Kaczyński ma tajny plan. Stan wyjątkowy na chwilę przed wyborami?

Kaczyński ma tajny plan. Stan wyjątkowy na chwilę przed wyborami?

Od chwili kiedy wśród grona ubiegających się o fotel prezydenta pojawił się Rafał Trzaskowski dobry nastrój Jarosława Kaczyńskiego ulotnił się jak kamfora. Prezes PiS-u był pewny zwycięstwa swego pupila Andrzeja Dudy kiedy kandydatką KO była Małgorzata Kidawa-Błońska. Co więcej, sądził, że wybory prezydenckie rozstrzygną się po I turze – czytamy na se.pl.

 

„Teraz, kiedy pojawił się Trzaskowski, boimy się, że przegramy. Nie wykluczam, że w ostatnim momencie zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, żeby odłożyć wybory”– za swoim informatorem donosi Super Express. Wśród bezpośrednich powodów kiepskiej kampanii urzędującego prezydenta jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości wymienia: „Chaos, zmieniane co rusz polityczne strategie, brak skutecznej współpracy między partyjną centralą, sztabem, a Pałacem Prezydenckim”.

Do świadomości bezpośredniego zaplecza partyjnego Andrzeja Dudy docierają fakty w postaci wyników badań sondażowych mówiących o tym, że ich kandydat może przegrać wybory w II turze. Tu właśnie ze swoim tajnym, awaryjnym planem odłożenia wyborów pojawia się Jarosław Kaczyński.

 

Gdyby, aktualnie zła, sytuacja epidemiologiczna na Śląsku jeszcze się pogorszyła wprowadzenie stanu wyjątkowego, zdaniem polityka PiS, znalazłoby swoje uzasadnienie.

Czy z powyższych ewentualności zdają sobie sprawę politycy opozycji? Odpowiedzi udzielił, mówiąc o politykach partii rządzącej, lider PO Borys Budka: „Po tych ludziach spodziewam się wszystkiego. W PiS widać coraz większy strach przed porażką Dudy, a raz zdobytej władzy nie będą chcieli oddać. Ale Rafał Trzaskowski wygra wybory w lipcu, w sierpniu, czy we wrześniu. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant”.

Kiedy piszemy, że czas do wyborów będzie niezwykle ciekawy to takie informacje jak ta powyżej bezwzględnie potwierdzają nasze słowa. Tak więc czekamy i obserwujemy.

/as/

Źródło:se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
BarbaraPredatorMaciek123454321JanuszKaz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Cóż, przewiduję taki rozwój wypadków od dawna. A skoro już pojawiają się nieoficjalne przecieki od pisowskich polityków to te plany muszą być bardzo zaawansowane… Tyle, że opozycja mówiła o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej, a Kaczyński myśli o stanie wyjątkowym. I jeśli wprowadzi to będzie to stan w najostrzejszym wydaniu, jaki będzie możliwy, bowiem stan wyjątkowy jest wymierzony we wrogów wewnętrznych, a tym jest dla Kaczyńskiego opozycja demokratyczna. Nie bez powodu Macierewicz utworzył Obronę Terytorialną, która ma lepsze uzbrojenie od zawodowego wojska i zapisaną w statucie obronę demokratycznych władz przed demonstrantami. Nie bez powodu rząd uzbroił w ostatnich miesiącach policję o… Czytaj więcej »

Kaz
Kaz

Armia czy policja/ milicja nie musi słuchać pislamu..

Jantar
Jantar

Armia pewnie nie posłucha, ale policja (milicja) i Obrona Terytorialna już tak. Dowodów na posłuch policji dla poleceń władzy chyba nie brakuje… A OT jest głównie złożona z bandytów i kiboli oraz ONR-u, o czym było w reportażu TVN24 swego czasu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgadzam się z Wieczną Pesymistką w tym temacie. Droga Jantar, nie piszesz jednak, co dalej. Stan wyjątkowy niczego nie załatwi, a wręcz odwrotnie. Poparcie dla PiS-u zleci już definitywnie, pacynka w odłożonych wyborach przepadnie w I turze, a na ulice miast wyjdą dziesiątki tysięcy rozwścieczonych ludzi. Pokaż mi tego „odważnego”, który każe strzelać. Nie odważą się. Powiększą tylko bajzel. Przecież oni niczego nie potrafią. Policja to już też NIE JEST ZOMO. Pożółkłe kartki instrukcji wprowadzania stanu wojennego nie przydadzą się. Stan wyjątkowy będzie przyznaniem się pisu do klęski. Niech wprowadzają. Szybciej zdechną.

Jantar
Jantar

Drogi Maćku, oczywiście, że stan wyjątkowy spowoduje, że poparcie zleci do zera! Kaczyński ma to zapewne na uwadze. I idę o zakład, że zastanawia się, jak z tego wyjść. Osobiście widzę kilka opcji. Jako że stan wyjątkowy wymierzony jest we wrogów wewnętrznych, a za takich Kaczyński uważa całą opozycję demokratyczną, moim zdaniem postara się tą opozycję w trakcie stanu wyjątkowego zdelegalizować. Ma w rękach Sąd Najwyższy, który rejestruje i delegalizuje partie polityczne, więc nie będzie to problemem. Powód? Że partia promuje zakazane ideologie, że dokonuje zamachu stanu. Dokumenty potwierdzające? Służby Kamińskiego już się o to zatroszczą, żeby były dowody. Skoro… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja z uporem maniaka powtarzam, że Kaczyński poza faktem, że jest psychopatą, jest też obrzydliwym tchórzem, więc wydaje mi się, że apokalipsa, którą tutaj rysujesz, jednak nie będzie miała miejsca.

Jantar
Jantar

Możliwe, że jest tchórzem, ale w takiej sytuacji, jak obecna, jeszcze nie był. A przypominam, że tym razem jest to BYĆ albo NIE BYĆ. To jest kwestia rządów i władzy do śmierci (a może to być jeszcze co najmniej 20 lat, albo i więcej – Castro rządził prawie do 100-i), albo więzienia. Kaczyński stoi w tej chwili pod ścianą, dlatego jednak obstawiam, że jego psychopatyczne cechy charakteru wezmą górę. Zwykle tak jest we wszystkich kryminałach, że osaczony psychopata jest zdolny do najróżniejszych rzeczy, żeby ratować swoją wolność i życie. Poza tym Kaczyński wyda tylko rozkazy, a realizować je będą inni.… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

No cóż………. pożyjemy zobaczymy. W każdym razie będzie ciekawie. Przewiduję w I turze 36% dla dudy, 31% dla Rafała. Co do reszty, nie mam pojęcia.

Zwinka
Zwinka

1/ Jaki tam z Dudy pupil prezesa…To tylko kogucik na druciku.
2/ I tak, numer ze stanem wyjątkowym jest całkiem prawdopodobny. Kto wie, czy nie dlatego właśnie puścili epidemię na żywioł, żeby naskładać sobie papierowych dupokrytek. Szumowski „zdecyduje” jakby co.
3/ Ryba naprawdę zepsuła się od głowy i cuchnie już tak, że najmocniejszy odświeżacz powietrza nie da rady.
Oni dobrze wiedzą, że te wybory to albo – albo, bo mamy dość !

Barbara
Barbara

prezes woli kotki

Janusz
Janusz

osobnik który donosił na swoich bliskich i wysłał brata na tamten świat, zdolny jest do każdej podłości; mam jednak nadzieję że znowu zaśpi.

Predator
Predator

A ja mam nadzieje że pójdzie siedzieć, tam jest jego miejsce