Kaczmarska nie stawi się na wezwanie sądu bo ma ważniejsze sprawy na głowie!

Kaczmarska nie stawi się na wezwanie sądu bo ma ważniejsze sprawy na głowie!

Szefowa Kancelarii Sejmu została wezwana na przesłuchanie do sądu w Olsztynie. Agnieszka Kaczmarska zapowiedział jednak, że nie zamierza się w nim stawić.

 

Na początku stycznia 2020 r. sędzia Paweł Juszczyszyn wezwał Kaczmarską na przesłuchanie do olsztyńskiego sądu. Sędzia chciał dowiedzieć się, dlaczego urzędniczka nie udostępniła list poparcia sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Agnieszka Kaczmarska odniosła się do tematu w czwartek. „Niestety, ze względu na komisję w sprawie Straży Marszałkowskiej, muszę uczestniczyć w spotkaniu” – powiedziała mediom szefowa Kancelarii Sejmu, która wytłumaczyła w ten sposób swoją nieobecność na przesłuchaniu w Olsztynie.

Urzędniczka podkreśliła przy tym, że nie lekceważy sądu i że jest jej zwyczajnie „przykro”.

 

Wyjaśnienia Kaczmarskiej nie przekonały obecnych na miejscu dziennikarzy. Jedna z sejmowych reporterek zasugerowała urzędniczce złamanie przepisów prawa.

Szefowa Kancelarii Sejmu została również skrytykowana przez użytkowników sieci. „Przykro to pani będzie, gdy sędzia Juszczyszyn zasądzi dla pani karę za lekceważenie sądu. Nawet za komuny było to nie do pomyślenia” – ocenił jeden z czytelników portalu internetowego „Gazety Wyborczej”.

Pani Kaczmarska jest między młotem a kowadłem – dlatego chyba tak źle wygląda, nie śpi po nocach. Jak będzie postępować zgodnie z prawem – wywalą ją z roboty. Jak będzie postępować zgodnie z poleceniami PiS-u – art.231 k.k., grozi jej nawet więzienie po zmianie władzy. Przedawnienie – 15 lat. Współczuję” – dodał inny sympatyzujący z opozycją internauta.

Agnieszka Kaczmarska jest szefową Kancelarii Sejmu od 2017 r. Wcześniej była lokalną działaczką Prawa i Sprawiedliwości w warszawskim Targówku.

/nt/

Źródła: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Jacek DolińskiNihil9WaldemarMaciek123454321Nutka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Właśnie słyszę w TVN, że organ ją wezwał i na taki zew ona musi.

Maciek123454321
Maciek123454321

Podobnie, jak pan, panie Zbyszku. A słyszy pan w TVN, bo szczujnia pisowska to zataiła. A pan mógłby się nie stawić w sądzie jedynie pokazując zaświadczenie, że jest pan trollem. Każda szczujnia panu wystawi taki świstek, pod warunkiem, że pan „uczciwie” hejtuje.

wojtek
wojtek

mam nadzieję, że jutro Sąd orzeknie przymusowe dostarczenie tej pani na rozprawę przez policje .

Nutka
Nutka

Koniecznie w świetle kamer;).

ech
ech

Co tu komentować, PiSowka interpretacja prawa to – bezprawie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Teraz ta lafirynda już wie, że członkostwo w PiS-ie niesie ze sobą ryzyko odsiadki, Widziałem ją ostatnio, kłębek nerwów, aż mi się jej trochę żal zrobiło. Nie lepiej ci było, kobieto, siedzieć na Targówku, cieszyć się drugą linią metra, bawić się z dziećmi, a nie zajmować się czymś, do czego się kompletnie nie nadajesz?

Waldemar
Waldemar

Zwracam uwagę, że owa owiana tajemnicą lista poparcia to już drugi taki dokument z serii TOP SECRET PIS. Pierwszy to oczywiście przechowywany w sejfie pana prezydenta Aneks Maciarewicza do raportu w spr. WSI. Sekielscy kiedyś będą o czym mieli kręcić filmy.

Nihil9
Nihil9

Ostatnio modne w pisomowie jest słowo anarchia. To co teraz dzieje się z sądami, to jak prawo jest łamane przez „wadze” to co mówi ta pańcia to trąca anarchią

Jacek Doliński
Jacek Doliński

To nie było tak, że sędzia wyznaczył termin rozprawy w czasie, kiedy zaplanowano posiedzenie komisji sejmowej. To posiedzenie komisji sejmowej przełożono wczoraj czy przedwczoraj tak, aby jego termin kolidował z rozprawą. Poza tym inteligentny inaczej PiSi przewodniczący tej komisji wypaplał dziennikarzom, że nie jest pewien czy obecność rudej na tym posiedzeniu jest niezbędna.
Biorąc pod uwagę powyższe — panie sędzio Juszczyszyn, grzywna w maksymalnej wysokości i postanowienie o przymusowym doprowadzeniu!