Kaczyński chce być premierem po zwycięskich wyborach

Trzy miesiące przed wyborami nocna nowelizacja ordynacji wyborczej

Konkretne decyzje jeszcze nie zostały podjęte, ale w środowisku prawicy mówi się całkiem serio, że Jarosław Kaczyński obejmie tekę premiera, jeśli tylko PiS wygra jesienne wybory do parlamentu.

 

Najważniejsze jest to, że pragnie tego on sam osobiście „a to wystarczająca rekomendacja” – oznajmił Wirtualnej Polsce jeden z czołowych polityków z otoczenia lidera partii rządzącej.

Uważa on, że byłoby to dla Kaczyńskiego spełnienie politycznych ambicji i wcale nie jest to nierealne. „Sondaże wskazują, że idziemy po zwycięstwo. Nie ma powodu, dla którego, prezes nie angażowałby się w kampanię i po wyborach miałby nie stanąć na czele rządu” – wyjaśnia.

 

Podczas spotkań z wyborcami dyskusji na ten temat partia jednak nie przewiduje, zwłaszcza że kampanijni stratedzy wiedzą dobrze, iż Kaczyński nie jest w oczach opinii publicznej dobrze postrzegany.

W związku z tym zaczęto już testować, jak przyjmie się w opinii publicznej kandydatura Jarosława Kaczyńskiego na premiera.

Według ostatniego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu„, okazało się, że 57 proc. respondentów nie chce, aby po wygranych przez PiS wyborach Kaczyński został szefem rządu. Kandydaturę poparło 23 proc., a 20 proc. odpowiedziało: „nie wiem„.

I tylko niewątpliwy entuzjasta prezesa oraz jego strategii europoseł Adam Bielan w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” stwierdził, że objęcie teki premiera przez Kaczyńskiego po wygranych wyborach parlamentarnych byłoby „oczywiste„.  „Ja osobiście chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński został jeszcze premierem. To jednak zależy od sytuacji politycznej w następnej kadencji” – stwierdził Bielan.

Wszystko to jednak nie zmienia obecnej sytuacji. Twarzą kampanii wyborczej będzie nadal premier Mateusz Morawiecki – informuje wp. To on będzie jeździł po całej Polsce i przekonywał wyborców do oddania głosu na PiS. W niektórych tylko miejscach razem z nim pojawi się prezes Kaczyński.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
StefaniaIrenamamerkoPolka gorszego sortuPawel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Do kościoła wyspowiadać sie i na emeryturę. Naród potrzebuje Młodych nie staruszków z chorą nogą. Skoro Jarosław już myśli że węglowodany i węgiel to to samo to czas odpocząć bo umysł płata figle ze starości. Taki człowiek może tylko narobić Szkód.

Pawel
Pawel

Przecież i tak rządzi i robi szkody to lepiej żeby wziął na siebie odpowiedzialność. Choć jeżeli PiS weźmie większość konstytucyjną na jesień to……pozamiatane

mamerko
mamerko

z hora glowaa nie noga

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Popatrzmy na przebieg gerontokracji w Związku Radzieckim w latach 1982-85, po śmierci Breżniewa. W listopadzie 1982 r. władzę przejął po nim Jurij Andropow, mający wówczas lat 68. Długo nie wytrzymał – opuścił ziemski padół w lutym 1984 r.,
Po nim przejął władzę Konstantin Czernienko (starszy o 3 lata – rocznik 1911), który wytrzymał tylko nieco ponad rok. Zmarł w marcu 1985 r.
Prezesie Kaczyński, jeżeli tylko uda się PiS-owi wygrać wybory, zostań Pan premierem!

Jantar
Jantar

Akurat mieli pecha, bo Castro na Kubie rządził jeszcze zza pleców brata po 90-e. I niestety nie ma gwarancji, że u nas będzie, jak w ZSRR w latach 80-ych.

Leszek
Leszek

Może ta wiadomość, nawet jeśli jest pisowską wrzutką przedwyborczą, zmobilizuje zdrową część społeczeństwa do utrącenia tego zamysłu w wyborach …

Jantar
Jantar

Kaczyński Polską już rządzi, politycy pisowscy leżą przed nim plackiem, a wyborcy PiS-u są na kolanach. Ale jego gigantyczne ego boleśnie odczuwa, że politycy światowi go ignorują, a też powinni, wzorem pisowskich, przynajmniej przed nim klęczeć. No bo jak to było przez te 4 lata z wizytami polityków światowych? Była Merkel – z nieoficjalną wizytą na Nowogrodzkiej. Był Salvini – także z nieoficjalną wizytą na Nowogrodzkiej. A z oficjalnych? No tak, Był Obama i przywódcy światowi na szczycie NATO, ale to zasługa poprzednich rządów PO, która organizowała szczyt. No i był Trump na jakichś uroczystościach. Tak poza tym nie przypominam… Czytaj więcej »

Rafał P
Rafał P

Kiedyś premierem zrobił Kazika Marcinkiewicza i szybko musiał go zastąpić. Teraz znowu ma z tym problemy. Najpierw z Becią, ale tę to już wykopał i wysłał do Brukseli, teraz z Matołuszem. Ciekawe, co z nim zrobi? I ciekawe, co zrobi, gdy będzie musiał reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. To będzie dopiero obciach.

Jantar
Jantar

No właśnie podobno Morawiecki ma być wicepremierem i reprezentować Polskę poza krajem, czyli we wszystkich delegacjach zagranicznych i w Unii. A wizyty dyplomatów w Polsce będzie przyjmował już Kaczyński jako premier. Pytanie, czy w Kancelarii Premiera, czy nadal na Nowogrodzkiej… Upps, sorry, po sprzedaży Nowogrodzkiej muszą się przeprowadzić i jeszcze nie wiadomo, gdzie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Staram się nie dopuszczać do siebie takiej myśli. A tak całkiem szczerze – nie wierzę, żeby się na to odważył. Musiałby własną gębą firmować ten burdel i wziąć na siebie odpowiedzialność, a na to „kryształowy” raczej nie pójdzie.

Maciek123454321
Maciek123454321

„Już był w ogródku, już witał się z gąską…” Hola, panie przezesiku konusiku. Wybory dopiero w październiku!!! (rymnęło mi się niechcący) Naród nie chce cię na premiera, to raz. Przed październikiem jest wrzesień i zator w szkoła plus bardzo prawdopodobny strajk nauczycieli, co jeszcze powiększy burdel w oświacie – to dwa. Będzie druga część filmu braci Sekielskich i film Vegi – to trzy, Platforma do tej pory w kampanii nie popełniła jeszcze żadnego poważnego błędu, w dalszym ciągu kusi powiększeniem koalicji. Bardzo prawdopodobne, że przyciągnie SLD i razem z nią Wiosnę, albo PSL. Tak czy owak, prawie na 100% się… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Ciekawe czy lubi….zaby ? Bo jeśli ma takie plany…. to niestety będzie musial zjeść te zabe , która sam zmajstrowal !!!

Stefania
Stefania

Nie będzie ponownie premierem.To fałszywka puszczona przez PiS.Dlaczego? Obecna pozycja dla Kaczyńskiego jest wygodna, nie odpowiada za nic, nie może być pociągnięty do odpowiedzialności. Premier jest odpowiedzialny i tego się boi .

Jantar
Jantar

Jeśli wygrają większość konstytucyjną to bankowo będzie premierem. Dlaczego? Dlatego, że wprowadzając nową konstytucję nazwą ją „Konstytucją Kaczyńskich”, co na trwałe zapisze się w historii nawet na setki lat.