„Kaczyński donosi na Polskę i to w niemieckim „Bildzie”. Mówi, że to polskie sądy naruszają prawo”!

Który poszczułeś człowieka prostego, nie bądź bezpieczny

„Jeśli w Polsce dochodzi do naruszeń prawa, to są one popełniane głównie przez same sądy i są tego niezliczone przykłady” – stwierdził w wywiadzie dla dzisiejszego wydania niemieckiego tabloidu „Bild” Jarosław Kaczyński. Jak zwykle – prezes PiS rzucił ogólne oskarżenie i nie wymienił żadnego przykładu.

 

Kaczyński powtarza mantrę, że PiS wprowadza „zmiany w wymiarze sprawiedliwości w interesie społeczeństwa, w interesie praworządności i sprawiedliwości”. Dlaczego? Bo – zdaniem prezesa PiS – sędziowie to uprzywilejowana grupa. – „Jej przywileje pochodzą głównie z czasów komunizmu. Sędziowie chcą je zachować, bo służą one ich własnym interesom. Sądy chronią przedstawicieli innych uprzywilejowanych grup, także w skandalicznych sprawach” – powiedział prezes PiS i jak się można było spodziewać, znowu nie wymienił ani jednej „skandalicznej sprawy”.

„Kaczyński donosi na Polskę i to w niemieckim „Bildzie”. Mówi, że to polskie sądy naruszają prawo” – skomentował Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”. Bo przecież nie kto inny, jak politycy PiS, łącznie z europarlamentarzystami tej partii, zarzucają opozycji, że „donosi na Polskę” na forum międzynarodowym.

 

W związku z tym jeden z twitterowiczów napisał. – „Panie Jaki, trzeba coś z tym szybko zrobić! Może na angielski przetłumaczyć i do skrzynek europosłom wrzucić?”. To oczywiście aluzja do sprawy, o której pisaliśmy w artykule „Patryk Jaki wrzucił donosy do skrzynek europarlamentarzystów”.

W wywiadzie z Kaczyńskim pojawił się także wątek, dotyczący społeczności LGBT. – „Homoseksualiści nigdy nie byli w Polsce prześladowani w odróżnieniu od wielu innych krajów” – powiedział prezes PiS. – „Tiaaa, strefy wolne od LGBT przegłosowywane w gminach/miastach, pierdolety wygłaszane przez Jędraszewskiego & CO, wypowiedzi oficjalne ze środowisk naukowych, akty przemocy w stosunku do uczestników Marszy Równości… Eeeh” – skomentował jeden z internautów.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
25 stycznia 2020 14:29

Nie jęcz, satrapo.

HerodAntypis
HerodAntypis
26 stycznia 2020 07:58
Reply to  Zwinka

strapo gestapo, bo to niemiecka gazeta była.

Maciek123454321
Maciek123454321
25 stycznia 2020 15:45

No cóż, prezio popłynął. On naprawdę żyje w matriksie. Polski kartofel. I co, konus myśli, że Niemcy to łykną, tak jak nasze pelikany? Zauważmy, że żadne prestiżowe i opiniotwórcze pismo, a mam na myśli takie tytuły. jak „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Die Welt”, „Süddeutsche Zeitung”, „Die Zeit”, „Der Spiegel”, nie zabija się o wywiad z konusem. „Bild” to odpowiednik naszego „Superekspresu” albo „Faktu”. Ten sam poziom. Dodajmy, niski poziom – pasujący do konusa.

Obserwator
Obserwator
25 stycznia 2020 15:53

Kaczyński powinien wreszcie trafić tam gdzie jego miejsce (nikt chyba nie ma wątpliwości gdzie) a nie donosić na Polskę w zagranicznej prasie!

HerodAntypis
HerodAntypis
25 stycznia 2020 21:15
Reply to  Obserwator

Prawdę mówiąc nie wiem gdzie ma trafić,bo jest kilka wzajemnie wykluczających się miejsc, w których byłby persona grata.

Rafał P
Rafał P
25 stycznia 2020 15:58

Ma rację Kaczafi. Polskie sądy naruszają Prawo ( i Sprawiedliwość).

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
26 stycznia 2020 11:57
Reply to  Rafał P

dbając o prawo i sprawiedliwość.

Grzegorz
Grzegorz
25 stycznia 2020 16:58

PASOŻYT !

smętek
smętek
25 stycznia 2020 17:08

Bardzo przepraszam, ale jeśli policja zajmuje się sędziami, którzy wywiesili plakaty niezgodne z linią partii to dlaczego nie zajmie się Kaczyńskim za wygłaszanie insynuacji? Jeśli ma wiedzę o sędziach, którzy dopuścili się naruszenia prawa, czyli są przestępcami, to należy im to udowodnić i wymierzyć kary. Dosyć tych opowieści nie mających odpowiedników w realnym świecie. Ten niby zwykły poseł prowadzi do zmiany ustroju w Polsce i powinien ponieść karę.

Zbyszek
Zbyszek
26 stycznia 2020 09:14
Reply to  smętek

To jest Pisowska Policja i zajmuje się głównie bezpieczeństwem PREZESA.
Ale bez Zielińskiego to już nie to samo.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
26 stycznia 2020 11:59
Reply to  smętek

Jak mają się zająć Kaczyńskim? Przecież to Zbawiciel.

daroo
daroo
25 stycznia 2020 18:00

Są „donosiciele” lepszego i gorszego sortu więc o co kamman?

Pocałujcie P. Prezesa i biskupów w du......
Pocałujcie P. Prezesa i biskupów w du......
26 stycznia 2020 09:34

Rządy kleru i Kaczyńskiego są nie do ruszenia !

Nikt nie wygra z klerem, dziesiątkami tysięcy politruków kościelnych (księży, zakonników, kapelanów, katechetów itp.) opłacanych z budżetu państwa i miliony wiernych, mających co niedzielę do dyspozycji 11 000 ambon i dziesiątki tysięcy konfekcjonałów.

Nikt w Polsce nie zbudował przez setki lat takich struktur administracyjnych w postaci 11 000 parafii (gmin w Polsce jest tylko ok. 2 500) docierających do Polaków i faktycznie zarządzających Polską.

Kościół jest najbogatszą instytucja w Polsce, bogatsza od zadłużonej Polski !

To kler decyduje, czy Polską będzie rządził Kaczyński, Ziobro lub inny nominant kleru !

Nawet Kwaśniewski „dostał w nagrodę” od kleru DRUGA KADENCJĘ PREZYDENTURY oraz przejażdżkę wraz z żoną papamobile z JPII za PODPISANIE KONKORDATU !

Amen

Zwinka
Zwinka
26 stycznia 2020 11:45

Niestety, masz rację. Ciemny lud siedzi pod buciorem proboszcza i zupełnie mu nie przeszkadza, że tak pogardliwym mianem nazwała go pisowska szczekaczka Jacek Kurski już dawno temu. .

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
26 stycznia 2020 12:00

Amen