Kaczyński: film Vegi to wielki hejt. Prezes ostrzega i zagrzewa do boju (film)

Prezes PiS sądził, że cytuje Dmowskiego - okazuje się, że powołał się na… Gomułkę

Film Vegi jeszcze nie zdążył wejść na ekrany, a już narobił popłochu w PiSowskich szeregach. Wszystko dzięki scenie zainspirowanej sejmowymi wystąpieniami Krystyny Pawłowicz.

Obawom nie oparł się nawet sam szef partii rządzącej: „Mamy do czynienia z coraz jawniejszym, coraz wyraźniej pokazywanym – pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi – hejtem, czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty albo fakty są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością” – mówił w Spale Kaczyński na XIV Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”.

Lider Prawa i Sprawiedliwości wyjaśniał zebranym zasady działania „mechanizmu” polegającego na „wmawianiu ludziom, że dzieje się coś złego i za wszystkim stoi ich partia”.

Podkreślił, że wokół filmu Vegi toczy się „kampania reklamowa”, która ma pokazać polityków jego ugrupowania jako „ludzi złych i zdemoralizowanych”. „Ludzi, którzy nie służą Polsce, ludzi, którzy w gruncie rzeczy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw. Tego rodzaju działań będzie bardzo wiele” – przestrzegał Kaczyński.

Prezes PiS wyznaczył w tej sytuacji konkretne zadanie członkom klubów „Gazety Polskiej” na czas kampanii wyborczej: „Dotarcie do każdego człowieka, do każdej parafii, do każdej gminy – to będzie nasze ogromne zadanie” – stwierdził.

Jednocześnie przyznał, że jego obóz polityczny „nie składa się z aniołów” i podkreślił, że „nie ma na świecie obozu politycznego, który składałby się z aniołów”. „Nie żyjemy w stanie świętości, bo święci się rzadko zdarzają, ale na zło reagujemy i je eliminujemy” – stwierdził Kaczyński, zapewniając, że „tam, gdzie doszło do przekroczenia albo przynajmniej do poważnego prawdopodobieństwa przekroczenia prawa karnego, tam wchodzi prokurator.”

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
WaldemarHannaGrzegorzRafał PJanusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Słuchajcie Kaczyńskiego. DOCIERAĆ DO LUDZI!!!!!!!!!!! A my co?…………….

Maciek123454321
Maciek123454321

Uzupełnię jeszcze, co napisałem poprzednio. KONIECZNIE posłuchajcie CAŁEGO przemówienia. Po odsłuchaniu będziecie już wszyscy wiedzieć, czego się mamy bać. Oczywiście Kaczyński posłużył się jak zwykle manipulacją, ale jego zamach na samorządność ZOSTAŁ NIEDWUZNACZNIE ZAPOWIEDZIANY. Atak na film Patryka Vegi był tylko małą dygresją. Przyznam, że sam prawie uwierzyłem w to, co mówił. To jest niesłychanie groźne, bo jeśli odrzucimy to, co wiemy o działaniach PiS w zakresie niszczenia wymiaru sprawiedliwości, systemu oświatowego, próby zawłaszczania mediów, milionowych synekur dla „swoich”, to okaże się, że ten przekaz jest wyjątkowo nośny. A ludzie na wsi i w małych miasteczkach o tych wszystkich podłych… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

No, świętości może i nie ma, ale Kryształowy to przecież święty mąż. Wypisz, wymaluj, jak Rasputin w carskiej Rosji.

Grażyna
Grażyna

Ani PO ani PiS

Jabis
Jabis

> stwierdził Kaczyński, zapewniając, że „tam, gdzie doszło do przekroczenia albo przynajmniej do poważnego prawdopodobieństwa przekroczenia prawa karnego, tam wchodzi prokurator.” <
Czy już się śmiać? A … co z PREKURATURKĄ od SREBRNEJ? Co z prokuratorami od: wieszanych portretów; wypadku Szydłowej; sprawdzania pedofilii w KK; głosowania na dwie łapy; … i wielu, wielu innych ZAMROŻONYCH spraw!?

Ziom
Ziom

Czy jest już budowane Mauzoleum naszego Wodzą, Nadprezesa ?

Rafał P
Rafał P

Oczywiście. I kryształowy sarkofag dla Kryształowego.

Krzysztof
Krzysztof

Prezes chyba się boi. Ciekawe…

Jack
Jack

No i w ,,Galotach” już ma pełno.

Krzysztof
Krzysztof

Największym złem obecnie w Polsce jest sam prezes i tradycyjnie, jak mówi coś złego o kimś, to znaczy, że przykrywa tym własne bezeceństwa. Proszę zwrócić uwagę, że nikomu nie wytoczyli procesu i go nie wygrali, bo sami się tego boją, gdyż okazałoby się, że każda informacja o pisowskich sprawkach to prawda

Janusz
Janusz

80 miliardow roczenie. Za Gierka mielismy dlog calkowity 36 miliardow. Co on pierdoli. Niszczy Polske i polakow.

Grzegorz
Grzegorz

Wszystkie programy TVP,Trwam i radia maryja to HEJT.

Hanna
Hanna

Nie wiem co odpowiedzieć na insynuacje i mistrzowską manipulacją ciemnym ludem, który uwierzy we wszystko w co mu powie guru z drabinki..wiem jedno, że ludzie inteligetni duszą się od tych isynuacji… brakuje tlenu do oddzychania …czyte powietrze zostało zatrute przez nieczystą propagandę zaciemniania prawdy

Waldemar
Waldemar

Do samego Kaczyńskiego widać nie dotarł (prokurator mianowicie).