Kaczyński dał „ostatnią szansę” liderowi SP. Nikt w koalicji nie chce przyspieszonych wyborów

Zgodna na prawicy: Kaczyński i Ziobro dostali upoważnienie do dalszych rozmów

Jak donosi Wirtualna Polska wczoraj wieczorem doszło do spotkania pomiędzy Zbigniewem Ziobro a Jarosławem Kaczyńskim. Informację tę potwierdził minister środowiska Michał Woś, uznawany za bliskiego współpracownika lidera Solidarnej Polski.

Wcześniej Ziobro zorganizował dwie konferencje prasowe na których wystąpił najpierw  w roli prokuratora generalnego a później ministra sprawiedliwości. Kiedy opinia społeczna spodziewała się trzeciej konferencji, tym razem w roli partyjnego lidera, okazało się, że z Nowogrodzkiej przyszedł sygnał, iż Ziobro dostał „ostatnią szansę”.

Wirtualna Polska, powołując się na swoich informatorów, tak charakteryzuje nastrój panujący wczoraj w siedzibie PiS w trakcie rozmów o przyszłości koalicji. „(..) o Zbigniewie Ziobrze mówiono tam wyłącznie źle i bardzo źle, a wariant, który bardzo poważnie był brany pod uwagę, to definitywne wysadzenie ministra sprawiedliwości i jego ludzi z politycznych (i biznesowych) stołków”.

„Były głosy, że ze Zbyszkiem jest już za ciasno, za duszno, że chłopaki z „SolPolu” zaczęli panoszyć się tak, że stało się to nie do zniesienia. Wnioski o wywalenie Ziobry i jego ludzi z rządu padały – tylko z drugiej strony, nikt nie potrafił wymyślić lepszej alternatywy” – informuje wp.pl

Dzisiaj już wiadomo, że Kaczyński nie chce przyspieszonych wyborów. Ziobro dostanie swoją szansę na bardzo twardych warunkach. Po pierwsze: „Wycofanie się ze sprzeciwu wobec ustawy o bezkarności urzędników za działania w „walce z pandemią”. Po drugie: zaakceptuje podział wpływów w ramach przygotowywanej rekonstrukcji rządu. Po trzecie: przestanie się „czepiać” Morawieckiego. Po czwarte: Prokuratura Krajowa ma przejść w ręce PiS co wiąże się z dymisją Bogdana Święczkowskiego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tych warunków może być więcej bo są zapowiedziane dalsze rozmowy Kaczyńskiego i Ziobry. Jeśli SP nie przystanie na warunki PiS, Kaczyński ma się zdecydować na rząd mniejszościowy. Jakie ugrupowania ten rząd stworzą? Tego jeszcze nie wiadomo.

Czy Zbigniew Ziobro „na koniec dnia” zapisze coś po stronie zysków? Będziemy czekali na koniec kolejnego przesilenia rządowego aby się tego dowiedzieć.

/as/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DrongregZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ach, te kłótnie zakochanych …

greg
greg

Pytanie kto komu stawia i jakie warunki ? Przecież pierwsze ostrzeżenie naczelnik pisowatych dostał już na pierwszej konferencji dotyczącej afery GetBack-u.

Dron
Dron

W taki oto sposób Z został wytrzebiony przez K. Podobnie było z G kilka m-cy temu.