Kaczyński: „Dziś jest 7 rocznica śmierci mojej mamy i chciałem skorzystać z tej okazji”

Kaczyński: "Dziś jest 7 rocznica śmierci mojej mamy i chciałem skorzystać z tej okazji"

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionych dni w mediach publicznych była msza upamiętniająca śmierć mamy prezesa Kaczyńskiego, w Starachowicach.

 

Był to też idealny moment dla prezesa, by odnieść się do wizyty Komisji Weneckiej w Polsce i debaty w Parlamencie Europejskim o naszej praworządności.

Przypomniał, że „nam, Polakom, należy się własne państwo, państwo niepodległe, suwerenne, demokratyczne, które jest organizacją wspólnoty Polaków” i właśnie dzisiaj musimy o tym pamiętać, bo czasy są trudne, a jest to coś „co łączy okres życia tego pokolenia, którego zdecydowana większość już odeszła, z tym dzisiejszym czasem, z tym wszystkim, co dzisiaj czynimy po to, by Polska była lepsza i by Polska była suwerenna i niepodległa, by ten nowy zamach na naszą suwerenność i niepodległość został odparty”.

 

Kolejny już raz prezes Kaczyński usiłuje nam wmówić, że źle postrzegamy rzeczywistość. Wydaje nam się, że żyjemy sobie spokojnie w Europie, bezpieczni w ramach UE, ale zgodnie ze słowami prezesa, to tylko jakieś nasze błędne wyobrażenie.

Musimy spojrzeć na otaczający nas świat jego oczami, a wtedy zauważymy, że wciąż jesteśmy państwem pozbawionym suwerenności, podległym obcym interesom i gnębionym przez wrogów z każdej możliwej strony. Dzięki PiS już ponad 4 lata walczymy o nasz niepodległy i niezależny byt.

Walczymy i skończyć tej walki nie możemy. Ale przyjdzie czas, gdy prezes da Polakom tę prawdziwą wolność. Ech, doczekać się już nie mogę…

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
17 stycznia 2020 10:10

Nawet pamięci własnej matki uszanować nie umie, tylko ją wykorzystuje dla własnych, wrednych celów. Brak słów.

RyniaH
RyniaH
17 stycznia 2020 13:26

Po trumnie brata, klamstwami, pomowieniami i obiecankami dorwal sie do wladzy… Oszust, chory na wladze i kompletnie nie znajacy zycia normalnych ludzi kacyk.

Dociekliwy
Dociekliwy
17 stycznia 2020 10:25

Niech mówi i czyni tak dalej. Czas przyjdzie prezes odejdzie. Wtedy
ZZ dla upamiętnienia Prezesa postawi wszędzieo świątynie dumania sygnowane dyskretnym symbolem „00” gdzie wdzięczny prezesowi suweren z odpowiedniej perspektywy będzie w skupieniu patrzył na reformy. Oczywiście PISS FIRST.

Lehoo
Lehoo
17 stycznia 2020 14:55
Reply to  Dociekliwy

Chowam w barku butelkę niepodłej łychy dla uczczenia tego pięknego dnia

Jantar
Jantar
17 stycznia 2020 10:45

Widać po wypowiedziach Kaczyńskiego i jego świty w Parlamencie Europejskim, a także pozostałych w kraju, że „wypierdol” z Unii nabiera tempa. Zgodnie z tym, co przewidywałam. Senat ustawę kagańcową odrzuci, ale w Sejmie przegłosują przyjęcie i Duda natychmiast ją podpisze. Termin wyborów prezydenckich powinien być już ogłoszony, a dalej go nie ma. Dlaczego? Bo nie będzie wyborów. Kaczyński doskonale wie, że po wprowadzeniu tej ustawy w życie Duda wybory przegra, więc do nich nie dopuści. Po co zresztą miałyby się odbyć, skoro wyprowadzi nas z UE i nie będą musieli się tłumaczyć z żadnego ze swoich czynów? Dopinając takiej reformy sądów i usuwając każdego niezawisłego sędziego będą mogli urządzać procesy polityczne każdemu obywatelowi, który krzywo spojrzy na PiS lub na Kościół. Będą mogli zdelegalizować każdą partię polityczną, każdą fundację prywatną, będą mogli przejmować biznesy prywatne i karać obywateli nawet za to, że do kościoła nie chodzą. Wszystko to jednak po wyjściu z UE. I od sylwestra PiS już nawet się nie kryje ze swoimi zamiarami wyprowadzenia nas z UE. Od dawna to przewidywałam i kolejne puzzle tylko to potwierdzają.

Prawo międzynarodowe od dawna mają w dupie, ale jeszcze nigdy tak ostentacyjnie tego nie manifestowali. Mają zresztą piękny przykład. Oto bowiem chyba 2 dni temu MSZ Rosji ogłosiło „nadrzędność Konstytucji Rosji nad prawem międzynarodowym”. Coś to komuś przypomina? Właśnie, to samo, ale owinięte w przysłowiową bawełnę, głosi PiS. Tyle, że Rosja ogłosiła to światu w jasnym prostym komunikacie, a PiS dalej ukrywa swoje prawdziwe zamiary. Jednak do prawa międzynarodowego Kaczyński nie zamierza się stosować, a jedyną Konstytucją, jaka będzie obowiązywać po wyprowadzeniu nas z UE, będzie ta, którą napisał 15 lat temu z Lechem i która leży w szufladzie na Nowogrodzkiej. Nie będzie miał już żadnych skrupułów, żeby ją szybko i nielegalnie wprowadzić. W tej konstytucji na pewno wszystkie sprawy sądów, które teraz forsują wbrew prawu międzynarodowemu, są tak uregulowane, że te ustawy będą z nią zgodne. I kucharka prezesa wraz z Piotrowiczem i Pawłowicz ogłoszą to wyrokiem TK. Na dziesięciolecia będziemy mieć pozamiatane, o ile nie na stulecia. Przy sprzeciwie magnaterii i Kościoła w sprawie Konstytucji 3 Maja Polska zniknęła z mapy Europy na ponad 120 lat. Teraz może z mapy nie zniknie, ale Kaczyński wprowadzi taki system rządów, że PiS do spółki z Kościołem będą nas trzymać w uścisku kilkaset lat. Zwłaszcza Kościół nigdy już nie pozwoli sobie odebrać władzy nad Polakami.

Beata
Beata
17 stycznia 2020 13:27
Reply to  Jantar

Przerażające…ale obawiam się, że całkiem możliwe…

Memiś
Memiś
18 stycznia 2020 14:24
Reply to  Jantar

Tyle,że wszystkich drzew na szczęście nie udało im się jeszcze powycinać.

Bozena
Bozena
18 stycznia 2020 23:40
Reply to  Jantar

Bogu dzięki że 4 lata temu opuściła ten dziki kraj

Ryszard
Ryszard
17 stycznia 2020 12:15

To już taki hienizm osiągnął? Uprawia politykę na grobie matki?

Chermes
Chermes
17 stycznia 2020 19:21
Reply to  Ryszard

Jazda na trumnie brata (do którego śmierci sam się przyczynił), wygrzebywanie z grobu matki… Ta rodzinka tak ma…
Dobrze, że jej doktór Grodzki nie leczył, bo mielibyśmy teraz kolejną ekshumację i komisję sejmową do zbadania podejrzanych okoliczności jej śmierci.

Memiś
Memiś
18 stycznia 2020 14:27
Reply to  Ryszard

A wydawało się,że już wskoczy za nią do dziury.

Zbyszek
Zbyszek
17 stycznia 2020 13:01

Czyli wszystko wisi na Kaczorze? Straszna odpowiedzialność. Banaś atakuje bezwzględnie a nawet okrutnie. Czy Kaczor da radę obronić Prawdziwych Polaków przed tymi atakami?

smętek
smętek
17 stycznia 2020 13:26

To co się dzieje jest obrzydliwe aż do odruchu wymiotnego. Jeszcze chyba nikt ze współczesnych polityków w cywilizowanym świecie nie urządzał politycznej agitacji na grobie własnej matki. Kurwizja kolejny raz pokazała, że spełnia funkcje reżimowe. Powinni zacząć pokazywać jak przeprowadzana jest rehabilitacja kwaczaka.

Anna
Anna
17 stycznia 2020 16:59

17 kwietnia będzie 15 rocznica śmierci jego ojca Rajmunda. Ciekawe czy to też będzie ogłaszał?? Oj, chyba przemilczy?

Rajo
Rajo
17 stycznia 2020 17:48

Dzięki temu, że jestem Polakiem, jesteśmy w Unii Europejskiej, Schengen, EOG, dzięki temu pracuję bezproblemowo w Norwegii a wcześniej w Paryżu. Latam z Norwegii do domu do Polski, przez London w Anglii też. Przez kontrolę przechodzę bez problemów. Bramki elektroniczne. Właśnie dzięki temu, że jestem Polakiem, jestem i czuję się Europejczykiem.
Żaden oszołom z PiSu mi tego nie zabierze !!!

Ann
Ann
18 stycznia 2020 08:57
Reply to  Rajo

O, żebyś się nie zdziwił…

Anna
Anna
19 stycznia 2020 09:21
Reply to  Rajo

Oj właśnie przymierza się, żeby Ci to zabrać…. I niestety może mu się to udać….

Chermes
Chermes
17 stycznia 2020 19:15

A czy Kaczelnik, wspominając zmarłą matkę, nadmienił, przy okazji, że mama, bohatersko, z działa dalekosiężnego, ze Starachowic, ostrzeliwała pozycje niemieckie podczas Powstania Warszawskiego? (Jako sanitariuszka, bandażami zapewne strzelała.)
No i czy podkreślił jej niewątpliwie, oczywiście, bohaterską, narodowowyzwoleńczą, działalność w czasach PRL, gdy pracowała jako cenzorka w Głównym Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, mieszczącym się w Warszawie, przy ul. Mysiej 3 ?

Beata
Beata
17 stycznia 2020 20:16

Kariera na nieboszczykach.Disc tego Każdemu ktoś umarł.

Ewa
Ewa
17 stycznia 2020 21:27

Niech najpierw oni wyjadą z Brukseli.

Pawel
Pawel
17 stycznia 2020 23:48

Chory człowiek …

Memiś
Memiś
18 stycznia 2020 14:16

Następnym krokiem zapewne to będą piesze pielgrzymki do Granowki pod Odessą na Ukrainie.

szok
szok
18 stycznia 2020 14:56

O, święta Jadwinia
Zbawicielka nasza
Zrodziła bliźnięta
Teraz jest zabawa
.
Jeden już pomniczek
Ma niezasłużenie
Drugi nadal bruździ
Zdradza i cierpienie…
.
… cierpienie smoleńskie
Roztacza dokoła
Co jest jednak hucpą
I żenadą zgoła
.
Bo owe cierpienie
Jest już zwłaszczone
Jest niesprawiedliwe
Upolitycznione!
.
Precz zatem nam z oczu
PiSio-kaczy gnomie
JESTEŚ ZDRAJCĄ POLSKI
WRAZ Z PIS-em, JEŁOPIE!!!

(Zrób więc sanktuarium
Tej swojej mateczki
Za kasę z podatków
Buraku zawzięty
.
Korzystasz z okazji
Bo jesteś przy żłobie –
ALE ROZLICZYMY
CIEBIE, WSTRĘTNY GNOMIE!)
.
MAMY WOLNĄ POLSKĘ
I JĄ UTZRYMAMY
A PiSIAKÓW WSZYSTKICH
DO WIĘZIEŃ ZA ZDRADY!!!

ToJa
ToJa
18 stycznia 2020 15:04

Ale kogo tak naprawde obchodzi rocznica smierci jego matki . To jego prywatna sprawa.
Ale dolujacy kraj , pogrzeby, wygrazanie rozancami na ulicach .
Chore panstwo i kolejn cztery lata tej katorgi
fundowac beda ludziom , ktorzy i tak juz zagubili sie w tym kraju!

Groth
Groth
18 stycznia 2020 19:45

ciekawe dlaczego pan Kaczyński tak usilnie miesza swe prywatne sprawy z polityką i wciska do tego kamery zamiast samotnie uczcić śmierć bliskiej mu osoby

Mariusz
Mariusz
18 stycznia 2020 22:44

Jarek to pastuch, takie kminy rozkminiać ….. hahahaha

Miro glick
Miro glick
19 stycznia 2020 03:01

Jedyne zagrożenie dla Polski na dzisiaj jest Kaczyński ze swoimi bandytami

Bensdykt
Bensdykt
19 stycznia 2020 16:41

Walczymy i walczymy, potem ponownie walczymy a jak już trochę powalczymy to musimy kontynuować naszą walkę.
O Narodzie mój jakiś Ty głupi, że dajesz się nabrać takiemu oszołomowi