Kaczyński i Kamiński spotkali się z Banasiem – „Zostało wyrażone oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji”

CBA szukało pierwszej umowy Banasia na ponad 8 tys. zł, czyli dwukrotnie więcej niż druga

„Przed chwilą zakończyło się spotkanie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego z prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Władze partii wyraziły wobec prezesa Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji” – napisał na Twitterze wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Spotkanie odbyło się oczywiście w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Jak pamiętamy,  Mariusz Kamiński to nie tylko wiceprezes partii, ale także minister spraw wewnętrznych, a przede wszystkim koordynator ds. służb specjalnych.

W internecie zawrzało. – „Jak? Taki kryształ?”; – „Czy Prezes Kaczyński wyraził oczekiwanie złożenia dymisji również wobec premiera Morawieckiego, który dopuścił do nominacji pana Banasia mimo, że urzędnicy MF i KAS ostrzegali go przed nieprawidłowościami? To dowodzi, że szef rządu nie panuje nad obsadą najważniejszych stanowisk”;

„Ale jak to? Przecież prezes Banaś jest kryształowy!”; To partia nie wiedział kogo wybiera??????? A od czego są służby w Polsce kierowane przez Kamińskiego??? Sutenerzy, kamienicę, podatki…..wszystko jest w tej sprawie co śmierdzi”; – „Jak to? Wczoraj mówił, że to kłamstwa, oszczerstwa, że nagonka…”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Janinaces't la vieJacek DolińskiMiłow Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miłow
Miłow

Myślę że ci dwaj „zastępcy” w NIK mają obowiązek zataić i wyczyścić coś co B. miał na innych. Nie ma przypadków. Oni nie są rekomendowani przez B. tylko przez tych co sie go bali. Gaz? Ropa? Węgiel? Lot? Nie wiem. Ale następstwo zdarzeń nie wygląda na przypadkowe.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Moim zdaniem Banaś nie poda się do dymisji – bo pamięta, że niejaki Marek Chrzanowski z KNF, który podał się do dymisji, za jakiś czas znalazł się w areszcie. Poza tym PiSi wyraźnie zrobili Banasia w bambuko: udawali że wszystko jest w porządku dopóki Banaś nie złożył wniosku o mianowanie dwóch PiSich polityków wiceprezesami, a w istocie komisarzami NIK. Będziemy zatem świadkami ciekawej bitwy na kwity, kanty i haki (kanthaki). Przy czym Banaś nie ma wiele do stracenia. Kompromitujące go ustalenia ABW raczej nie zostaną opublikowane, bo sto razy bardziej niż jego skompromitowałyby służby specjalne pod wodzą Kamińskiego i w… Czytaj więcej »

ces't la vie
ces't la vie

Wszystko rysuje się dosyć jasno w tym biednym państwie rządzonym przez „zorganizowane struktury w układzie mafijnym”. Ojcie chrzestny z Nowogrodzkiej, głaszcząc kota leżacego na jego kolanach, kazał wezwać do siebie consiliere kamińskiego i polecił mu złożyć „propozycję nie do odrzucenia” wyrastającej niebezpiecznie „kryształowej” konkurencji. Polecenie brzmiało: albo sam zrezygnujesz, a my ci nie damy „zginąć” znajdując odpowiednią synekure, albo my cię załatwimy na cacy przez nasze podległe organy tak, że długo, długo będziesz ” oglądał kwadratowe słońce zza krat”!

Janina
Janina

Horrendum ! A czegóż tak wszyscy politycy się oburzają na „szarego posła” , że wezwał na dywanik Banasia? Przecież to właśnie te wszystkie elyty z prawa, lewa i ze środka utwierdzały przez ostatnie lata Kaczyńskiego na piedestale. Pisiory na serio, jak „złotego cielca”, bożka, jak drogowskaz, ostatnia instancja odwoławcza, bo w rządach dyktatury tak musi być. A ta cała niby opozycja łyknęła to i niby drwiła, obśmiewała tego „guru”, a tak naprawdę pomogła utrwalić ten stan. Zamiast ignorować Kaczyńskiego i odnosić się z krytyką i pretensjami do konstytucyjnych decydentów, do prezydenta, do premiera z rządem, to potwierdzali dyktat Kaczyńskiego we… Czytaj więcej »