Kaczyński broni ministra zdrowia, a internauci na to: „Szumowski to kryształ. Jak Banaś”

Panie Ziobro! Padaj na kolana i błagaj prezesa o wybaczenie

– „Uważam, że minister Szumowski zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego w tym bardzo trudnym czasie. Jeszcze przed wybuchem epidemii wiedziałem, że jego sytuacja majątkowa jest nie taka, jaką niektórzy próbują mu przypisać. Oskarżenia wobec ministra Szumowskiego są niesprawiedliwe” – powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

„Szumowski to kryształ. Jak Banaś”; – „Kaczyński odnalazł następny kryształ. Szlifierz diamentów”; – „Nie bardzo wiem na czym polega to dobre, prześledziłem efekty działań od początku epidemii. Strach się bać. Jeśli wplątać w to wszystko kłopoty z maseczkami to wychodzi z tego totalny zakalec”; –

„W tym PIS to same kryształy. Tylko jakimś cudem co chwilę wybucha afera takiego kalibru, że w normalnym, cywilizowanym kraju rząd by od razu upadł” – komentowali internauci.

 

Jedna z internautek przytoczyła cytaty, które padały z ust polityków PiS na temat osób, które z czasem okazywały się niezbyt krystaliczne: – „Glapiński o Chrzanowskim: „niezwykle uczciwy, szlachetny, honorowy człowiek”. Karczewski o Banasiu: „człowiek kryształowy, niezwykle uczciwy”. Kamiński o Agencie Tomku: „fantastyczny funkcjonariusz, jeden z najlepszych agentów, z ogromnym doświadczeniem, perełka”. A Szumowski?”. – „Krystalicznie podkrążony” – napisał ktoś w odpowiedzi.

Sprawę komentowali też dziennikarze. – „Skoro prezes Kaczyński udziela specjalnie wywiadu w obronie ministra zdrowia, to na Nowogrodzkiej mają problem” – napisał Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”. – „Jarosław Kaczyński we wrześniu 2019, też dla PAP: „Jeżeli ktoś, jak Marian Banaś, zabrał co najmniej dwieście kilkadziesiąt miliardów przestępcom, to ma wrogów i ci wrogowie mogą posunąć się do daleko idącej operacji, żeby kogoś takiego skompromitować” – przypomniał Roman Imielski z „GW”. – „Jarosław Kaczyński bronił już w wywiadach kilku polityków. Zazwyczaj kilkanaście dni później kończyło się to dymisją…” – napisał Patryk Michalski z RMF FM.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
malgoskasmętekZwinkaMaciek123454321LUCJAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Shaq
Shaq

Na ten moment bilans jest taki: jakiegokolwiek polityka pis prześwietlają niezależne media (włącznie z Kaczyńskim), okazuje się, że jest (zazwyczaj bardzo bogatym) aferzystą. Partia defraudatorów.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wśród pisowców same kryształy z kaczej pały. Wszystko się zgadza, oni po prostu mają inną skalę. Jak ktoś niszczy, burzy, rozwala, kradnie, nienawidzi to jest kryształem.

Zbyszek
Zbyszek

Niedługo będą mogli założyć klub kryształów.

HerodAntypis
HerodAntypis

Za sto lat podjarani archeolodzy z wypiekami na twarzy będą poszukiwać „kryształowej komnaty”.

LUCJAN
LUCJAN

bezczelne kłamstwa w zywe oczy to cały pistostan

Maciek123454321
Maciek123454321

A jeszcze parę tygodni temu szybował w sondażach…. Wszyscy go podziwiali, jaki ofiarny, po nocach nie śpi, tylko uzdrawia służbę zdrowia. taki zatroskany. Może nawet myślano o wymianie za Pajaca. A tu taaaaaka niespodzianka. Z wyżyn popularności zjazd do szamba. Najkrótszy dowcip świata – uczciwy pisowiec.

Zwinka
Zwinka

No, jeśli sam prezes ruszył pańską du*ę i osobiście broni Szumowskiego to znaczy, że torpeda w celu.

smętek
smętek

Co z tego, że złodziej, ale to nasz, swój złodziej! Wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre………. G. Orwell „Folwark zwierzęcy”.

malgoska
malgoska

Jak Banaś i jak Kaczyński.