Kaczyński chce stanu wyjątkowego – twierdzi wicemarszałek Senatu Michał Kamiński

Kaczyński premierem? Chce tego coraz więcej PiS-owców i… Solidarna Polska

Zdaniem wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego tylko brak zgody Jarosław Gowina powstrzymał prezesa PiS-u przed zafundowaniem nam w maju stanu wyjątkowego. We wczorajszym oświadczeniu Jarosław Kaczyński stwierdził, że wybory muszą się odbyć 28 czerwca.

 

Następnie dodał: „Jeśli będą próby przeciwstawiania się temu, będziemy wykorzystali wszelkie środki, jakie przynależą państwu po to, żeby prawo zostało wykonane i żeby podstawowa instytucja demokracji, czyli wybory, były w Polsce faktem”.

„Czytam tę wypowiedź jako zapowiedź stanu wyjątkowego. Jarosław Kaczyński uważa, że w Polsce nie liczy się konstytucja, że nie liczy się prawo” – skomentował na antenie Tok FM wypowiedź lidera partii rządzącej wicemarszałek Kamiński i dodał, że „w oświadczeniu Kaczyńskiego wyczuwa groźbę”.

 

W dalszej części rozmowy Kamiński tłumaczył na czym polega stan wyjątkowy: „W przeciwieństwie do stanu wojny, który oznacza atak z zewnątrz, czy stanu klęski żywiołowej, który oznacza mierzenie się z problemami, które zsyła nam opatrzność, stan wyjątkowy jest wymierzony we wrogów wewnętrznych państwa. Wprowadza się go przy destabilizacji ustroju. Po to jest stan wyjątkowy”. Gość radia powiedział również:  „na razie spełniają się zawsze najczarniejsze scenariusze”. – Życie dowodzi, że ci co podejrzewają Jarosława Kaczyńskiego o złe intencje, mają racje”.

W myśl ustawy z 2002 „W czasie stanu wyjątkowego może m.in. zostać ograniczone prawo do zgromadzeń (w tym strajków i protestów), wolność działalności gospodarczej (np. przez zakaz prowadzenia określonych rodzajów działalności) oraz edukacyjnej (poprzez zawieszenie zajęć w szkołach). Możliwe jest też wprowadzenie cenzury prewencyjnej, kontroli korespondencji, rozmów telefonicznych i przesyłek, a także reglamentacja żywności”.

/as/

Źródło:tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
JuloZgredzinkaJantarHerodAntypisZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

W dalszym ciągu przewiduję, że o ile Szmaciarz wygra wybory prezydenckie, na jesieni zaczną się rozruchy. Kaczyński dąży do rozlewu polskiej krwi, dlatego jego groźby odbieram nadzwyczaj poważnie. To tchórz, ale przecież wszyscy wiemy, że tchórze zdolni są do największych podłości. Ze strachu przed narodem myślę, że gotów jest wydać rozkaz strzelania do ludzi.

Jantar
Jantar

Wprowadzi stan wyjątkowy nawet po wygranych przez Dudę wyborach. Przecież nie bez powodu PiS zbroi policję w specjalne samochody do przewożenia aresztowanych, armatki wodne i gaz. To wszystko jest po to, żeby ułatwić policji i OT krwawe stłumienie demonstracji. Przy okazji będzie kontrola korespondencji, rozmów, paczek, sms-ów, a także cenzura w mediach, w tym w internecie, z przejęciem wszystkich mediów włącznie. Do tego jeszcze dojdzie przejęcie prywatnych firm przedsiębiorców, którzy nie są powiązani z partią rządzącą. A za wszystko zostanie oskarżona opozycja, co doprowadzi do delegalizacji. Wszak to Sąd Najwyższy rejestruje i delegalizuje partie polityczne, a mają już swoją I… Czytaj więcej »

marian
marian

Kaczyński na coś takiego się nie zdecyduje, bo to zwykły tchórz a nie mąż stanu. I nikt nigdy tego nie zmieni O!

Zgredzinka
Zgredzinka

Mylisz się. to nie tchórz a szaleniec.
Z wiekim siadła mu już tak bardzo psychika, że teraz jest zdolny do wszystkiego.
Po latach porażek dorwał się w końcu do władzy i odda ją tylko w obliczu śmierci ..
swojej lub narodu.

Alan
Alan

No i mięso ,wódka i papierosy na kartki.

Predator
Predator

Nie straszy, tylko nie ma innego wyjścia. Pusta kasa, coraz więcej osób niezadowolonych, ceny żywności idą w górę, tekturowe państwo się sypie.
szmaciarz myśli że jak wprowadzi stan
wyjątkowy to mu się uda. Obawiam się że nie tędy droga.

Zwinka
Zwinka

To oczywiste. Na pierwszy Stan Wojenny zaspał, bo go mamusia nie obudziła. No to teraz chce mieć własny. Kompleks niższości, taki dosłowny, napędza do najpodlejszych czynów, kiedy osobnik nim dotknięty dorwie się do władzy. To nie przypadek, że największe kanalie w historii były nikczemnego wzrostu.

HerodAntypis
HerodAntypis

Teraz nie tylko nie zaśpi, ale dla większej wiarygodności karze się internować! Nikt więcej nie będzie się nabijał, że komuniści zlekceważyli fujarka jako bojownika o wolność i demokrację.i nawet po niego nie przyszli. Choćby dla zachowania pozorów, że on nie jest TW Balbina.

Julo
Julo

Boże widzisz i nie grzmisz wykopać to z tego rządu wstrętny mały stary dziad despota wszędzie ta mordę pcha A głupi jak but nie wiem jak i kto mu dał prawo rządzić narodem,Duda już dawno powinien się to pozbyć z tla.marzy mi się żeby przegrali wybory ale dali ciemnogrodowi trochę kasy i emeryci zyskali i rodziny z dziećmi i nie ma szans się ich pozbyć teraz bo ciemnogród nie rozumie że te długi spłacać beda musieli wnuki albo ich dzieci,obudź się Polsko