Kaczyński KRÓLEM? Absurdalny pomysł Janusza Korwin-Mikkego

„Doigrałem się”. Korwin-Mikke musi oddać UE PÓŁ MILIONA euro

Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) udzielił wywiadu dziennikowi „Rzeczpospolita”. Odniósł się w nim do ostatnich poczynań obozu Zjednoczonej Prawicy.

 

Ziobro postawił twardo sprawę, że albo będzie można wsadzać do więzienia skorumpowanych ministrów, albo on odchodzi” – ocenił przywódca skrajnej prawicy. Dodał też, że „ziobryści” mieliby teraz szansę na nawet 10% poparcia.

Jeżeli ze względu na posady swoich Parteigenossen się załamał i został w rządzie, to już drugi raz tego zrobić nie będzie mógł” – podsumował temat JKM.

W dalszej części wywiadu Korwin-Mikke zgłosił pomysł utworzenia w Polsce… monarchii: „Zawsze mówiłem, że powinien być król. W królestwie jest sześciu, siedmiu ministrów (…). Kaczyński nie powinien zostać premierem, pełni funkcję monarchy, szkoda że nie jest to formalnie ustalone i szkoda że nie ma syna”.

 

Korwin-Mikke podkreślił też, że Konfederacja prowadziła luźne rozmowy z SP. Niestety, nie wyjawił, czego one dotyczyły i czy miały sprecyzowane efekty.

Lider Konfederacji od wielu lat opowiada się za ustanowieniem w naszym kraju królestwa. Czy jednak Jarosław Kaczyński odnalazłby się w roli monarchy?

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

/nt/

Źródło: rp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChermesAndrzejJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Korwin: „Kaczyński pełni funkcję monarchy, szkoda że nie jest to formalnie ustalone i szkoda że nie ma syna”.

I wyjątkowo, jak na ateistkę, powiem, że dzięki bogu, że Kaczyński nie ma syna, bo wtedy faktycznie jeszcze zechciałby przywrócić monarchię, żeby synowi przekazać władzę nad Polską i Polakami. Byłoby jak w Korei, gdzie rządzi już dynastia – teraz ponoć u władzy młodsza siostrunia, która jest jeszcze gorsza (w znaczeniu dyktatorskim), niż jej starszy brat. Cała trójka, tatuś, synek i siostrunia, mają krew na rękach.

Andrzej
Andrzej

Nie ma syna, ale jest przecież królowa Marta!!! Prawdziwa Polka-katoliczka!!!

Jantar
Jantar

Tak, ale to męscy potomkowie dziedziczyli tron. Dziedziczenie tronu przez kobietę to jakby promowanie ideologii gender, której przecież PiS do spółki z kościołem kategorycznie się sprzeciwiają.

Chermes
Chermes

Nie zapominajmy o kocie. Był już przecież w historii Incitatus – koń senator.
Dlaczego by więc nie uczynić kota następcą tronu? 🙂