Kaczyński dzięki rekonstrukcji rządu zarobi ponad 20 tys. zł brutto

Prezes obronił nas przed zła Unią. Chwała mu za to!

Prezes Jarosław Kaczyński po rekonstrukcji wszedł w skład nowego rządu PiS. Przywódca Zjednoczonej Prawicy jest wicepremierem – będzie teraz zarabiał więcej niż sam Mateusz Morawiecki. Wszystko dzięki temu, że jednocześnie będzie on otrzymywał pensję poselską, emeryturę oraz rządowe pobory.

 

Tylko w ub.r. Kaczyński dostał z ZUS ponad 82 tys. zł. Oznacza to, że miesięcznie otrzymuje on emeryturę w wysokości ponad 6,9 tys. zł (ponad 5,7 tys. zł netto). Obecnie, po uwzględnieniu waloryzacji i podwyżek, emerytura polityka może wynosić nawet 7,2 tys. zł (ponad 5,9 tys. zł netto) – jak podaje Bussines Insider.

W ubiegłym roku Kaczyński dostał też 30 tys. zł diety oraz ponad 94 tys. pensji. Obecnie zyska on dodatkowo dodatek funkcyjny w wysokości 2 863 zł oraz prawo do nagród jubileuszowych i dodatek za wysługę lat. Dodatek to 2 039 zł.

Kaczyński, za obecność w rządzie, będzie więc dostawał ok. 15 tys. zł.

Łączne wynagrodzenie prezesa (razem z emeryturą) da więc… 24 tys. zł brutto.

 

Dodatkowo, jak podaje Bussines Insider, zwiększyć może się emerytura prezesa. Spowodowane jest to tym, iż ciągła praca zwiększa kwotę jego przelewów z ZUS.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

/nt/

Źródło: bussinesinsider.com.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
6 października 2020 18:18

A nie powinien być na emeryturze? Wszystkim chciał obniżać wiek emerytalny, sędziów SN po 60-tce wysyłał precz, bo mózg już nie taki sprawny. A sam pasożyt…

Kundzia
Kundzia
6 października 2020 19:01

I ta banda pisowskich nieudaczników w żywe oczy robi w bambuko polską inteligencję.Jak to jest możliwe???.

Jantar
Jantar
6 października 2020 21:13

Jak to mi mówił znajomy pisowiec, „Kaczyński to prawdziwy ideowiec! On poświęcił swoje życie dla Polski i nic za to nie ma! Ani własnego domu, ani rodziny, ani złotówki pensji, ani nawet emerytury!”. Na moje słowa, że przecież ZUS wypłaca mu 6 tysięcy emerytury co miesiąc, znajomy odpowiedział, że „to podłe kłamstwa lewactwa”. Tak więc drodzy forumowicze, pisowscy wyborcy dalej będą go uważać za drugiego Boga.

Predator
Predator
7 października 2020 09:28

Ten bandyta całe życie nie pracował tylko kradł, teraz kradnie w białych rękawiczkach i doprowadził do upadku moralnego i ekonomicznego nasz kraj w nagrodę został sowicie wynagrodzony. A co z przejęciem nieruchomości w Warszawie i majątkiem ruchu?? Czy w końcu za to odpowie???