Kaczyński nie będzie zadowolony. Bielan przegrał walkę o władzę w Porozumieniu!

Bielan się cieszy, że nie przyłożył ręki do wyboru dr. hab. Marcina Wiącka na RPO

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jan Strzeżek z Porozumienia przedstawił mediom uzasadnienie decyzji Sądu Okręgowego, który zwrócił wniosek formalny Adama Bielana chcącego zakończenia kadencji Jarosława Gowina jako szefa partii.

 

Z uzasadnienia wynika, że wniosek, by był skuteczny, musiałby też zostać podpisany przez Gowina. „Ponieważ jednak sąd uznał, że podpisu Gowina pod wnioskiem Bielana nie będzie, zwrócił wniosek jako złożony przez osobę nieumocowaną do reprezentowania partii, uznając za zbędne wzywanie do uzupełnienia braków” – szczegółowo wytłumaczył dziennikarzom wspomniany wcześniej Strzeżek.

Jednocześnie ogłosił on „koniec” „cyrku Adama Bielana” i przyznał, że po świętach Porozumienie zarekomenduje swoich kandydatów do rządu Zjednoczonej Prawicy. Porozumienie bowiem nie traktuje już za „swoich” rozłamowych członków rządu, jak Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa oraz Michała Cieślaka (z frakcji Bielana).

 

Strzeżek zwątpił też w to, że Bielan i jego stronnicy założą nową partię. Wicerzecznik nie wierzy, że możliwości organizacyjne Adama Bielana  umożliwią mu zebranie koniecznego tysiąca podpisów z wyrazami poparcia dla tej inicjatywy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na zakończenie przyznał, że w coraz lepszym kierunku idą rozmowy z Kukiz’15. Najprawdopodobniej, już w przyszłym tygodniu, obydwa ugrupowanie zawiążą ze sobą porozumienie programowe i przedstawią dziennikarzom jego kształt.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
2 kwietnia 2021 19:45

Z uzasadnienia wynika, że wniosek, by był skuteczny, musiałby też zostać podpisany przez Gowina.

Przecież to bez sensu! Jak może być podpis pozywającego i pozwanego pod tym samym wnioskiem?! Przecież to logiczne, że Gowin nie podpisze się pod sądowym wnioskiem o odebranie mu prezesury partii! Moim zdaniem braki formalne są innego rodzaju, a Gowin poprzez swoich ludzi próbuje zakłamać fakty i odpowiednio nastawić społeczeństwo i pisowskich sojuszników.

Marek
Marek
2 kwietnia 2021 23:16
Reply to  Jantar

Skąd podejrzenie, że miałby w tym być sens? Sprawa jak rozumiem dotyczy kwestii statutowych partii gowina i wniosku bielana,, skąd więc myśl, że ów statut pisany przez osoby, które wielokrotnie udowodniły swój brak kompetencji i bezmyślność, lub ów wiosek, pisany jak wyżej ma ma mieć sens?

Jacek Doliński
Jacek Doliński
4 kwietnia 2021 14:05
Reply to  Jantar

Sądzę, że Bielan nie umie przeczytać ze zrozumieniem statutu swojej partii. Bo gdyby umiał, to wiedziałby, że zgodnie ze statutem Gowin jest dalej pełniącym obowiązki szefem Porozumienia i nie zrobiłby z siebie głupka. A gdyby nie uważał siebie za najmądrzejszego w całej Zjednoczonej Targowicy, co jest cechą wszystkich głupków, to by się poradził jakiegoś prawnika.

Włodzimierz
Włodzimierz
2 kwietnia 2021 21:40

Co się stało z panią Zwinka? Od dłuższego czasu nie komentuje – brakuje mi jej ciętego humoru?

Jantar
Jantar
3 kwietnia 2021 09:54
Reply to  Włodzimierz

Ależ widzę, że podpisuje. Chociażby pod wczorajszym Kaczyńskim…

Celia
Celia
5 kwietnia 2021 10:59

Odkąd pamiętam, Bielan był takim człapiącym bubkiem, któremu nic nie wychodziło. Śrubki by nie umiał dokręcić, a co dopiero jakieś salonowe intrygi. Nie wystarczy być kanalią, trzeba jeszcze coś umieć.