Może nie jesteś istotą lecz jakimś bytem?