Kaczyński do posłów opozycji: „chamska hołota” – „Nerwy puszczają PiSowskiej „elicie” (film)

To będzie dzieło warte Oskara

„Kanalie i zdradzieckie mordy” już były, teraz Jarosław Kaczyński użył sformułowania „chamska hołota” w stosunku do posłów opozycji. Wszystko działo się w Sejmie podczas debaty nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

 

– „Minister zdrowia Łukasz Szumowski to największy chyba zawód ostatnich miesięcy, człowiek, który udawał nadzieję, a kiedy opadły maski zobaczyliśmy prawdziwą twarz rządu PiS – twarz konfliktu interesów, korupcji i nieudacznictwa” – mówiła posłanka KO Barbara Nowacka, uzasadniając wniosek.

Stwierdziła, że Szumowski nie przygotował Polski na pandemię koronawirusa i brak było środków ochrony dla personelu medycznego jak i pacjentów. – „Brak przemyślanego procesu zamrażania i brak strategii odmrażania” – mówiła. Wspomniała o niejasnych interesach braci Szumowskich. – Przedsiębiorczy pan minister uznał, że czas pandemii to pora na dorobienie się” – powiedziała posłanka KO.

 

Kiedy Nowacka mówiła, Szumowski i kilku innych ministrów w ławach rządowych prowadziło pogawędkę z Jarosławem Kaczyńskim. – „To nie jest pana folwark panie prezesie” – powiedział Budka do Kaczyńskiego. W odpowiedzi prezes PiS wykrzyczał w stronę posłów opozycji: – „Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział”.

Po zarządzonej przez Ryszarda Terleckiego 5-minutowej przerwie Nowacka powiedziała: – „Lepsizm” pana prezesa słyszałam już parę razy. Wtedy, kiedy wchodził na ten cmentarz, na który ja wejść nie mogłam, bo wtedy jego „ból był większy niż mój”. Na ten sam cmentarz, na którym leży moja matka, ofiara katastrofy smoleńskiej, on wszedł składać kwiaty swojej matce i swojemu bratu, a inni nie mogli. I teraz śmie mnie wyzywać”. Nie mogła dokończyć, bo Terlecki wyłączył jej mikrofon.

– „Nerwy puszczają PiSowskiej „elicie”; – „Taki podrabiany yntelygent, chowa się za gorylami i szczeka. I od razu w nogi za plecy swojaków. To jest śmieszne i żałosne. Tylko Polski żal”; – „On tak właśnie myśli o ludziach. O ludziach, którzy nie wykonują bezmyślnie jego poleceń”; – „Wuc” znów postanowił Polakom pokazać, jak wygląda prawdziwa kultura” – komentowali zachowanie Kaczyńskiego internauci.

bt

Źródło: TVN24, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
5 czerwca 2020 07:15

Złodziej nazywa wszystkich wokół złodziejami, a chamidło stulecia ma wszystkich za chamów.

Maciek123454321
Maciek123454321
5 czerwca 2020 07:16

No tak. Dobrze, że nie kazał rozstrzelać. Ludzki pan.

Dociekliwy
Dociekliwy
5 czerwca 2020 07:30

KULINARIA
W nadchodzącym sezonie kartoflanka lub czernina będą podstawowym daniem polskiej opozycji.

daroo
daroo
5 czerwca 2020 08:00
Reply to  Dociekliwy

Czy mógłbyś nieco rozwinąć tę myśl?

HerodAntypis
HerodAntypis
5 czerwca 2020 08:53
Reply to  daroo

Czernina to zupa z kaczki a kartoflanka będzie z ziemniaków ukradzionych z PCK. To będzie pasza dla polskiej opozycji, czyli pisowców, jak ich ociężały zawodnik polegnie w drugiej rundzie. Nie wiem tylko czy czerniny dla wszystkich wystarczy, bo gęb do wyżywienie jest wiele a kaczka tylko jedna.

Dociekliwy
Dociekliwy
5 czerwca 2020 09:28
Reply to  daroo

To raczej ciąg myśli. Istotą są podstawowe składniki wymienionych zup. Zupę trzeba zjeść, to co twardsze zgryźć, przetrawić, hmm. . . To co dalej to nie wypada omawiać przy stole.

Lehoo
Lehoo
5 czerwca 2020 12:01
Reply to  daroo

Sapientiam satis

Jantar
Jantar
5 czerwca 2020 12:24
Reply to  daroo

Hmm, przecież to Niemcy nazywają Kaczyńskich (obu!) „kartoflami” 🙂

Dociekliwy
Dociekliwy
5 czerwca 2020 07:40

KULINARIA
Prawdziwi Polacy muszą zminić dietę. Zestaw Kartofel, Ogórek i „Kabanos” jest nie smaczny. Nie polecam ziemnialków w mundurkach, bo mogą być przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych.

Predator
Predator
5 czerwca 2020 08:56

Przypomnijcie sobie film o Prezydencie Narutowiczu, dzisiaj mamy identyczną sytuację, prawicowe kanalie doprowadzili
Polskę do moralnego upadku w tamtych czasach i dzisiaj, kanalie takie jak kaczyński, macierewicz i cala ta grupa przestępcza pospolitych miernot doprowadzi ten kraj i ludzi do niewyobrażalnej tragedii. wódz narodu ma to w dupie, tak jak hitler
doprowadził Niemców do upadku a potem….. dlaczego polacy nie potrafią
zaufać wielkim, wspaniałym, szlachetnym ludziom, Narutowicz, Tusk, Łętowska, Zoll itd. Można wymieniać bez końca, tylko oddają władzę w ręce zakompleksionego kurdupla który niema pojęcia co to jest patriotyzm, honor, ojczyzna. Szczyt intelektu u kurdupla to: zdradzieckie mordy, gorszy sort, kanalie, chamska hołota. A czym on jest????

Zbyszek
Zbyszek
5 czerwca 2020 09:23

Kaczor jest immobilem.

Zbyszek
Zbyszek
5 czerwca 2020 09:26

Mógłby nasłać na chamską położę bojówkę Sanepidu .

antymoher
antymoher
5 czerwca 2020 09:53

Hmmmmmmmmmmmm,oglądałam-widać,że małpia miłość z dzieciństwa zrobiła swoje!!!!!!!!!!!!!Totalny ,niewychowany abnegat,bożyszcze nowej elity!!!!!!!!!!!Może by tak z okazji wyborów partia zainwestowałaby w image boga i sprawiła mu jaki nowy garnitur i zasponsorowała wizytę u fryzjera!!!!!!!!!!

Lehoo
Lehoo
5 czerwca 2020 12:05
Reply to  antymoher

Tudzież szewca i dentysty

malgoska
malgoska
5 czerwca 2020 13:40
Reply to  antymoher

I jeszcze u dietetyka.

Joanna
Joanna
5 czerwca 2020 10:13

To prawda, takiej chamskiej hołoty, jak PiS, nikt w sejmie nie widział cóż za samokrytycyzm. W ustach prezesa to nietypowe.

jack Dunster
jack Dunster
5 czerwca 2020 11:12

turning off the microphone is censorship – and sohws the supposedly non-partisan speaker of the house, is indeed partisan. Ask yourself, do we wish a return to communism – is everything after 1989 to be thrown away – then it’s time to get rid of PIS

malgoska
malgoska
5 czerwca 2020 13:41
Reply to  jack Dunster

I couldn’t agree more.

malgoska
malgoska
5 czerwca 2020 13:38

Czy ten człowiek ma równo pod sufitem?

HerodAntypis
HerodAntypis
5 czerwca 2020 16:33
Reply to  malgoska

W piątym słowie jest błąd. Jeśli zmienisz pierwszą literę, to odpowiedź na pytanie brzmi „tak”.