Kaczyński nawołuje do krucjaty!? Wezwał członków PiS do obrony kościołów

Kaczyński nawołuje do krucjaty!? Wezwał członków PiS do obrony kościołów

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. protestów przeciwko zakazowi aborcji. Przywódca PiS zaczął od pochwalenia decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

 

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zgodności z konstytucją art. ustawy z 1993 r., która zakazuje aborcji, ale dozwala dokonania jej w pewnych okolicznościach, w tym przy ciężkim uszkodzeniu dziecka w okresie prenatalnym albo też w przypadku ciężkiej choroby prowadzącej do śmierci. (…) Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją, co więcej w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło” – powiedział narodowo-katolicki polityk.

Następnie ostro skrytykował organizatorów obecnych demonstracji:

Mamy ciężkie stadium epidemii COVID, mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane, mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. (…) Ci, którzy do nich wzywają i w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, dopuszczają się poważnego przestępstwa” – kontynuował faktyczny władca Polski.

 

W końcu wezwał zwolenników i członków PiS do obrony kościołów przed protestującymi: „Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na czym miałaby polegać ta obrona? Tego, niestety, nie wiemy.

Mamy całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestie prawne. Tego wyroku [TK] nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji” – dodał pewny siebie prezes.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
27 października 2020 19:26

Kaczyński przyjechał cysterna pełną benzyny, postawił ją przed ogniem rewolucji i mówi sprawdzam.

Maciek123454321
Maciek123454321
28 października 2020 00:19
Reply to  Marek

Bardzo obrazowe.

antymoher
antymoher
27 października 2020 19:45

Zapomniał biedaczek ciemnych okularów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jutro rano poda skład WRON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!RANO NIE OBEJRZĘ WIADOMOŚCI W tvn24?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bujaj wrotki ,dziadek.

Grzegorz
Grzegorz
27 października 2020 19:48

Zapomniał włożyć mundur i spawalnicze okulary. 13 grudnia spał do południa ale przemówienia wodza nauczył się na pamięć.

Marcin
Marcin
27 października 2020 19:57

Ten dziad zwariował.

Mariola
Mariola
27 października 2020 22:40
Reply to  Marcin

Już dawno

greg
greg
27 października 2020 20:58

Wszystko na to wskazuje, że prezesina jest tak przerażony, że w obawie przed swoim największym koszmarem, którym są nigdy niedostępne dla niego kobiety, próbuje się ratować wywołując wojnę domową, bo ten apel nieudacznika, niby odpowiadającego za bezpieczeństwo kraju, ma dokładnie to na celu.

Dociekliwy
Dociekliwy
27 października 2020 21:07

„wykażmy zdecydowanie i odwage” powiedział wystraszony dziad chroniacy sie przed kilkoma kobietami za plecami straży marszałkowskiej.

salsolo
salsolo
27 października 2020 21:16

Jaki Jaro-zelski takie orędzie A co z Telerankiem???

Kundzia
Kundzia
27 października 2020 21:20

Kaczorowi wpisali w CV że w 45r walczył w powstaniu, urodził się w 49r i dalej ttzyma się tej wersji przypinając do klapy marynarki symbol polski walczącej. Po jego expose jarosław idzie na Kowno.

Piotr
Piotr
27 października 2020 21:43

Jeżeli Pan Kaczyński wzywa zwykłych ludzi do obrony Kościołów, to niech policja je broni,
w końcu płacimy na nich podatki.
Bo jak nie trzeba, to policja umie używać siły wobec zwykłych obywateli i traktować ich gazem oraz zatrzymywać, tak jak to miało miejsce na protestach przedsiębiorców czy międzynarodowym marszu o wolność.
Zresztą Watykan może nająć ochronę.
Polscy hierarchowie kościelni, też olewali Polaków.
Poza tym jako zwykły obywatel nie jestem upoważniony do obrony publicznych instytucji, gdyż nie posiadam odpowiednich uprawnień i nie chcę z tego tytułu ponosić odpowiedzialności karnej.
Do tego są upoważnione odpowiednie służby.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
27 października 2020 22:04

Wielki bohater się znalazł, wygląda jak Hitler w bunkrze. Berlin, Kwiecień 1945. Niech jeszcze strzeli sobie w łeb.

Maciek123454321
Maciek123454321
28 października 2020 00:23

Staremu pomyleńcowi nie wystarczyło wrzucenie granatu do gnojówki. Ale, jak zauważyła słusznie Marta Lempart, cieszy, że prezesina został tak upokorzony, że poczuł się w konieczności odezwania się do ciemnego ludu. Tak, zabrał głos i znowu opluł. Ja widzę obłęd, bezsilność, kompletne nierozumienie sytuacji. Kochani, to jest już koniec PiS-u. Oni się z tego nie podniosą.

Jantar
Jantar
28 października 2020 03:15

Kaczyński wywołuje wojnę religijną! Tak myślałam, że do tego dojdzie. W końcu Episkopat za swoje poparcie zażądał państwa wyznaniowego, a że Kaczyński władzy nie odda to musi mieć wsparcie kościoła w swoich dyktatorskich zapędach. A w zamian za to – wiadomo. Skoro już ogłosił wojnę religijną („Obowiązkiem każdego Polaka jest obrona świętego Kościoła, tradycji, polskości!) to nie trudno zgadnąć, co się będzie teraz działo. Oczywistą oczywistością jest, że ONR i bojówki Obrony Terytorialnej będą wiernie prezesowi służyły, bo przecież właśnie po to zostały stworzone, wyszkolone i uzbrojone. Kaczyński zapowiedział zresztą w dzisiejszym oświadczeniu: „MUSIMY WYGRAĆ TĄ WOJNĘ Z RADYKALNĄ LEWICĄ!”, a to oznacza, że będzie delegalizacja opozycji i represje na społeczeństwie, a dokładniej na tych, którzy opozycję popierają i nie są katolikami.

Lenka
Lenka
28 października 2020 06:45

Podobno członkowie Kaczor Jugend już się zbierają pod kościołami,

Grzegorz
Grzegorz
28 października 2020 15:01
Reply to  Lenka

Na własne oczy widziałem dziś na ulicach Warszawy oflagowane samochody osobowe wypełnione gostkami , których szyje i głowy były tej samej średnicy. Uważajcie na nich , to pospolici bandyci którzy myślą , że zblatują się z władzą , która zapewni im bezkarność.

lea
lea
28 października 2020 07:13

Kaczyński ocenił zgodność wyroku TK z zapisami w Konstytucji. Tego TK, który składa się z sędziów z jego nadania. Równie dobrze mógłby powiedzieć że wyrok TK jest słuszny, bo on – Kaczyński tak twierdzi. Tak jednak nie zrobi, bo wie, że musi zachować pozory niezależności tego organu, bo już nie dowierza w fanatyzm swoich wyznawców, ich głęboką zapaść umysłową, która nie pozwala im uruchomić procesów myślowych, by rozumieć co się dzieje.
Ma nadzieję, że oni nadal będą żyć złudzeniami, i będzie im mówił to, co chcą usłyszeć.
Może ma rację ale do czasu. Sytuacja Polski, w wielu dziedzinach, jest tak zła, że to tylko kwestia czasu, niedługiego, gdy dojdzie do wielkiego bum. Między innymi w służbie zdrowi. Zagraniczne media już podają, ze polscy lekarze nie wytrzymują obciążenia, wynikającego z działań niekompetentnego rządu, który skazuje ich na pracę w nieludzkich warunkach, do tego są zaskakiwani nagłymi zmiana, do których kompletnie nie są przygotowani. Jeden z lekarzy Szpitala Grochowskiego opowiadał o tym, jak to przyszedł pewnego dnia do pracy i okazało się, że szpital w ciągu nocy stał się placówką dla chorych na COViD. Nie muszę chyba dodawać, że nie tylko lekarze nie byli przygotowani. Jak bowiem można dobrze przygotować coś takiego w ciągu jednej nocy?
Polscy lekarze, w coraz większej liczbie są zainteresowani wyjazdem z kraju, starają się o pracę na terenie innych państw. Ciekawe w jaki sposób Kaczyński rozwiąże ten problem? Uniemożliwi im wyjazd? Odda ich pod opiekę żandarmów, żeby nie mogli zrobić ani jednego niezależnego kroku? Powsadza do więzienia?
Zresztą nie tylko lekarze myślą o wyjeździe. Tak dużej liczby chętnych do opuszczenia Polski nie da się upilnować, Być może Kaczyńskiemu o to chodzi.

erwinek
erwinek
28 października 2020 07:43

A mnie zastanawia w jakim charakterze wystąpił. Jako wódz . naczelnik , przywódca a może generalissimus.. Nasze barwy Narodowe , na tle których przemawiał , wskazywały by że oto rodzi się nam nowa świecka tradycja – I sekretarz partyjny rości sobie prawo do bycia NACZELNIKEM PAŃSTWA POLSKIEGO.

Zeus
Zeus
20 listopada 2020 14:51

Nadchodzi koniec kościo)ów.Będą zamykane..Dosyć ściemy.