Kaczyński atakuje swoich. Mariusza Kamińskiego wyzwał od nihilistów

Kaczyński atakuje swoich. Mariusza Kamińskiego wyzwał od nihilistów

W swojej zapiekłości i nienawiści prezes Prawa i Sprawiedliwości staje się coraz bardziej bezkrytyczny, a co gorsza dla niego samego – nieostrożny… Po ostatnim wystąpieniu w Lublinie ściągnął na swoją głowę falę krytyki, docinków i złośliwości. Przekonywał tam, że partia odrzuca całkowicie „nihilizm”, czyli wszystko to co odbiega od nauki Kościoła Katolickiego, no i niestety „wpadł we własne sidła”. 

 

Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej. Kościół jest ważny dla Polaków i polskich patriotów. Niezależnie od tego, czy jest ktoś wierzący, jest agnostykiem czy niewierzącym. Odrzucamy nihilizm, który wszystko niszczy” – oświadczył nie spodziewając się, że uderza tym samym we własnych ludzi… Chodzi choćby tylko o zaufanego prezesa, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, o którym od dawna wiadomo, że jest człowiekiem niewierzącym.

Pisał o tym „Newsweek” zauważając, że polityk nigdy nie bierze udziału w mszach odprawianych w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. A prof.  Zbigniew Religa? Był ministrem zdrowia w rządzie PiS i posłem z ramienia tej partii, który otwarcie przyznawał się do tego, że jest ateistą.

 

Kaczyński słowami o nihilizmie wykluczył tak naprawdę więcej znanych postaci, o których wiadomo, że z wiarą katolicką nie było im po drodze. Dziennikarze i politycy zwracają na to uwagę w mediach społecznościowych: Curie-Skłodowska, Piłsudski, Korczak, Kuroń, Edelman i wieli innych.

„Pana słowa to po prostu chamstwo” – napisał na Twitterze Adrian Zandberg.

„Nihilizmu, prezesie Kaczyński, niech Pan szuka we własnej partii. Jest tam go całkiem sporo. Mówiąc, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm, obraził Pan dziś miliony Polaków, którzy nie są katolikami”   zaatakował Kaczyńskiego

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
NihilerwinekvintJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Mówiąc, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm, obraził Pan dziś miliony Polaków, którzy nie są katolikami” – to nie obraza. To wstęp do aresztowań i procesów z powodu braku wiary lub wyznawania innej wiary, a w konsekwencji do eliminacji każdej takiej osoby. Przerabialiśmy to przecież za czasów Hitlera i Stalina. Każdy, kto miał inną wiarę, niż ta, którą narzucili dyktatorzy, lub inne poglądy, był aresztowany, torturowany, zsyłany do obozów lub na Sybir. U nas podobno PiS buduje więzienia dla opozycji, więc jeśli Kaczyński wygra to zacznie się polowanie na ateistów i innowierców. Z pochwałą dostojników Kościoła i ku ich… Czytaj więcej »

vint
vint

Ciekawe czy po (niestety!) wygranych wyborach kaczyści będą odbierać polskie obywatelstwo i wyrzucać z kraju (przez jeszcze otwarte granice do tej „zgniłej UE”) czy też będą tworzone „obozy naprawcze” dla ateistów, wierzących niepraktykujących, osób innych wyznań? Choć najbardziej prawdopodobne wydaje się mniej lub bardziej subtelne szykanowanie na wzór tego, którego obecnie doświadczają niepokorni sędziowie…

Nihil
Nihil

Wydaje mi się Vincie że nie będą wyrzucać niepokornych bo musieliby się pozbyć całej siły roboczej i inteligencji która musi tyrać na leni. Komuna też tyko wyrzuciła z kraju najbardziej niepokornych którzy nawolywali do strajków itp. Większość zamykana w celach a po wyjściu na wolność gnebiona bez możliwości otrzymania paszportu i opuszczenia kraju… I historia zstacz koło, jak z nazizmem tak i z komuną, tu już nawet kwiaty boją się zakwitnąć

erwinek
erwinek

Mówiąc o tradycyjnej polskiej rodzinie zapewne miał na myśli również swoją BRATANICE