Kaczyński kazał Ziobrze wycofać się ze skandalicznego pozwu przeciw prawnikom z UJ?

Prokuratura odmówiła śledztwa dot. dwóch wież Kaczyńskiego – sprawa trafi do sądu

Prezes PiS zablokował Ziobrze złożenie pozwu przeciw prawnikom z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego za krytyczną opinię nowelizacji kodeksu karnego – dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Dzisiaj minister sprawiedliwości stwierdził nagle, że „nie ma już potrzeby kierowania tego pozwu”. Opisywaliśmy tę bulwersującą sprawę w artykule „Ziobro pozywa ekspertów za krytykę jego kodeksu karnego”.


Z doniesień RMF FM wynika, że sztabowcy PiS mieli stwierdzić, że argumenty przytoczone przez Ziobrę i jego resort najprawdopodobniej byłyby nie do obrony przed sądem. Chodzi o uniknięcie kompromitacji, bo wyrok mógłby zapaść przed jesiennymi wyborami do parlamentu.

Do procesu może jednak dojść, bo teraz prawnicy rozważają złożenie pozwu przeciwko Ziobrze i jego resortowi. – „Tego typu nieakceptowalne działania władzy publicznej godzą w standardy demokratycznego państwa prawa. Krakowski Instytut Prawa Karnego – w imię ochrony wolności prowadzenia badań naukowych i dobrego imienia naukowców, uwzględniając głosy środowiska naukowego, by w imię dobra publicznego podjąć w tej sprawie stosowne kroki prawne – rozważa możliwość wyegzekwowania na drodze prawnej w pierwszej kolejności sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych we wskazanym komunikacie  i oświadczeniu, a także zaniechania naruszania przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministra Sprawiedliwości dóbr osobistych naukowców – autorów ekspertyzy” – czytamy w oświadczeniu KIPK na Facebooku.

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego podziękowali za wszystkie głosy wsparcia. – „Będziemy kontynuować prace badawcze i eksperckie w zakresie zmian w prawie karnym, bez względu na to, czy wyniki naszych analiz spełnią oczekiwania tej lub innej władzy publicznej” – zapowiedzieli prawnicy.

bt

Źródło: RMF FM, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
antyuzurpatorBartKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Krzysztof

Tak trzymać!!!

Bart
Bart

Było w TVN takie wideo, które wymownie pokazuje relację kaczyński-ziobro. Kaczyński człapie w stronę ław rządowych, Ziobro niezwłocznie wstaje i wierci się, bo nie wie, czego chce szef. Ten macha ręką pokazując, że Ziobro ma się posunąć na ławie rządowej i zrobić mu miejsce. Ziobro potulnie wsuwa się w siedzenie i zaczyna słuchać.

antyuzurpator
antyuzurpator

Widziałem, scena jakby z „Ucha prezesa” wyjęta.
Ale i tak byłem zdziwiony, że nie wysłał terleckiego albo innego pieska z rozkazem „ziobro do mnie!”.